اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ضربه زن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ضربه زن

سلام

من برای رباتم دنبال یه ضربه زن میگردم ، ضربه های پشت سرهم و سریع میخام بزنه ، مثلا یه شافت 3 سانتی متر بیاد بیرون و بره داخل و دوباره بیاد بیرون و دوباره بره داخل و .... همینطوری پشت سر هم ضربه بزنه و با سرعت بالا ، فقط ضربه میخام تا بشه محکم باشه
    http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

پاسخ : ضربه زن

یک جور موتور DC هست که قبلا برای فوتبالیست اسمال سایز استفاده کرده بودیم که شفت موتور با چرخشش میاد بیرون و با چرخش برعکس میره داخل! oo:
    البته مال شونصد سال پیشه که درس میخوندم نه تازگیا . اسمش هم یادم نمیاد اصلا.
    میتونی خودت یک چیزی مثل دربازکن که بوبین داره و شفت داخلش حرکت میکنه بسازی (یکجور کویل مثلا) . البته نباید از آهن خالی استفاده کنی باید یک آهنربای استوانه ای قوی بزاری داخل بوبین حرکت کنه و وقتی میدان ایجاد شد ضربه قوی تری ایجاد کنه .
    میتونی هم از همون مکانیزم موتور استفاده کنی اما خیلی سریع نیست . توی رباتهای فوتبالیست معمولا از کویل استفاده میکنند . فکر کنم شما برای ربات جنگجو میخوای استفاده کنی شاید به دردت نخوره .

دیدگاه

سلام
      یه طرحی واسه ضربه زن شما به ذهنم رسید...
      شکلش کشیدم تا توضیحات کمتر و کار شما هم راحت تر بشه
      البته شرمنده که نقاش خوبی نیستم :redface:
      با این طرح هزینه و مصرف باتری شما نسبت به دیگر ضربه زن های سلف دار یا سیم پیچ دار یا بوبین دار میشه.
      موفق باشید

\
      هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سلام. خیلی خیلی ممنون / دقیقا همین طرح تو ذهن خودمم بود ولی نمیدونسنم عملی باشه یا نه حالا که شما هم تایید کردید میرم ببینم چی میشه مثل پیستون ماشین میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soodi
          سلام. خیلی خیلی ممنون / دقیقا همین طرح تو ذهن خودمم بود ولی نمیدونسنم عملی باشه یا نه حالا که شما هم تایید کردید میرم ببینم چی میشه مثل پیستون ماشین میشه
          این طرحتون همون مکانیزم برگشت سریعه، به نظرمنم این جزو گزینه های خوب میتونه باشه براتون
          البته استفاده از سلف یا کویل هم میتونه خیلی خوب باشه
          منم ی مدت تو فاز ساخت این مورد بودم ولی زیاد کار نکردم، ی راه دیگه هم که میتونید استفاده کنید، استفاده از نیروی فنره
          فعلا چیز دیگه ای یادم نیس! (:
          آدم ها همه ميپندارند که زنده اند،براي آنها تنها نشانه حيات بخار گرم نفس هايشان است!!
          کسي از کسي نميپرسد، آهاي فلاني...
          از خانه ي دلت چ خبر؟؟ گرم است؟؟ نوري دارد هنوز؟؟ ...

دیدگاه

سلام

سنولوئید میتونه با سرعت زیاد وارد و خارج بشه ؟؟ یا خودم باید یه سنولوئید(کویل) دستی بسازم ؟؟

دیدگاه

قطعه ایی در صنعت وجود داره که اسمش بوبین هست و فقت در یک جهت حرکت می کنه (فقط با سرعت عقب و جلو میره) اینکه چقدر انرژی می خاد برای حرکت رو باید از فروشندش بپرسید قیمت چینی اون حدودا بین 25.000
              تا 30.000 تومن هست و ساخت تایوان و ژاپن هم می باشد که به مراتب گرونتر هستند
              البته کاربردش این طور که شما می خاستید عالیه ولی به لحاظ قیمت فکر میکنم براتون نصرفه

دیدگاه

سلام

نه قیمتش اصلا مهم نیست تا 100 هزار هم باشه مشکلی نیست ، فقط از کجا میتونم تهیه کنم (ساکن اصفهان هستم) و اینکه آیا اسمش همین بوبین تنها هست (آخه سیم پیچ رو مگه نمیگن بوبین) و سایزش حدودا چقدره ؟؟ مدل خاصی داره ؟؟

دیدگاه

اگه اشتباه نکنم تو جاهایی که ترموکوپل هست هم یه نوع بوبین هم استفاده میشه درسته؟
                  فقط سرعتش شاید کم باشه

دیدگاه

ضربه زن

بوبین با توجه به کارایی که دارد شبیه به یک لوله می باشد درواقع طول آن بیشتر است
                    و عموما 2 تا سیم دارند و همون 30000 تومنی چینی هم ضربه ی خوبی داره و بیشتر در ماشین الاتی استفاده میشه که نیاز به چند ضربه در ثانیه دارند (فقط در یک خط ، عقب و جلو میره ؛ حرکت دورانی نداره)
                    اینکه در چه جای معینی میشه پیداش کرد رو نمی دونم ولی فروشگاه هایی که لوازم و قطعات چرخ های خیاطی و گلدوزی رو می فروشند 100% این بوبین رو هم دارند (تهران - خیابان خیام)

تقریباا سایزش 8 و قطرش 1/5 سانتی متر هست و یه نکته ی مهم : من یه بوبین دارم که شفتش 1 سانت عقب و جلو میره ؛ دقیق نمی دونم ولی احتمال می دم بیشتر از اینم باشه اگه خاستید فردا یه عکس ازش میزارم
                    البته نمای پیچیده ایی نداره

دیدگاه

سلام

فکر کنم تقریبا مثل سنولوئید باشه ، درسته ؟
                      اگر عکسش رو بزارید عالی میشه
                      من هم نیاز به طول شافت بلند ندارم ، همین 1 سانت هم عقب جلو بشه بسه
                      شما خودتون از کجا خریدید ؟ توی چرخ خیاطی کابرد داره ؟

دیدگاه

سلام خدمت دوستان :biggrin:. من هم یه پیشنهاد دارم.میتونید با استفاده از یه سلونوید معمولی تا چند برابر قدرتش خروجی بگیرید. به این صورت که با استفاده از یک مبدل boost ولتاژتون رو چند برابر کنید و به یک خازن با ظرفیت بالا بدید. سپس میتونید تو لحظه های کوتاه با سویچ کردن توسط ماسفت یا رله جریان زیادی از سلونوید عبور بدید و نیرویی چندین برابر بیشتر از نیروی نامیش بگیرید. پس میتونید ضربات خیلی سریع و قدرتمندی تولید کنید.ولی باید یه فاصله زمانی مناسب بین ضربات باشه تا خازن فرصا شارژ مجدد رو داشته باشه. در ضمن بازدهی ضربه زن هم خیلی بالا نیست و به پای طرح جناب چمنی عزیز نمیرسه. ولی میتونه ضربه وحشتناکی رو تو یه لحظه کوتاهی ایجاد. :twisted:.
                        بچه که بودیم یه عالمه سیم لاکی میپیچیدیم دور قرقره و یه میخ میذاشتیم وسط بعد میزدیمش به برق 220 مثل تیر شلیک میشد یادش بخیر :mrgreen:
                        لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

سلام مدتی طول کشید که عکس رو بزارم ؛ (ببخشید کیفیت عکس پایینه)
                          من با باتری لب تاپ تستش کردم ضربه رو وارد می کنه اما اگه ولتاژ بالاتر باشه ضربه ی قدرتمند تری وارد می کنه

این قطعه در ماشین آلاتی که کاملا تحت کامپیوتر کنترل میشن بیشتر استفاده میشه
                          فرض کنید دستگاه هی دارید که شفت آن توسط سرو موتور 1000 دور در دقیقه می چرخد و در محور z این دستگاه
                          میله ایی وجود داره که توسط قطعه ایی دیگر خارج از محور حرکت نگه داشته شده که این میله در نقاط متفاوت باید یک آن در محور حرکت قرار بگیره خب این وظیفه ی بوبین هست که در کثری از ثانیه با ضربه ایی که وارد میکنه
                          باعث افتادن میله در مسیر حرکت میشه
                          درواقع کار بوبین فقط ضربه زدن هست

دیدگاه

البته به لحاظ فنی و ساختاری شباهت زیادی به سنولوئید داره ولی دقیق نمی دونم که سنولوئید خطی یا دورانی
                            و یا کاربردش در چه جاهائیه

اگه عکس بوبین نمایش داده نمیشه از لینک زیر استفاده کنید

http://up.ashiyane.org/images/gewpxyu78cypjsjgbba0.jpg

دیدگاه

سلام

خیلی ممنون ، تشکر
                              بله متوجه کار بوبین شدم ، ولی از یه تعمیرکار لوازم برقی پرسیدم ، چنین چیزی نداشت
                              به همین دلیل گفتم ازتون بپرسم که شما خودتون از کجا تهیه کردید ؟؟؟ آیا توی قسمتی از چرخ خیاطی کاربرد داره ؟؟؟ (کاربرد های کلیش و صنعتیش منظورم نیست)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X