اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موج مربعی با داشتن deadtime

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موج مربعی با داشتن deadtime

سلام دوستان.
    من میخوام یه اینورتر موج مربعی بسازم.حالا میخوام یه موج مربعی با فرکانس 20kh با میکرو بسازم , که اون رو به پل h (واسه تبدیل dcبه ac )وصل کنم.نکته مهمش اینه که deadtime هم باید تو برنامش بنویسم.
    خواهشا اگه کسی میتونه کمکم کنه.

پاسخ : موج مربعی با داشتن deadtime

نوشته اصلی توسط emf
    سلام دوستان.
    من میخوام یه اینورتر موج مربعی بسازم.حالا میخوام یه موج مربعی با فرکانس 20kh با میکرو بسازم , که اون رو به پل h (واسه تبدیل dcبه ac )وصل کنم.نکته مهمش اینه که deadtime هم باید تو برنامش بنویسم.
    میشه زمان مرده رو به صورت سخت افزاری و با یه آی سی گیت AND بسازی. اصلا نیازی به کار پیچیده نرم افزاری نیست!
    (کافیه خروجی PWM رو بدین به یه ورودی AND و ورودی دیگه رو با یه مدار RC....)

اما در کل راه اندازی پل با میکرو کار جالبی به نظر نمیاد.... اگه یه وقت میکرو هنگ کنه.....
    خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

به نظر من بهتره deadtime رئ به صورت سخت افزاری بسازی، به هر حال یک نوع حفاظت و میکرو هم قابلیت اطمینان کمتری دارده و ممکنه هنگ کنه و ماسفت ها بسوزند یا حتی منبع تغذیه آسیب ببینه.
      یک مدار از پایان نامه ام برات قرار می دم.
      MCH

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mcheshfar
        به نظر من بهتره deadtime رئ به صورت سخت افزاری بسازی، به هر حال یک نوع حفاظت و میکرو هم قابلیت اطمینان کمتری دارده و ممکنه هنگ کنه و ماسفت ها بسوزند یا حتی منبع تغذیه آسیب ببینه.
        یک مدار از پایان نامه ام برات قرار می دم.
        میشه یکم در مورد مدار توضیح بدید؟ممنون

دیدگاه

r1 و c1 یک مدار تاخیرند و در پالس تاخیر ایجاد می کنند، و این موج پس از عبور از 7414ها مجددا به پالس تبدیل می گردد که نسبت به پالس اولی تاخیر دارد. حال این دو پالس به مدارات منطقی اعمال می گردند تا پالس های مناسب جهت درایو کردن دو ماسفت روی یک پک بازو تولید شود.
          شکل موج ها در شکل زیر مشاهده می گردد.

چون قبل ماسفت از یک درایور با گیت not استفاده شده، نیاز بود از پالس not تولید شود.
          MCH

دیدگاه

مقاومت های r1 و r2 شیب خروجی مدار در حالت های صعودی و نزولی، یعنی تاخیر را تعیین می کنند.
            MCH

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emf
              سلام دوستان.
              ماژول ECCP میکرو های PIC ددتایم داره. خواستی استفاده کن.

دیدگاه

آی سی های درایور بریج مثل IR2130 هم خودشون ددتایم دارن و اعمال میکنن و اصلا نیازی به ساختنش نیست.
                کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X