اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی درباره لحیم کردن یک سنسور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی درباره لحیم کردن یک سنسور

با سلام
    من یک سنسور دما و رطوبت sht20 خریدم. حالا میخوایم ازش استفاده کنم به دلیل کوچک بودن ابعاد نمی دونم چطور به پایه هاش سیم لحیم کنم. لطفا اگر تجربه ای دارید راهنمایی بفرمایید
    این هم عکس هایی از ابعادش

... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

پاسخ : راهنمایی درباره لحیم کردن یک سنسور

دوست عزیز :

اینگونه قطعات BGA یا قطعات BGY رو فقط باید توسط هیتر و زیر Loop (میکروسکوپ) روی فیبر نصب کنید .
    بر زنده باد گفتن این مردم خوش گریز

دل بر مَنه که یک تنه در سنگرت کنند ...

دیدگاه

سلام. با یه هویه نوک تیز (البته کم وات) هم میشه. کافیه با حوصله و دقت مراحل زیر رو انجام بدید:

1. یه کم (خیلی کم) روغن لحیم به پایه های سنسور بزنید.

2. به مقدار خیلی کم پدهای PCB رو با یک قلع مرغوب قلع اندود کنید به طوریکه قلع روی پد قلمبه نشه و کاملاً صاف باشه (تکرار میکنم: مقدار قلع خیلی کم باشه).

3. قلع رو کنار بگذارید و نوک هویه رو کاملاً تمیز کنید.

4. سنسور رو در محل خودش قرار بدید و با یه پنس نگه دارید.

5. بعد از قرار دادن سنسور، نوک هویه رو به پد پین شماره 1 بچسبونید و سنسور رو به سطح PCB فشار دهید. بعد اینکه پین شماره 1 لحیم شد، مطمئن بشید که بقیه پینها روی پد خودشون کاملاً منطبق هستند. اگه منطبق نبودند دوباره هویه رو به پد بچسبونید و با یک پنس سنسور رو به آرامی جابه جا کنید تا در محل درست قرار بگیره.

6. بعد از اینکه مرحله 5 به درستی انجام شد، کار دیگه خیلی راحته. کافیه هویه رو به تک تک پد ها بچسبونید تا به pcb لحیم بشه.

موفق باشید.

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=93370.0
        یه فیلم و یه pdfدوسمون تو این تاپیک پلود کردند :read:
        1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
        من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
        !Electronic On! Programming On
        هوشمندانه سوال بپرسیم!
        http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X