اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گذاشتن led برای ولوم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گذاشتن led برای ولوم

سلام عزیزان

من دارم روی یه پروژه کار میکنم که نیاز به اطلاعات شما دوستان گل دارم :smile:

یه مدار واسط صوتی (اکولایزر) دارم که ولوم هاش 5 کیلو اهم هست .

حالا یه مدار دیگه هم میخوام براش تدارک ببینم که در واقع بارگراف هست و با lm3914 درایو میشه
    در واقع این مدار رو برای نمایش مقدار ولوم ها میخوام بکار ببرم که به پروژه ام زیبایی و جلوه بده ! :job:
    مثلا برای هر باند اکولایزر , میخوام یک بارگراف هم با lm3914 درایو کنم که مثلا وقتی شدت فرکانس پایین هست , چراغ بارگراف رو 1 باشه و هر چی شدت رو میبرم بالاتر , چراغ هاش به صورت dot یا همون نقطه ای , به صورت پلکانی برن بالا !

برای این کار یه نقشه پیدا کردم که بدین صورت هست

تو این مدار دیدم که برای تنظیم شدت جریان ورودیIC از ولوم 5 کیلو اهم استفاده شده که میتونم از ولوم دوبل 5 کیلو اهم برای هر دو مدار استفاده کنم که از این نظر مشکلی نداشته باشم .

حالا میخوام بدونم که آیا این نقشه به دردم میخوره که یا یه ولوم دوبل در کنار اکولایزر اسمبلش کنم ؟
    آیا اون ولوم 5 کیلو اهم برای میزان شدت LED هاست ؟
    و از همه مهمتر برای ورودی سیگنال از چی استفاده کنم که رقص نور نزنه و فقط بتونم با تنظیم ولوم چراغ ها رو دونه به دونه روشن و خاموش کنم ؟

اگه کمکی از شما دوستان برمیاد دریغ نکنید که خداشاهده هرچیزی که از شما در مورد الکترونیک یاد میگیرم , کلی دعاتون میکنم :smile: چون خیلی علاقه دارم :nerd:

اگه این نقشه برای پروژه بنده نیاز به تغییر و تحولی هم داره , امر کنید تا انجام بدم :redface:

خیلی ازتون سپاسگذارم

پاسخ : گذاشتن led برای ولوم

برای ورودی باید از یه ولتاژ رگوله استفاده کنید. فکر میکنم 9 ولت مناسب باشه
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

ممنون جناب اشک :smile:

یعنی غیر از ولتاژ ورودی که تو این نقشه 9 ولت هست , یه 9 ولت دیگه هم با رگولاتور بدم به ورودی سیگنال ؟اگه 9 ولت به پایه سیگنال بدم , آی سی نمیسوزه ؟ آخه آی سیش گرونه

در واقع من رگولاتور 9 ولت دارم که میخوام وصل کنم به ترانس 12 ولت dc و بدمش به مدار .حالا اگه از خروجی رگولاتور یه برق بدم به ورودی ولتاژ و یکی هم بدم واسه سیگنال مشکلی نداره ؟

البته ترانس dc با ولتاژ 5 ولت هم دارم . به نظرتون با 5 ولت هم درایو میشه ؟

دیدگاه

دوستان من مدار رو بستم .

ولی وقتی به ورودی سیگنال برق 9 ولت میدم , تمام چراغ های بارگراف روشن میشه و وقتی پتانسیومتر هم میچرخونم هیچ تغییری ایجاد نمیشه و همشون روشن هستن

اما به ورودی سیگنال برق باتری 1.5 ولت وصل میکنم عملکردش بهتر میشه و با پتانسویمتر تنظیم میشه ولی خب وقتی پتانسویمتر رو تا ته زیاد میکنم یه دونه از چراغها همچنان روشن میمونه !
        به نظرتون ولتاژ کمتری نیاز هست ؟

وقتی هم که به سورس صوتی متصل میکنم به خوبی کار میکنه و با پتانسیومتر هم میزان لول رقص نور قابل تنطیمه .

دیدگاه

سلام شما باید خروجی مدار اکولایزر رو به ورودی این مدار یعنی input signal وصل کنید به ورودی اکولایزرتون یه منبع صوتی وصل کنید و با افزایش ولوم باید چراغها روشن و خاموش شوند. این آیسی دو تا مد نمایشی داره. پوینت یعنی ال ای دی ها با افزایش سیگنال ورودی به صورت نقطه ای یا تک روشن میشن و در اون یکی حالت هم به صورت بار نشون داده میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
            سلام شما باید خروجی مدار اکولایزر رو به ورودی این مدار یعنی input signal وصل کنید به ورودی اکولایزرتون یه منبع صوتی وصل کنید و با افزایش ولوم باید چراغها روشن و خاموش شوند. این آیسی دو تا مد نمایشی داره. پوینت یعنی ال ای دی ها با افزایش سیگنال ورودی به صورت نقطه ای یا تک روشن میشن و در اون یکی حالت هم به صورت بار نشون داده میشه.
            با تشکر

من با کارکرد مدار مشکلی ندارم . همون طور که در پست بالا عرض کردم مدار در حالت اتصال به منبع صوتی به خوبی کار میکنه و کوچکترین مشکلی نداره .
            اما من نمیخوام در حالت رقص نور استفاده کنم . چه نقطه ای و چه خطی
            مصرف من بدین شکل هست که میخوام وقتی پتانسیومتر رو کم و زیاد میکنم , چراغ های بارگراف رو حالت نقطه ای , دونه به دونه خاموشو روشن بشن .
            یعنی وقتی ولوم بسته هست چراغ ها خاموش باشه . 1/10 ولوم رو باز کنم چراغ اول روشن بشه . 2/10 ولوم رو باز کنم فقط چراغ دوم روشن بشه . 3/10 ولوم رو باز کنم فقط چراغ سوم روشن بشه و الی آخر !
            در واقع این مدار رو توسط یه ولوم دوبل 5 کیلو اهم میخوام با اکولایزر استفاده کنم که وقتی اکوها رو تنظیم میکنم , با توجه به سطح ولوم اکولایزر , چراغ های این مدار هم به همان میزان بالا و پایین برن . امیدوارم خوب توضیح داده باشم :smile:

حالا میخوام بدونم که برای اینکار فارغ از ورودی سیگنال منبع صوتی که بهش نیای ندارم , چه مقدار ولتاژی نیاز هست که بتونم در این حالت از مدار استفاده کنم !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X