اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یادگیری avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یادگیری avr

سلام. چه طوری avr را کاربردی. یاد بگیرم. تا حالا چند بار اینکار کردم ولی زود یادم رفت.
    دنيا آنقدر وسيع هست که براي همه مخلوقات جايي باشد پس به جاي آنکه جاي کسي را بگيريم تلاش کنيم جاي واقعي خود را بيابيم

پاسخ : یادگیری avr

سلام
    اول این که به نظر من Avr رو با زبان c شروع کن و یاد بگیر
    2.حتما و حتما و حتما عملی هم کار کن.تئوری و عملی رو حتما با هم کار کن.
    اگه تازه کار هستی از برد های اماده شروع نکن.خودت مدار ببند.خودت باهاش کلنجار برو.خودت مدارات ساده طراحی کن و عملی ببندش.
    و نکته ی اخر این که اگر میخوام یاد بگیری و یادت بمونه باید مدام کارش کنی و یاد بگیری.نه این که بعد چند هفته خوندن دیگه ادامه ندی.یا شروع نکن یا اگه شروع میکنی واقعا تلاش کن برای یاد گیریش.
    موفق باشی
    اگر خودت رو لایق خیلی چیزا میدونی,باید خیلی هم تلاش کنی...

دیدگاه

مدام کار نکنی فراموش می کنی.چیز طبیعیه.
      من دو ماه کار نکرده بودم هیچی یادم نمیومد.یادم رفته بود تابع رو چطوری باید تعریبف کنم.خودم خندم گرفته بود به خودم.
      اسمم بابا برقيه مي دونين کارم چيه دلم مي خواد همه جا که با کمک شما
      مصرف برق کم بشه تا برقمون قطع نشه
      مصرف بي رويه کار خيلي بديه موقع پخش کارتون برق تلويزيون
      اگه يه دفعه بره حوصله مون سر مي ره
      هرگز نشه فراموش لامپ اضافي خاموش

دیدگاه

به نظر من بهترین روش برای یادگیری عملی،انجام پروژه برای دیگرانه !
        البته منظورم صرفا انجام پروژه های دانشجویی نیست.
        بلکه کمک به دوستان و اقوام و آشنایان برای رفع نیازهاشون !
        مثلا : گرفتن سفارش ساخت تایمر راه پله،دیمر،نور پردازی و ...
        رفع نیاز دوستان یه جورایی به آدم جسارت میده و اعتماد بنفس رو بالا میبره.
        * هر گاه خدا بخواهد بنده اي را خوار كند، دانش را از او دور سازد.
        * سخن بگوييد تا شناخته شويد، زيرا كه انسان در زير زبان خود پنهان است.
        *بدترين دوست،آ‌ کسی است که براي او به رنج و زحمت افتي.
        حضرت علی(ع)
        آموزش AVR به ساده ترین زبان ممکن : Noise.Blog.IR

دیدگاه

سلام
          چیزی که میخوام بگم شاید خنده داشته باشه ولی واقعیته
          زمانی که کنکور کارشناسی داشتم موقع هواخوری میرفتم برنامه نویسی پروژه AVR ... ولی خداییش حس تازگی بهم دست میداد
          چند تا نکته رو همیشه مد نظر بگیر
          اگر میخواهی برنامه نویس خوبی بشی باید ریاضی رو خوب تحلیل کنی ... چون باعث میشه که توی نوشتن برنامه بتونی بهتر تحلیل کنی ... حداقل دو هفته زمان میبره ... و باید هم ادامه داشته باشه ...
          هر چند که ربطی به هم نداره ولی واقعیته ...
          بهتره که آخر شب ریاضی کار کنید . چون موقعی که میخوابید مغز در حال تحلیل کردن مسائلی است که خواندید ...
          برای اینکه برنامه نویس خوبی بشوی باید برنامه نویسی رو
          تمرین کنی
          تمرین کنی
          تمرین کنی
          حتما حتما حتما با زبان سی کار کن و وقتتون رو با بیسیک تلف نکنید ...
          ================
          موفق باشید
          [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
          معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
          معرفی نرم افزار Codewizard PWM
          با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

[quote author=حامد اسدی link=topic=92883.msg581139#msg581139 date=1398525696]
            سلام
            اول این که به نظر من Avr رو با زبان c شروع کن و یاد بگیر
            2.حتما و حتما و حتما عملی هم کار کن.تئوری و عملی رو حتما با هم کار کن.
            اگه تازه کار هستی از برد های اماده شروع نکن.خودت مدار ببند.خودت باهاش کلنجار برو.خودت مدارات ساده طراحی کن و عملی ببندش.
            و نکته ی اخر این که اگر میخوام یاد بگیری و یادت بمونه باید مدام کارش کنی و یاد بگیری.نه این که بعد چند هفته خوندن دیگه ادامه ندی.یا شروع نکن یا اگه شروع میکنی واقعا تلاش کن برای یاد گیریش.
            موفق باشی
            [منظورتونو یکم بازتر کنید، اگه نخوام سراغ برد آماده برم خوب چه طوری برنامه را تست کنم، آیا منظورتون. اینه که خودم بردا بسازم؟/quote]
            دنيا آنقدر وسيع هست که براي همه مخلوقات جايي باشد پس به جاي آنکه جاي کسي را بگيريم تلاش کنيم جاي واقعي خود را بيابيم

دیدگاه

کار خاصی نداره که.یه برد برد بگیر.یه آداپتور 5 ولت با جریان 2 یا 3 آمپر.یه LCD و یه سری قطعه الکترونیکی(خازن و مقاومت و....).شروع کن به کار.خیلی شیک

خواستی یه لیست قطعه بهت میدم با همونا 90% قسمت های مختلف رو میتونی راه اندازی کنی و عملی ببینی.سوالم که داشتی ECA هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط LiZaRd.BoY
                کار خاصی نداره که.یه برد برد بگیر.یه آداپتور 5 ولت با جریان 2 یا 3 آمپر.یه LCD و یه سری قطعه الکترونیکی(خازن و مقاومت و....).شروع کن به کار.خیلی شیک

خواستی یه لیست قطعه بهت میدم با همونا 90% قسمت های مختلف رو میتونی راه اندازی کنی و عملی ببینی.سوالم که داشتی ECA هست.
                ممنون میشم اگه لیست بهم بدید. اگه کمک خواستم می تونم ازتون کمک بگیرم؟

دیدگاه

من که هیچی !این همه از رفقا هم اینجا هستند همه کمک میکنند.نگران کمک نباش

دیدگاه

من اولش برنامه رو با پروتئوس تست میکردم اگه جواب میگرفتم میرفتم سراغ بستن روی بردبورد ....خیلی چیزا در عمل هست که در سیمولیت کردن اصلا به چشم نمیاد..
                    به نظرم یه کامپایلر با محیط برنامه نویسی و امکانات خوب انتخاب کن...یه پروتئوس...دیتاشیت میکرو....برنامه های جانبی واسه بعضی محاسبات خاص....و در نهایت یه میکرو و یه برد بورد و یه رنج هازن و مقاومت و چیزای دیگه....
                    استارتشو بزنی راه میفتی...اولش شاید فکر کنی سخته یا هرچی...
                    تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط seda...
                      سلام. چه طوری avr را کاربردی. یاد بگیرم. تا حالا چند بار اینکار کردم ولی زود یادم رفت.
                      یه پروژه 100 یا 200 هزارتومان(خلاصه پولی باشه!! والبته نه بیشتر از توان مالی خودت) با AVR قبول کن، همچین یاد بگیری که...... :biggrin: تحت فشار بودن منجر به رشد و شکوفایی استعداد میشه!! :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی
                        یه پروژه 100 یا 200 هزارتومان(خلاصه پولی باشه!! والبته نه بیشتر از توان مالی خودت) با AVR قبول کن، همچین یاد بگیری که...... :biggrin: تحت فشار بودن منجر به رشد و شکوفایی استعداد میشه!! :mrgreen:
                        واقعا ....
                        ایول ... :applause:
                        مردان بزرگ زاییده نمی شوند بلکه ساخته می شوند :nice:
                        با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

سلام نظز تمام دوستان خوبه و قابل قبوله ولی نظر شخصی من این هست که هر کسی به روش خودش یاد گرفته پس شما هم باید به روش خودت یاد بگیری باید ببینی چطوری کار کنی خسته نمیشی و لذت میبری باید خود خودت بفهمی چطوری یاد بگیری نه کسی دیگه بهت بگه البته نظر شخصی من هست
                          !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
                          نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad-admin
                            سلام نظز تمام دوستان خوبه و قابل قبوله ولی نظر شخصی من این هست که هر کسی به روش خودش یاد گرفته پس شما هم باید به روش خودت یاد بگیری باید ببینی چطوری کار کنی خسته نمیشی و لذت میبری باید خود خودت بفهمی چطوری یاد بگیری نه کسی دیگه بهت بگه البته نظر شخصی من هست
                            اگر من استادی داشتم که همیشه راهنماییم میکرد الان پیشرفتم 100 برابر بیشتر از حالا بود ... :agree:
                            شک نکن ...
                            با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

ممنون از همه دوستان.
                              قبلا با پروتیوس کار کردم ولی یادم رفت. می خوام با برد امتحان.کنم. برای شروع چه قطعاتی باید بخرم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X