اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی چاه موتور با AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی چاه موتور با AVR

سلام دوستان

برای روشن و خاموش کردن یک موتور AC از چه مداری استفاده میکنید که به مدار اسیب نرسه.
    آیا رله و مدار محافظش کافیه ؟

پاسخ : راه اندازی چاه موتور با AVR

یعنی برا چند ثانیه هنگ بودم وهی میخوندم وباز متوجه نمیشدم چی چی هست این"چاه موتور"

همون رله وکنتاکتور مناسبه برا موتور اما اگه موتور نزدیک AVRباشه حتما باید کارایی بکنیکی که میکرو ریست نشه!
    [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ah rad
      یعنی برا چند ثانیه هنگ بودم وهی میخوندم وباز متوجه نمیشدم چی چی هست این"چاه موتور"

همون رله وکنتاکتور مناسبه برا موتور اما اگه موتور نزدیک AVRباشه حتما باید کارایی بکنیکی که میکرو ریست نشه!
      بله درستش موتور چاه هست ولی چیزی که جا افتاده چاه موتور هست. و یک اصطلاح شده.
      کنتاکتور برای چی ؟
      من با کنتاکتور کار نکردم .آیا رله کفایت نمیکنه ؟
      دور تمام برد یک فویل آلومینیومی میکشم.تغذیه رو هم حسابی خازن و ... میذارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sanup2006
        بله درستش موتور چاه هست ولی چیزی که جا افتاده چاه موتور هست. و یک اصطلاح شده.
        کنتاکتور برای چی ؟
        من با کنتاکتور کار نکردم .آیا رله کفایت نمیکنه ؟
        دور تمام برد یک فویل آلومینیومی میکشم.تغذیه رو هم حسابی خازن و ... میذارم.
        سلام
        جریان موتور رو باید بگید چقدر هست ؟ فعلا تابلو و مدار فرمان داره این موتور؟
        با رله موتور های سه فاز رو نمیشه راه انداخت.
        نیاز به فویل نیست فقط کافیه چند متر تا مدار فرمان و قدرت فاصله باشه دیگه نویز زیاد تاثیر نمیذاره

دیدگاه

به نظرم با رله باید کنتاکتورو رو روشن کنی .

اگر مدار فرمان داری میتونی به جای کلید استارت برای یک لحظه با ترانزیستور (مثلا) یا با همون رله یک لحظه برای مثلا 100 میلی ثانیه مدار فرمان رو ببندی و مدار رو به صورت خود نگهدار طراحی کنی تا در همون حالت اکتیو بمونه!

دیدگاه

ببین برا طراحی کلی باید پارامتر رو بگی
            جریان و ولتاز موتور؟
            میکرو نزدیک کنتاکتوره یا دور و...کلی چیز دیگه
            کنتاکتور همون رلس یکم حرفه ای تر وصنعتی تر
            موتورت اگه تک فازه با رله میشه
            کلا خیلی چیز هست.
            [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X