اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از AD620 به عنوان تقویت کننده عملیاتی درحالت تفاضلی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از AD620 به عنوان تقویت کننده عملیاتی درحالت تفاضلی

با سلام می خواهم برای استفاده از لودسل 5KG از AD620 به عنوان تقویت کننده عمالیاتی درحالت تفاضلی استفاده کنم لطفا راهنمایی کنید. با تشکر. :nerd:

پاسخ : استفاده از AD620 به عنوان تقویت کننده عمالیاتی درحالت تفاضلی

AD620 آمپلیفایر خوبیه. برای استفاده از آمپلیفایر های دیفرانسیلی حتما تغذیه مثبت و منفی باید استفاده بشه. البته تقویت کننده استاندارد برای لود سل آی سی INA125آ‌ هست که علاوه بر تقویت کننده، تغذیه بریج هم روش هست. ولتاژ منفیش هم نگرانی نداره. با یدونه ICL7660آ‌ به آسونی از ولتاژ مثبت ساخته میشه.
    هر دوی اینا گینشون با یه مقاومت Rg تنظیم میشه.
    AD620 -------> G = 49.4K / Rg
    INA125 --------> G = 4 + 60K / Rg
    حتما به دیتا شیت مراجعه کنین. فرمولهای بالا رو تا جایی که یادم بود نوشتم.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

پاسخ : استفاده از AD620 به عنوان تقویت کننده عمالیاتی درحالت تفاضلی

نوشته اصلی توسط نو رسیده
      AD620 آمپلیفایر خوبیه. برای استفاده از آمپلیفایر های دیفرانسیلی حتما تغذیه مثبت و منفی باید استفاده بشه. البته تقویت کننده استاندارد برای لود سل آی سی INA125آ‌ هست که علاوه بر تقویت کننده، تغذیه بریج هم روش هست. ولتاژ منفیش هم نگرانی نداره. با یدونه ICL7660آ‌ به آسونی از ولتاژ مثبت ساخته میشه.
      هر دوی اینا گینشون با یه مقاومت Rg تنظیم میشه.
      AD620 -------> G = 49.4K / Rg
      INA125 --------> G = 4 + 60K / Rg
      حتما به دیتا شیت مراجعه کنین. فرمولهای بالا رو تا جایی که یادم بود نوشتم.
      ممنون، سوالم این است آیا باید از مدارات معمول برای تقویت کننده های عملیاتی در حالت تفاضلی استفاده کنم و از رابطه
      Vout=V2((R3+R1)R4)/((R4+R2)R1)-V1(R3/R2(
      استفاده کنم یا از G=(49.4k/rg)+1
      درحالت بستن مدار به صورت تفاضلی باید استفاده کنم. اصولا آیا باید به صورت معمول تقویت کننده های تفاضلی مدار را ببندم یا خیر.با تشکر.

دیدگاه

پاسخ : استفاده از AD620 به عنوان تقویت کننده عملیاتی درحالت تفاضلی

نه. فرمولش همونیه که نوشتم و تو دیتا شیت هست. AD620 خودش دیفرانسیلیه و شما به مقاومتهای داخلیش دسترسی نداری. اگه به دیتا شیتش مراجعه کنی مدار داخلیش 3 تا پ امپه که بصورت ابزار دقیق بسته شده با همون یه فرمول گین ساده، حاضر و آماده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده
          نه. فرمولش همونیه که نوشتم و تو دیتا شیت هست. AD620 خودش دیفرانسیلیه و شما به مقاومتهای داخلیش دسترسی نداری. اگه به دیتا شیتش مراجعه کنی مدار داخلیش 3 تا پ امپه که بصورت ابزار دقیق بسته شده با همون یه فرمول گین ساده، حاضر و آماده.
          خیلی خیلی ممنون! فقط یک سوال،آیا به عوض تغذیه های مثبت و منفی می توانم 5 ولت و صفر ولت اعمال کنم؟ ظاهرا امکان پذیر هست. با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MECA-1385
            فقط یک سوال،آیا به عوض تغذیه های مثبت و منفی می توانم 5 ولت و صفر ولت اعمال کنم؟ ظاهرا امکان پذیر هست. با تشکر
            متاسفانه نه.
            آمپلیفایر های ابزار دقیق حتما به تغذیه منفی نیاز دارن. برای ساختن تغذیه منفی هم از 7660 استفاده کنین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X