اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Tcp/Ip & UDP raw Packet communicaton

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Tcp/Ip & UDP raw Packet communicaton

سلام به همگی
    دوستان کسی در خصوص ارسال و دریافت اطلاعات خام udp یا tcp با میکروی LPC1768 تحت کتابخانه CMSIS یا RL ARM اطلاعاتی دارد؟ لطقا اگه نظری دارید ارائه دهید.
    با استقاده از کتایخانه CMSIS مثال های مریوط به web server ، UIP, EmacRaw رو راه اندازی و تبادل اطلاعات رو با نزم اقزار Ethreal مانیتور کردم!!!
    حالا کاری که می خوام انجام بدم اینه که با برنامه ای که تحت C# نوشتم با پروتکل UDP یا TCP پکت های خام را ردو بدل کنم! دقیقا مثل سریال !! دخصوص برمامه تحت C# مشکلی نیست و تست شده
    کسی می تونه راهنمایی کنه؟؟؟
    majid_valentin بی پرواست.جسورانه می پرسد.رودروایسی ندارد.هر چه دلش خواست می گوید!!
    اهل مراعات نیست.
    معنی ساخت و پاخت را نمیداند.
    بزرگ و کوچک را نمیشناسد ..
    بی باکی را یواشکی آموخته. در تاریکی می نشیند و روشنایی را می پاید.
    پر انرژی و با نشاط است واز سانسور و فیلترینگ غمین است نیش دارند اما آزار ندارد!!!!

پاسخ : Tcp/Ip & UDP raw Packet communicaton

دوستان آشنا به موضوع یه اظهار فضل بفرمایند لطفا!!!! :bye
    majid_valentin بی پرواست.جسورانه می پرسد.رودروایسی ندارد.هر چه دلش خواست می گوید!!
    اهل مراعات نیست.
    پر انرژی و با نشاط است واز سانسور و فیلترینگ غمین است نیش دارند اما آزار ندارد!!!!

دیدگاه

سلام
      خوب اگه راه انداختید پس مشکل کجاست؟
      اطلاعات را با udp یا tcp می فرستید و اون طرف هم که می گید تست شده دریافت می کنه
      فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
      فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
      فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
      فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

دوست عزیز عرض کردم که فقط مثال ها رو راه اندازی و بررسی کردم!!! و با Ethereal تبادل پکت ها رو بررسی کردم!!! همین!!
        می خواستم کد Easy web رو جوری اصلاح کنم که فرضا دو تا تابع جدا واسه ارسال و دریافت و یه Tx_buff داشته باشم!!!
        البته یه کارایی کردم ولی گیر دارم هنوز!
        کد رو جوری اصلاح کردم که یه جای بابت های وب بایت های خودم ارسال بشه! که اینم سادست واقعا!!
        ببین وقتی برد آموزش رو به پی سی وصل می کنیم بار اول که پی سی با همون client میکرو یا همون Server رو از پورت 80 پینگ می کنه server اطلا عات وب رو یه client از طریق یه پرت که Client باز کرده و سرور هم بعد از این پینگ اطلاع پیدار کرده ارسال می کنه و این پورت باز می مونه تا زمانی که ارتباط TCP فطع نشده! حالا اگه ارتباط قطع و وصل بشه بعد از ping کردن سرور امکان داره client یه پورت دیگه اختصاص بده بناراین هر بار که می خوایم ارتیاط رو برقرار کنیم client باید یه سلام و تعارف کنه با سرور از طریق یک پورت تا پورت یاز شده client برای سرور هم مشخص بشه!!! اکی؟؟؟ حالا هم سرور و کلاینت هم آی پی همو دارن هم پورت های یاز همو میشناسن! از این بعد می تونن تبادل اطلاعات کنند!! این رویه رو اگه تونستید با انجام اصلاحات کد Easy web راه اندازی کنید لطفا به بنده هم کمک کنید.
        ممنون از توجهتون
        اهل مراعات نیست.

دیدگاه

هیچ بنی بشری نیست انجا به این دوستمون جواب بده؟؟؟؟
          چرا اساتید سایت که این برد آموزشی رو طراحی کردند خدامات پس از فروش نمی دند؟؟؟؟
          در خصوص ارتباط lan به صورت UDP با با توابع RL ARM هیچ مطلبی درستو حسابی پیدا نمیشه واقعا
          من ارتباط UDP که سایت ARMcenter,org برا میکرو اتمل نوشته شده بود رو برای lpc1768 باز نویسی کردنم ولی جواب نگرفتم
          دوستان اگه کمک کنند واقعا ممنون میشم
          هدف اینه کهاز طریق UDP اطلاعات رو به PC یا یک میکرو دیگه ارسال و دریافت کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majid_valentine
            دوست عزیز عرض کردم که فقط مثال ها رو راه اندازی و بررسی کردم!!! و با Ethereal تبادل پکت ها رو بررسی کردم!!! همین!!
            می خواستم کد Easy web رو جوری اصلاح کنم که فرضا دو تا تابع جدا واسه ارسال و دریافت و یه Tx_buff داشته باشم!!!
            البته یه کارایی کردم ولی گیر دارم هنوز!
            کد رو جوری اصلاح کردم که یه جای بابت های وب بایت های خودم ارسال بشه! که اینم سادست واقعا!!
            ببین وقتی برد آموزش رو به پی سی وصل می کنیم بار اول که پی سی با همون client میکرو یا همون Server رو از پورت 80 پینگ می کنه server اطلا عات وب رو یه client از طریق یه پرت که Client باز کرده و سرور هم بعد از این پینگ اطلاع پیدار کرده ارسال می کنه و این پورت باز می مونه تا زمانی که ارتباط TCP فطع نشده! حالا اگه ارتباط قطع و وصل بشه بعد از ping کردن سرور امکان داره client یه پورت دیگه اختصاص بده بناراین هر بار که می خوایم ارتیاط رو برقرار کنیم client باید یه سلام و تعارف کنه با سرور از طریق یک پورت تا پورت یاز شده client برای سرور هم مشخص بشه!!! اکی؟؟؟ حالا هم سرور و کلاینت هم آی پی همو دارن هم پورت های یاز همو میشناسن! از این بعد می تونن تبادل اطلاعات کنند!! این رویه رو اگه تونستید با انجام اصلاحات کد Easy web راه اندازی کنید لطفا به بنده هم کمک کنید.
            ممنون از توجهتون
            سلام دوست عزیز،
            شما به نتیجه ای رسیدید؟
            بنده هم دقیقاً همین امکان رو لازم دارم و باید راه اندازی کنم
            اگر به نتیجه ای هنوز نرسیدین که باهم پیش بریم و بتونیم راه بندازیمش...

با تشکر

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

دیدگاه

دوست عزیز این کار ربطی به EAsy Web نداره شما باید یه برنامه Client server تحت TCP داشته باشید. برای این کار در C# باید از Socket programming و کلاس های مربوط به آن استفاده کنید.

دیدگاه

سلام،
                من خواستم از مثال RL TCPnet کتابخونه RL استفاده کنم ولی روی بورد آموزشی 1768 جواب نمیده و حتی ping هم نمیشه کرد :| (به صورت UDP میخواستم ارسال کنم)
                LEDهای سوکت شبکه روشن خاموش میشن ولی هیچ دیتایی رد و بدل نمیشه!
                ولی مثالهای مربوط به web server به خوبی جواب میدن!

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X