اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقاوت غیر القایی چیست؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقاوت غیر القایی چیست؟

دوستان سلام.
    من برای سنس کردن میزان جریان عبوری از یک پل شش ترانزیستوری IGBT از یک مقاومت 0.33 اهمی 2 وات استفاده کردم.و ولتاژ دو سر این مقاومت به من نشون میده چه جریانی به طور میانگین از گل پل ترانزیستوری من در حال عبوره و تست کردم و خوب هم کار میکنه.اما از اساتید شنیدم و توی بعضی نقشه ها هم دیدم که گفتن این مقاومت عیر القایی باشه(Non Inductive). سوالی که دارم اینه که چرا باید این مقاومت غیر القایی باشه و چطور بدونم اینی که دارم استفاده می کنم القایی هسته یا اهمی خالص؟راستش بعضی مقاومت های وات بالا رو که شکستم دیدم یه سیم پیچ با اهم بالا روی هسته جامد(که نمی دونم چه جنسیه) پیچیدن.منظور این مقاومت هاست یا نه؟
    :nerd:
    در جهان رازهایی هست که جز به بهای ریختن خون فاش نمی شود . شهید مرتضی آوینی

پاسخ : مقاوت غیر القایی چیست؟

سلام
    منظور از مقاومت غیر القایی مقاومتیه که خاصیت اندوکتانسی نداشته باشه(سیم پیچی نباشه).مثل مقاومت کربنی و متال لایر.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

فروشندگان قطعات الکترونیکی هم به همین اسم مقاومت کربنی و متال لایر میشناسند؟یا این که باید وایسم بهضون توضیح بدم که القاگر چیه و اهمی چطوره ؟!!

دیدگاه

بله. این نام ها برای مقاومت ، کربنی و متال لایر ،شناخته شده هستند.

معمولا فروشندگان قطعات الکترونیکی خودشان درباره الکترونیک اطلاعات دارند.
        [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
        درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

چرا برای سنس جریانت از راههای دیگه استفاده نمیکنی؟ مثلا ct در ورودی یا خروجی؟ این کاری که انجام دادی هم تلفات داره هم باعث نوسان میشه .
          موفق باشی

دیدگاه

کل جریان عبوری در بار کامل 4 آمپر است.در ضمن من جریان رواندازه نگرفت بلکه جریان عبوری رو با تبدیل به ولتاژ با مرجعی که ساختم مقایسه کردم برای حفاظت از IGBT های گرون قیمت إ¾!!!!
            درسته نوسان هم دارم که با یه فیلتر تا حدودی حلش کردم .
            ممنون

دیدگاه

وقت بخیر

مقاومت بدون اندوکتانس ! سیمی هست ولی دو نوبت سیم در جهت مخالف هم روی آن پیچیده شده که خاصیت سلفی آن رو خنثی میکنه و برای جایی استفاده میشه که خاصیت اهمی فقط لازمه !!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X