اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

LPC1788 و رم خارجی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

LPC1788 و رم خارجی

سلام دوستان.
    من بعد از راه اندازی EMWIN روی LPC1768 به مشکل کمبود رم برخورد کردم و تصمیم گرفتم که برم سراغ LPC1788 .
    حالا یک سوال دارم، میدونید که LPC1788 حافظه خارجی رو پشتیبانی میکنه(رم و فلش) .حالا سوال من اینه که آیا حتما رم و فلش خارجی باید باهم به میکرو وصل بشن یا اینکه میشه رم رو به تنهایی به میکرو وصل کرد؟ چون فلش میکرو خوبه و منم میخوام تا جایی که میشه بردم جمع و جور باشه(و ترجیحا کم هزینه!)

پاسخ : LPC1788 و رم خارجی

سلام
    1788 فقط باس رم خارجی رو داره و فلش رو با یه کلک بهش میشه وصل کرد وگرنه واحد ECC داخلش نیست. 2 تا SDRAM خالی رو به میکرو وصل کنید حله! میگم 2 تا به خاطر اینکه باس دیتا 32 بیتی بشه و سرعتش خوب باشه( تو رفرش کردن TFT LCD به کارتون میاد)
    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
      سلام
      1788 فقط باس رم خارجی رو داره و فلش رو با یه کلک بهش میشه وصل کرد وگرنه واحد ECC داخلش نیست. 2 تا SDRAM خالی رو به میکرو وصل کنید حله! میگم 2 تا به خاطر اینکه باس دیتا 32 بیتی بشه و سرعتش خوب باشه( تو رفرش کردن TFT LCD به کارتون میاد)
      واقعا ؟خیلی جالبه! مثل این که با کتابخونه Keil این کارو میکنن. درسته؟
      با استفاده از دو تا رم حجم رم هم بیشتر میشه درسته؟(اگه اشتباه نکنم)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PLASMA
        واقعا ؟خیلی جالبه! مثل این که با کتابخونه Keil این کارو میکنن. درسته؟
        با استفاده از دو تا رم حجم رم هم بیشتر میشه درسته؟(اگه اشتباه نکنم)
        فکر نکنم توی کیل برای این کارکتابخونه باشه ولی کتابخونه جدا براش هست.( فلش منظورتون بود دیگه؟)
        برای رم هم درسته حجم کل دوبرابر میشه ولی فضای آدرس همونه .مثلا اگر 1 رم 256مگا بیتی بزارید حجمتون میشه 16مگ *16بیت ولی اگر 2 تا از این رم بزارید میشه 16 مگ *32 بیت.

دیدگاه

اینجوری آدرس رم ها باید یکی باشن دیگه؟
          مثلا a0 هر دو رم یکی باشه؟

دیدگاه

بله تمام سیگنال های آدرس دهی یکسان میشن. فقط 4 تا سیگنال داریم که برای انتخاب این هست که کدوم 8 بیت انتخاب شده ( 8 بیت اول/دوم/سوم/چهارم) این سیگنال 2تاش به رم اول و 2 تاش به رم دوم وصل میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
              بله تمام سیگنال های آدرس دهی یکسان میشن. فقط 4 تا سیگنال داریم که برای انتخاب این هست که کدوم 8 بیت انتخاب شده ( 8 بیت اول/دوم/سوم/چهارم) این سیگنال 2تاش به رم اول و 2 تاش به رم دوم وصل میشه.
              ممنون
              خیلی کمک کردین
              من دیتاشیت رو مطالعه میکنم و انشاالله بعد از امتحانات برد رو میسازم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X