اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

location unknown sim908 & AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

location unknown sim908 & AVR

با سلام من با دستورات[right]AT+CGPSPWR=1\r"[right] و [right]AT+CGPSRST=1\r[right] ماژول SIM908 رو روشن و ریست میکنم... ولی جواب دستور [right]AT+CGPSSTATUS?[right] یک بار location not fix و بعد از اون همیشه location unknown هستش و در نتیجه جواب AT+CGPSINF همیشه صفر هستش.
    جواب OK همیشه دریافت میشه و به نظرم مشکلی تو ارتباط نیست...
    میخواستم بدونم میتونه مشکل از تغذیه مدار باشه یا از آنتن و ...؟

پاسخ : location unknown sim908 & AVR

سلام
    آنتن جی پی اس خیلی حساس . تو اتصالش سعی کن دقت کنی
    من هم چنین مشکلی داشتم
    سعی کن در بهترین وضعیت آنتن را قرار بدی و حدالامکان ذر فضای باز

دیدگاه

با سلام
      آقا مشکل Location Unknown شما حل شد اگه حل شده میشه یه توضیحی به منم بدید من هنوز با این مساله مشکل دارم

دیدگاه

با سلام،

مشکل بالا حل شد و متاسفانه تو اون زمان من نتونستم جواب رو بفرستم.

1- در ابتدا باید بگم که شما باید از که آنتن اکتیو برای آنتن gps استفاده کنید تا سریع موقعیت پیدا بشه.
        2- همچنین در نظر داشته باشد که باید برای نتیجه سریع تر تو فضای باز قرار داشته باشید در صورت نیاز از یک باتری برای روشن کردن بوردتون استفاده کنید.
        3- و در نهایت اینکه در ابتدای کار و برای اولین بار ممکنه حدود 30 ثانیه یا بیشتر (در حد چند دقیقه) طول بکشه تا موقعیت اول پیدا بشه.

در ضمن تمامی کارها در صورتی درست پیش میرن که شما برنامه خوبی برای میکرو نوشته باشین و در طراحی منبع تغذیه مدارتون نکات مورد نظر را در نظر گرفته باشید. (مثلا در صورت استفاده از مبدل DC به DC با آی سی LM2576 برای تولید ولتاژ 4.2 از سلف و خازن و دیود شاتکی مناسب استفاده کنید و در اتصال پایه ها به زمین از مدل ستاره استفاده بشه و از ایجاد گراند لوپ(Ground Loop) اجتناب کنید چون در این حالت ممکنه با افت ولتاژ یا تغییرات ناگهانی آن و درنتیجه اختلال در دریافت اطلاعات سریال مواجه بشید)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X