اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد چگونگی انجام آزمایش روتور قفل شده به صورت عملی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد چگونگی انجام آزمایش روتور قفل شده به صورت عملی

سلام
    آزمایش روتور قفل شده و بی باری برای پیداکردن موتور القایی در عمل چه جوری پیاده سازی میشه؟
    یعنی اگه من واقعا بخوام روتور رو قفل کنم از چه وسیله ای تو آزمایشگاه باید استفاده کنم؟؟

یه سوال دیگه:
    من دنبال کاتالوگ یه موتور القایی سه فاز میگردم که پارامترهای مقاومت و اندوکتانس موتور رو داده باشه. تو سایت شرکت general electric و ABB و schneider هم دنبالش گشتم ولی توی مشخصات موتوراشون گشتاور و سرعت و حتی اینرسی رو داده بودن ولی پارامترها ذکر نشده بود :cry:
    کسی از دوستان کاتالوگی داره که مقدار مقاومت و اندوکتانس موتور رو داده باشه؟

پاسخ : سوال در مورد چگونگی انجام آزمایش روتور قفل شده به صورت عملی

دوست عزیز این مقادیر با یه LCRآ‌ متر قابل اندازه گیری هستن.

برای آزمایش قفل روتور، باید ابتدا موتور روی یه فیکسچر، محکم ببندین. بعد هم با یه کوپلینگ قوی شفتشو به یه جای ثابت، قفل کنین. فقط دقت کنین که این آزمایش جزو آزمایشهای مخرب تلقی میشه و ممکنه یه جیزی بپکه.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

پاسخ : سوال در مورد چگونگی انجام آزمایش روتور قفل شده به صورت عملی

با سلام
      دوست عزیز آزمایش روتور قفل مثل آزمایش اتصال کوتاه ترانسه
      رتور رو اون طور که دوستمون گفتن قفل کن بعد با یه اتو ترانس اینقدر ولتاژ اعمال کن تا جریان نامی عبور کنه
      بعد مولفه ها رو اندازه گیری کن!
      دوستمون گفتن RLC متر استفاده کنین
      ولی این کار درستی نیست، می دونید اصولی ترین راه اندازه گیری اندکتانس در کار های قدرتی امپدانس آنالایزر هست چون رفتار های هسته رو می بینه
      که این کار رو RLC متر با خطای زیادی انجام میده!!!
      هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
      بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X