اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال تصویر زنده توسط ماژول های موجود در بازار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال تصویر زنده توسط ماژول های موجود در بازار

با سلام
    بنده به راهنمایی در مورد انتخواب ماژولی که بتونه تصویر ویدیو زنده رو به بیش از 200 متر با وجود مانع ارسال کنه (برای روبات) احتباج دارم که برای کنترل ربات از ماژول nrf24l01p استفاده کردم (از مدل تایوانی انتن دار 1100 متری)
    بهتر هست که تصویر به صورت دیجیتال ارسال شود (یا اگر انالوگ هست برای گیرنده های دیگه قابل در یافت نباشه) تا اون و رمز گزاری کنیم
    تصویر ورودی تقریبا 250kbps هست (می خوام از دوربین های mdv خروجی انالوگ بگیرم)
    لطفا کمک کنید

پاسخ : ارسال تصویر زنده توسط ماژول های موجود در بازار

نوشته اصلی توسط isadegh
    با سلام
    بنده به راهنمایی در مورد انتخواب ماژولی که بتونه تصویر ویدیو زنده رو به بیش از 200 متر با وجود مانع ارسال کنه (برای روبات) احتباج دارم که برای کنترل ربات از ماژول nrf24l01p استفاده کردم (از مدل تایوانی انتن دار 1100 متری)
    بهتر هست که تصویر به صورت دیجیتال ارسال شود (یا اگر انالوگ هست برای گیرنده های دیگه قابل در یافت نباشه) تا اون و رمز گزاری کنیم
    لطفا کمک کنید
    چقدر میخوای خرج کنی؟
    نانو استیشن بخر برد 15 کیلومتر پهنای باند 150mbps
    300 تومن قیمتشه
    چشم ظاهربین، بر آزار است وای ار بنگرد این گلستانـها که پنهان زیر خارستان ماست

دیدگاه

خوب چرا از ماژول wifi که جدیدن اومده استفاده نمی کنید. اون طرف هم با یه روتر می تونید اطلاعات رو دریافت کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bagion
        چقدر میخوای خرج کنی؟
        نانو استیشن بخر برد 15 کیلومتر پهنای باند 150mbps
        300 تومن قیمتشه
        یه نکته رو خدمتتون عرض کنم فرستنده در حرکت هست (چون روی ربات هست) و ابعاد برام مهمه. و اما می خوام هیچ گیرنده ای به جز خودم اون رو دریافت نکنه! لطفا در مورد این روش بیشتر توضیح دهید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی کربلایی
          خوب چرا از ماژول wifi که جدیدن اومده استفاده نمی کنید. اون طرف هم با یه روتر می تونید اطلاعات رو دریافت کنید.
          کدوم ماژول؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط isadegh
            یه نکته رو خدمتتون عرض کنم فرستنده در حرکت هست (چون روی ربات هست) و ابعاد برام مهمه. و اما می خوام هیچ گیرنده ای به جز خودم اون رو دریافت نکنه! لطفا در مورد این روش بیشتر توضیح دهید
            رباتت پرنده هست؟ برای کواد راحت جواب میده.
            http://www.shirazonline.com/index.php?route=product/product&product_id=86
            چشم ظاهربین، بر آزار است وای ار بنگرد این گلستانـها که پنهان زیر خارستان ماست

دیدگاه

نانو استیشنی که دوستمون معرفی کردن تو شبکه کار میکنه و دوربین هم باید تحت شبکه یا به قول معروف ip باشه.یه نکته دیگه ای هم که داره توان زیادی هست که مصرف میکنه و تاثیر موجی رو هم باید در نظر بگیریم که رو محیط میزاره.
              دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

دامنه فوق العاده ای داره این نانو استیشن که خیلی زیاده بعد از اون من به ماژولی احتیاج دارم که امنیت اطلاعات و ابعاد کوچک هم داشته باشه
                این نانو استیشن فرستنده هست یعنی ما باید. از یک رتور به عنوان گیرنده استفاده کنیم؟ وزنی معادل 800 گرم دارد که زیاده درسته؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bagion
                  رباتت پرنده هست؟ برای کواد راحت جواب میده.
                  http://www.shirazonline.com/index.php?route=product/product&product_id=86
                  ربات زمینی هست و نمی خوام زیاد خرجم بالا بره
                  یه فرستنده،دوربین مخصوص،گیرنده خب قیمت تمام شده رو بالا میبره بالا
                  یه مشکل دیگه هم هست می خوام با نصب یه ماژول آل سی دی
                  روی جوی استیک تصویر رو داشته باشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط isadegh
                    با سلام
                    لطفا کمک کنید
                    چرا با همون ماژول nRF24L01P ارسال تصویر نمیکنید؟ توی سرعت 1Mb مثلا. که خودتون هم کدینگ کنید که کسی نتونه بخونه. با یک میکرو Xmega یا ARM. با تقویت کننده و آنتن برد حداقل 500متر میتونی بگیری.

دیدگاه

بهتربن راه و ارزون ترین راه استفاده از فرستنده های انالوگ هست که میشه دوربین های انالوگ رو هم بهشون متصل کرد .البته پک کامل هم وجود داره
                      http://www.ramashop.co/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86%20%D8%A8%DB%8 C%D8%B3%DB%8C%D9%85%20%D9%88%20%DA%AF%DB%8C%D8%B1% D9%86%D8%AF%D9%87.html
                      اگه بخوای از بستر شبکه استفاده کنی دوربین های وایرلس شبکه وجود داره که امنیتشون هم بالا هست.
                      http://www.irandlink.com/index.php?productID=145
                      http://www.armantelecom.ir/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86%20%D8%AA%D8%A D%D8%AA-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%84%D8%B3-%D8%AF%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D9%86%DA%A9-D-Link-DCS-5220
                      http://www.armantelecom.ir/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%AD%D8%AA-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%84%D8%B3-%D8%AF%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D9%86%DA%A9-D-Link-DCS-3430
                      دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamedf_hamedf
                        چرا با همون ماژول nRF24L01P ارسال تصویر نمیکنید؟ توی سرعت 1Mb مثلا. که خودتون هم کدینگ کنید که کسی نتونه بخونه. با یک میکرو Xmega یا ARM. با تقویت کننده و آنتن برد حداقل 500متر میتونی بگیری.
                        آیا جواب گو هست؟
                        آیا روشی وجود دارد که تصویر آنالوگ به دیجیتال تبدیل شود؟
                        آیا ماژول هایی با سرعت بالا تر در دسترس هستند که عملکرد بهتری از نظر سرعت ارسال داشته باشند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط isadegh
                          آیا جواب گو هست؟
                          آیا روشی وجود دارد که تصویر آنالوگ به دیجیتال تبدیل شود؟
                          آیا ماژول هایی با سرعت بالا تر در دسترس هستند که عملکرد بهتری از نظر سرعت ارسال داشته باشند؟
                          بله جوابگو هست، اما اینجور که پیدا هست دوربین شما آنالوگ هست. اگه اینطور باشه هزینه تبدیل اون به دیجیتال بیشتره. مگه اینکه دوربین دیجیتال استفاده کنید به شرط اینکه داده های اون را هم بتونید بگیرید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamedf_hamedf
                            بله جوابگو هست، اما اینجور که پیدا هست دوربین شما آنالوگ هست. اگه اینطور باشه هزینه تبدیل اون به دیجیتال بیشتره. مگه اینکه دوربین دیجیتال استفاده کنید به شرط اینکه داده های اون را هم بتونید بگیرید.
                            ممنون دوست عزیز از پیگیری موضوع
                            دوربین رو قصد دارم از دوربین های دیجیتالی استفاده کنم که البته در آینده نیز قصد یادگیری پردازش تصویر رو دارم و ممنون می شم در مورد خرید دوربین من رو راهنمایی کنید
                            آیا ماژولی وجود دارد از سری های زیگبی که حتی اگر فرستنده و گیرنده در دید همدیگر نباشند بتونه تصویر رو تا 300 متر یا بیشتر انتقال دهد؟
                            برای ارسال تصویر از چه پردازنده ای استفاده شود بهتره؟
                            در کل راهنمایی بفرمایید که برای ارسال تصویر باید از چه قطعاتی استفاده کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط isadegh
                              ممنون دوست عزیز از پیگیری موضوع
                              دوربین رو قصد دارم از دوربین های دیجیتالی استفاده کنم که البته در آینده نیز قصد یادگیری پردازش تصویر رو دارم و ممنون می شم در مورد خرید دوربین من رو راهنمایی کنید
                              آیا ماژولی وجود دارد از سری های زیگبی که حتی اگر فرستنده و گیرنده در دید همدیگر نباشند بتونه تصویر رو تا 300 متر یا بیشتر انتقال دهد؟
                              برای ارسال تصویر از چه پردازنده ای استفاده شود بهتره؟
                              در کل راهنمایی بفرمایید که برای ارسال تصویر باید از چه قطعاتی استفاده کنم؟
                              درباره دوربین چندان اطلاعات بروزی ندارم. چه بخواین زیگبی استفاده کنید و چه بخواین از ماژول nRF24L01P با تقویت کننده استفده کنید باید توان خروجی را درنظر بگیرین و نوع آنتن به کار رفته.
                              من پیشنهادم برای میکرو سری های ARM هست که توی سایت هم میتونید بردهای آماده و خوبی پیدا کنید. فرستنده هم من باشم از nRF24L01P استفاده میکردم چون قیمت به مراتب بهتری داره و از لحاظ کار هم مثل زیگبی هست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X