ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 47

موضوع: ضربه زن

2010/04/16
    اصفهان
    1,278
    102

ضربه زن

سلام

من برای رباتم دنبال یه ضربه زن میگردم ، ضربه های پشت سرهم و سریع میخام بزنه ، مثلا یه شافت 3 سانتی متر بیاد بیرون و بره داخل و دوباره بیاد بیرون و دوباره بره داخل و .... همینطوری پشت سر هم ضربه بزنه و با سرعت بالا ، فقط ضربه میخام تا بشه محکم باشه

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2009/01/30
    168
    9

پاسخ : ضربه زن

يک جور موتور DC هست که قبلا براي فوتباليست اسمال سايز استفاده کرده بوديم که شفت موتور با چرخشش مياد بيرون و با چرخش برعکس ميره داخل! oo:
    البته مال شونصد سال پيشه که درس ميخوندم نه تازگيا . اسمش هم يادم نمياد اصلا.
    ميتوني خودت يک چيزي مثل دربازکن که بوبين داره و شفت داخلش حرکت ميکنه بسازي (يکجور کويل مثلا) . البته نبايد از آهن خالي استفاده کني بايد يک آهنرباي استوانه اي قوي بزاري داخل بوبين حرکت کنه و وقتي ميدان ايجاد شد ضربه قوي تري ايجاد کنه .
    ميتوني هم از همون مکانيزم موتور استفاده کني اما خيلي سريع نيست . توي رباتهاي فوتباليست معمولا از کويل استفاده ميکنند . فکر کنم شما براي ربات جنگجو ميخواي استفاده کني شايد به دردت نخوره .
    2010/07/22
    مشهد - شهرعشق
    1,632
    568

سلام
    یه طرحی واسه ضربه زن شما به ذهنم رسید...
    شکلش کشیدم تا توضیحات کمتر و کار شما هم راحت تر بشه
    البته شرمنده که نقاش خوبی نیستم :redface:
    با این طرح هزینه و مصرف باتری شما نسبت به دیگر ضربه زن های سلف دار یا سیم پیچ دار یا بوبین دار میشه.
    موفق باشید

\
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_
    2010/04/16
    اصفهان
    1,278
    102

سلام. خيلي خيلي ممنون / دقيقا همين طرح تو ذهن خودمم بود ولي نميدونسنم عملي باشه يا نه حالا که شما هم تاييد کرديد ميرم ببينم چي ميشه مثل پيستون ماشين ميشه

2013/10/29
    173
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Soodi
    سلام. خيلي خيلي ممنون / دقيقا همين طرح تو ذهن خودمم بود ولي نميدونسنم عملي باشه يا نه حالا که شما هم تاييد کرديد ميرم ببينم چي ميشه مثل پيستون ماشين ميشه
    اين طرحتون همون مکانيزم برگشت سريعه، به نظرمنم اين جزو گزينه هاي خوب ميتونه باشه براتون
    البته استفاده از سلف يا کويل هم ميتونه خيلي خوب باشه
    منم ي مدت تو فاز ساخت اين مورد بودم ولي زياد کار نکردم، ي راه ديگه هم که ميتونيد استفاده کنيد، استفاده از نيروي فنره
    فعلا چيز ديگه اي يادم نيس! (:
    آدم ها همه ميپندارند که زنده اند،براي آنها تنها نشانه حيات بخار گرم نفس هايشان است!!
    کسي از کسي نميپرسد، آهاي فلاني...
    از خانه ي دلت چ خبر؟؟ گرم است؟؟ نوري دارد هنوز؟؟ ...
    2010/04/16
    اصفهان
    1,278
    102

سلام

سنولوئید میتونه با سرعت زیاد وارد و خارج بشه ؟؟ یا خودم باید یه سنولوئید(کویل) دستی بسازم ؟؟

2013/12/27
    105
    20

قطعه ایی در صنعت وجود داره که اسمش بوبین هست و فقت در یک جهت حرکت می کنه (فقط با سرعت عقب و جلو میره) اینکه چقدر انرژی می خاد برای حرکت رو باید از فروشندش بپرسید قیمت چینی اون حدودا بین 25.000
    تا 30.000 تومن هست و ساخت تایوان و ژاپن هم می باشد که به مراتب گرونتر هستند
    البته کاربردش این طور که شما می خاستید عالیه ولی به لحاظ قیمت فکر میکنم براتون نصرفه
    2010/04/16
    اصفهان
    1,278
    102

سلام

نه قیمتش اصلا مهم نیست تا 100 هزار هم باشه مشکلی نیست ، فقط از کجا میتونم تهیه کنم (ساکن اصفهان هستم) و اینکه آیا اسمش همین بوبین تنها هست (آخه سیم پیچ رو مگه نمیگن بوبین) و سایزش حدودا چقدره ؟؟ مدل خاصی داره ؟؟

2012/06/02
    1,305
    15
    IRT

اگه اشتباه نكنم تو جاهايي كه ترموكوپل هست هم يه نوع بوبين هم استفاده ميشه درسته؟
    فقط سرعتش شايد كم باشه
    2013/12/27
    105
    20

ضربه زن

بوبین با توجه به کارایی که دارد شبیه به یک لوله می باشد درواقع طول آن بیشتر است
    و عموما 2 تا سیم دارند و همون 30000 تومنی چینی هم ضربه ی خوبی داره و بیشتر در ماشین الاتی استفاده میشه که نیاز به چند ضربه در ثانیه دارند (فقط در یک خط ، عقب و جلو میره ؛ حرکت دورانی نداره)
    اینکه در چه جای معینی میشه پیداش کرد رو نمی دونم ولی فروشگاه هایی که لوازم و قطعات چرخ های خیاطی و گلدوزی رو می فروشند 100% این بوبین رو هم دارند (تهران - خیابان خیام)

تقریباا سایزش 8 و قطرش 1/5 سانتی متر هست و یه نکته ی مهم : من یه بوبین دارم که شفتش 1 سانت عقب و جلو میره ؛ دقیق نمی دونم ولی احتمال می دم بیشتر از اینم باشه اگه خاستید فردا یه عکس ازش میزارم
    البته نمای پیچیده ایی نداره
صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 47