اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک سوال مبتدیانه از keil

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک سوال مبتدیانه از keil

با سلام
    ببخشید من یه سوال مبتدیانه ای دارم
    من کتاب آقای محمد خوش باطن رو میخونم مثلا نوشته:
    LPC_GPIO1[felesh]FIODIR=0xXXXXXXXX
    البته به جای [felesh] یک فلشه که نمیدونم منظور از این فلش چیه آخه روی کیبورد که همچین چیزی نداریم.

پاسخ : یک سوال مبتدیانه از keil

لازمه حتما یه کتاب C رو تا آخر مطالعه کنید(توی همه کتابهای زبان C نوشته شده).
    این در واقع یه عضو از یه ساختار هستش که با اشاره گر بهش اشاره میشه.
    مثلا اگه یه ساختار اینجوری داشته باشیم:

کد:
    struct name{
      int a;
      float b;
    };
    struct name *ptr,p;
    برای اشاره کردن به اعضاش می تونی اینجوری بنویسی:

کد:
    (*ptr).a
    (*ptr).b
    اینجوری هم می تونی بنویسی:

کد:
    ptr->a
    ptr->b

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
      لازمه حتما یه کتاب C رو تا آخر مطالعه کنید(توی همه کتابهای زبان C نوشته شده).
      این در واقع یه عضو از یه ساختار هستش که با اشاره گر بهش اشاره میشه.
      مثلا اگه یه ساختار اینجوری داشته باشیم:

کد:
      struct name{
        int a;
        float b;
      };
      struct name *ptr,p;
      برای اشاره کردن به اعضاش می تونی اینجوری بنویسی:

کد:
      (*ptr).a
      (*ptr).b
      اینجوری هم می تونی بنویسی:

کد:
      ptr->a
      ptr->b
      آهان پس منظورش <- آخه تو کتاب یه فلش کامل کشیده نمیدونستم منظورش اشاره گره. خودمم همیشه از . استفاده میکردم.

دیدگاه

با عرض معذرت من یک سوال دیگه ای هم ایجاد شده گفتم تو همین تاپیک سوالای مبتدیانمو بپرسم.
        در حالت عادی برنامه های من ارور میدن ولی داخل کتاب دو تا فایل هست به اسم های core_cm3.c و system_LPC17xx.c که وقتی اضافه میکنم ارور برطرف میشه. میشه یه توضیحی راجع به این فایلا بدید داخل کتاب چیزی پیدا نکردم. تو AVR همچین چیزایی نداشتیم. آیا این فایلا ثابت هستن همیشه؟
        داخل کتاب هم فقط گفته اضافه کنید ننوشته اصلا چی هستن اینا!

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : یک سوال مبتدیانه از keil

نوشته اصلی توسط redown
          با عرض معذرت من یک سوال دیگه ای هم ایجاد شده گفتم تو همین تاپیک سوالای مبتدیانمو بپرسم.
          در حالت عادی برنامه های من ارور میدن ولی داخل کتاب دو تا فایل هست به اسم های core_cm3.c و system_LPC17xx.c که وقتی اضافه میکنم ارور برطرف میشه. میشه یه توضیحی راجع به این فایلا بدید داخل کتاب چیزی پیدا نکردم. تو AVR همچین چیزایی نداشتیم. آیا این فایلا ثابت هستن همیشه؟
          سلام
          ببین
          ی سری توابع تو برنامت استفاده شده که تابع توی این فایلایی که گفتی تعریف شده پس وقتی تو برنامت از این توابع استفاده میکنی باید سورسشم به برنامه اضافه کنی
          کلا ی مقدار بحث AVR و کدویژن با Keil متفاوته. شما برای استفاده از قسمتای مختلف میکرو ممکنه نیاز داشته باشی ی سری کتابخونه ها و هدر ها رو به برنامت اضافه کنی و حتی ممکنه کل توابع مربوط به قسمتای مختلف میکرو توی ی هدر تعریف شده باشن
          اینا همه بستگی به هدری داره که میخای ازش استفاده کنی. مثلا ی هدر میتونه فقط مخصوص USART باشه و یکی دیگه فقط مخصوص TWI و...
          شما برو جلو یواش یواش برنامه های مختلف رو تست میکنی و این هدرا به کارت میان و ازشون استفاده میکنی
          زندگی یعنی امید و حرکت
          کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
          سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
          برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
          به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : یک سوال مبتدیانه از keil

نوشته اصلی توسط redown
            می تونم حدث بزنم که این هدرها مربوط به CMSIS(The Cortex Microcontroller Software Interface Standard) هستش.
            هر وقت بخوایم از این رابط استاندارد استفاده کنیم این فایل رو ضمیمه میکنم.

/cmsisچیه؟فرقش با رجیستر کارکردن چیه؟
            cmsis یه استاندارده برای کد نویسی

دیدگاه

سلام

علت تعریف اشاره گر به استراکچر اینه که مثلا در هدر فایل میان رجیستر ها رو تعریف میکنن و رجیستر های مربوط به یک واحد رو درون یک استراکچر می نویسند
              و یک اشاره گر به اون استراکچر تعریف کنند
              اون وقت زمانی که اشاره گر به اون اسنراکچر داریم آدرس اون رجیستر به توابع میرود نه یک کپی از ان (call by reference)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X