ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 7 1234567 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 70
    2012/02/14
    1,185
    81

تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

به نام خدا

با سلام به تمام دوستانی که در این انجمن مشغول فعالیت هستند . در همین ابتدای صحبت هام ورود شما رو به دنیای هوشمند سازی تبریک می گم. مدتی هست که به علت مشغله ای که دارم، فعالیت کمتری در بحث هایی که در انجمن میشه داشتم که از این بابت از همه دوستان و اساتید عذرخواه هستم. به همین جهت تصمیم گرفتم در این تاپیک به یکی زیباترین و به روزترین بحث های هوشمند سازی که مورد علاقه بسیاری از کاربران هست، بپردازم. تاپیک های زیادی هم اکنون با محوریت این موضوع در انجمن وجود داره که متاسفانه اکثراً یا بدون جواب و یا ناقص رها شده اند. به همین دلیل جای خالی این بحث در انجمن احساس می شد که انشالله با زدن این تاپیک و پیگیری اون بتونیم جای خالی این بحث رو در انجمن پر کنیم.

زمینه آشنایی من با این موضوع برمی گرده به حدود دو سال پیش و از اون زمان تا الان سعی داشتم مطالب رو در این زمینه از انواع برندها جمع آوری کنم و ایده های لازم رو از اونها بگیرم. بر همین اساس مطالبی که در این تاپیک قصد ارائه اونها رو دارم به 6 قسمت تقسیم می کنم :

1- معرفی کلی این سیستم

2- Catalog: در این قسمت کاتالوگ های شرکت ها سازنده این تجهیزات قرار می گیره که به مرور زمان سعی می کنم اون ها رو تکمیل تر کنم . دوستان می تونن از مطالبی که در این کاتالوگ ها ارائه میشه ایده بگیرند جهت پیاده سازی طرح مورد نظرشون.

3- Learning: اطلاعات این قسمت بیشتر از بین Manual ها ، کاتالوگ های شرکت سازنده - که دارای اطلاعات فنی هم هستند- ،اطلاعات فنی که در سمینارها ارائه میشد و . . . جمع آوری شده است . این قسمت بیشتر دارای اطلاعات فنی می باشد . از این قسمت هم میتونید ایده های لازم رو بگیرید.

4- HMI Soft & Document: در این قسمت یکسری اطلاعات در رابطه با انواع پنل های تاچ و Manual های اون ها و همچنین نرم افزارهاشون وجود داره.

5- Video: در این قسمت یکسری ویدیو در رابطه با این موضوع قرارداره . این قسمت در آینده کاملتر خواهد شد.

6- در نهایت هم (در صورتی که تاپیک با استقبال رو برو شد!) یک نگاه کلی خواهیم داشت به یکی از سیستم هایی که در این زمینه یک سال و نیم پیش طراحی کردم و الان در حال کامل تر کردن اون هستم.

مطالبی که بالا دسته بندیشون کردم به ترتیب و پس از پلود شدن در پست های بعدی قرار می گیره. حجم کلی فایل های فوق حدود 1.5 گیگابایت هست . فایل هایی که در این تاپیک ارائه میشه رو به این کاملی هیچ جای اینترنت به راحتی پیدا نمی کنید جز همین انجمن . از این جهت به جرئت می تونم بگم اطلاعات ارائه شده در این تاپیک در بین کل انجمن های برق منحصر به فرد هست . پس قدرشون رو بدونید . دوستانی که بدون هیچ زحمتی فقط به کپی و پیست کردن اطلاعات در اینترنت می پردازند لطفاً بعد از این کار لینک این تاپیک رو هم در آخر مطالبشون بذارند تا افراد ضمن مراجعه به این تاپیک، به کامل تر شدن مطالب این تاپیک کمک کنند.

در نهایت اگه کسی توانایی دانلود فایل های فوق رو نداشت به من PM بده .

پی نوشت :
    پست هایی که در این تاپیک قرار می دهید در رابطه با موضوعات زیر باشه و از ارائه هر بحث حاشیه ای خودداری کنید، در غیر اینصورت پست هاتون بدون هشدار پاک میشه .(این کار جهت حفظ انسجام تاپیک ضروری هست)

1- ارائه دیتاشیت، Manual ، آموزش و یا هر فایل دیگه در رابطه با BMS و یا خانه هوشمند Smart Home. (لطفاً فایل رو در پلودسنترهایی مثل

پلود کنید تا در آینده در دسترس باشند)

2- ارائه اطلاعات فنی در این زمینه .

3- ارائه سایت هایی که اطلاعات کاملتری در این زمینه ارائه می دهند.

با تشکر از همه دوستان.
    2012/02/14
    1,185
    81

پاسخ : تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خا

قسمت اول : معرفی کلی BMS

مفهوم ساختمان هوشمند معرف انتقال اطلاعات بین بخش های مختلف ساختمان که در اداره کردن ساختمان نقش ایفا می کنند، است. بخش هایی نظیر مکانیکی، امنیتی، مدیریتی، نوردهی و مدیریت انرژی. ساختمان هوشمند یعنی کنترل و مدیریت اجزاء یک بنا توسط کاربرانی که از توانایی های کامپیوتر برای برآوردن نیازها استفاده می کنند.
    یکی از مهمترین مزایای این سیستم کاهش مصرف انرژی در ساختمان است. انرژی یکی از پرهزینه ترین موارد یک ساختمان است که در بیشتر موارد مقدار زیادی از آن به هدر می رود. برای روشن شدن این مزیت یک شب زمستانی را تصور کنید که فردی در یک اتاق قرار دارد پس باید نور و دمای اتاق به دلیل حضور فرد به مقدار مطلوب باشد ولی پس از خروج فرد از آنجا، دیگر به روشنایی نیازی نیست و نیازی به روشن بودن سیستم گرمایشی نیز نیست، پس این دو با استفاده از سیستم هوشمند که نبود فرد در اتاق را تشخیص می دهد خاموش می شود. در یک واحد مسکونی موارد زیادی برای استفاده از انرژی وجود دارد که با هوشمند سازی این موارد می توان صرفه جویی چشم گیری در هزینه انرژی انجام داد.

برای اطلاعات بیشتر فایل ضمیمه زیر را دانلود کنید. در این فایل ها به معرفی این سیستم و پروتکل های مورد استفاده در این سیستم پرداخته شده است .

پسورد فایل ها : www.eca.ir
    2012/02/14
    1,185
    81

پاسخ : تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home

قسمت دوم : Catalog

در این قسمت کاتالوگ های شرکت ها سازنده این تجهیزات قرار می گیره که به مرور زمان سعی می کنم اون ها رو تکمیل تر کنم . دوستان می تونن از مطالبی که در این کاتالوگ ها ارائه میشه ایده بگیرند جهت پیاده سازی طرح مورد نظرشون.

پسورد فایل : www.eca.ir

2012/02/14
    1,185
    81

قسمت سوم : Learning

اطلاعات این قسمت بیشتر از بین Manual ها ، کاتالوگ های شرکت سازنده - که دارای اطلاعات فنی هم هستند- ،اطلاعات فنی که در سمینارها ارائه میشد و . . . جمع آوری شده است . این قسمت بیشتر دارای اطلاعات فنی می باشد . از این قسمت هم میتونید ایده های لازم رو بگیرید.

دانلود کنید سایز : 733 مگابایت

2012/02/14
    1,185
    81

پاسخ : تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خا

[color=navy][size=12pt]قسمت چهارم : HMI Soft & Document

در این قسمت یکسری اطلاعات در رابطه با انواع پنل های تاچ و Manual های اون ها و همچنین نرم افزارهاشون وجود داره.

2012/02/14
    1,185
    81

قسمت پنجم: Video

در این قسمت یکسری ویدیو در رابطه با این موضوع قرارداره . این قسمت در آینده کاملتر خواهد شد.

2012/02/14
    1,185
    81

پاسخ : تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند

نقل قول نوشته اصلی توسط Saman6633
    سلام محمد جان
    عالي بود داداش گلم :applause: :applause: :wow: :wow:
    از شما و تمام دوستانی که به هر نحوی از این تاپیک استقبال کردند، تشکر می کنم . ای کاش بقیه دوستان هم مثل شما برای این کار ارزش قائل می شدند روی صحبتم با افرادی هست که با وارد شدن به تاپیک هایی که جنبه آموزشی و دانلود دارند، فقط دانلود می کنند و بعد هم خداحافظ ! بعضی از فایل ها بالای 35 بار تا 56 بار دانلود شدند ولی نه نظری نه تشکری و نه . . . . . نمی دونم شاید فکر می کنند این کار وظیفمون هست . فقط این رو بگم این کار بیشتر باعث دلسردی به انجام ادامه کار میشه.

فکر می کردم این بحث بیشتر از این ها با استقبال مواجه بشه! دوستان فقط استفاده کننده نباشند و اگر اطلاعاتی دارند اینجا به اشتراک بذارند
    2008/06/17
    مشهد
    17
    3

پاسخ : تاپيک جامع سيستم مديريت ساختمان BMS و خانه هوشمند

سلام محمد جان
    از اينکه لطف کردي و وقت گذاشتي و اطلاعات خوبي رو در اختيار ما قرار دادي ممنونم.خيلي ناراحت نباش. متاسفانه مرسومه که عموماً کاربرا فقط اطلاعات رو دانلود و بررسي مي کنند ولي کنتر وقت براي تشکر و يا نقد اونها تو پست ها ميزارن.
    من به نوبه خودم از اطلاعات خوبي که قراردادي تشکر ميکنم.اميدوارم بازم ما رو از اطلاعاتت بي نصيب نزاري.
    ضمناً يه خواهش هم داشتم.اونم اينه که سيم بندي و وايرينگ وآماده سازي بستر براي نصب تجهيزات bms تو برندهاي مختلف چه تفاوت هايي ميکنه؟اختصاصاٌ در مورد برند hdl چيه و کلاً چه برندي رو براي smart home خودت پيشنهاد ميدي?
    ممنونم.
    { خلاف قوانین - پاک شد }
    2012/02/14
    1,185
    81

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad558pars
    سلام محمد جان
    از اينکه لطف کردي و وقت گذاشتي و اطلاعات خوبي رو در اختيار ما قرار دادي ممنونم.خيلي ناراحت نباش. متاسفانه مرسومه که عموماً کاربرا فقط اطلاعات رو دانلود و بررسي مي کنند ولي کنتر وقت براي تشکر و يا نقد اونها تو پست ها ميزارن.
    من به نوبه خودم از اطلاعات خوبي که قراردادي تشکر ميکنم.اميدوارم بازم ما رو از اطلاعاتت بي نصيب نزاري.
    ضمناً يه خواهش هم داشتم.اونم اينه که سيم بندي و وايرينگ وآماده سازي بستر براي نصب تجهيزات bms تو برندهاي مختلف چه تفاوت هايي ميکنه؟اختصاصاٌ در مورد برند hdl چيه و کلاً چه برندي رو براي smart home خودت پيشنهاد ميدي?
    ممنونم.
    سلام

ممنون . ببخشید دیر جواب میدم. تازه الان این پست رو دیدم.

در مورد سوالی که پرسیدی اطلاعات دقیقی ندارم. داخل کاتالوگ های قسمت Learninig یکسری اطلاعات کامل درباره برند HDL هست و یک فایل هم برای Wiring این سیستم. به طوری کلی در این برند هم از S Bus و هم از KNX استفاده میشه . اطلاعات در این برند (و به طور کلی در اکثر برندهای دیگه) در ماژول های لایه های پایین تر توسط پروتکل های مثل RS485 و یا مشابه آن جابه جا میشه و در لایه های بالاتر که نیاز به سرعت و حجم داده بیشتری هست توسط TCP/IP انجام میشه. شمای زیر بهتر این موضوع رو مشخص می کنه که مربوط به برند HDL هست :

در مورد بهتر بودن برند خوب بستگی داره بخوای چقدر خرج کنی .از Bosch و Control4 آمریکایی بگیر تا همین HDL که یک برند چینی هست.
    2008/07/08
    gorgan
    85
    3

با سلام خدمت دوستان من با برند G4 و TIS کار کردم هر دو پروتکل SBUS هستن و نحوه وايرينگ آن بدين صورته که کليه تجهيزات توسط يک کابل شبکه باهم موازي بسته ميشوند که در اين سيم کشي دو سيم براي GND و 24+ ميباشد و دو سيم ديتاي مثبت و منفي دراريم در مورد شرکت HDL هم اينطور بگم که يکم قديمي هستش و داراي باگ هاي بسياري هست و اگه از مصرف کننده ها و نصاب هاي اين برند بپرسين متوجه ميشوين
    در مرز مشترک امروز و فرداها بر قله آرزوها ايستاده ايم . شعله ي فانوس اميد چگونه مي تواند بيدار باشد . اگر من خفته باشم؟!
صفحه 1 از 7 1234567 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 70