اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالاتی در مورد لامپ اضطرای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوالاتی در مورد لامپ اضطرای

سلام
    یه چند تا سوال در مرد لامپ شارژی داشتم.
    1.چطوری برق متناوب 220 ولتی به ... ولت تبدیل میشه و سپس در باتری ... ذخیره میشه ؟
    2.هم چنین برقی که قطع میشه چطوری شناسایی و سپس روشن می شود ؟؟؟
    3.برای روشن کردن 24 ال ای دی باتری چند ولتی و چند آمپری نیاز هست ؟
    4.آمپر یا ولتاز باتری رو چطوری میشه تقویت کرد ؟

لطفا کمکم کنید تا از یه جا شروع کنم گیج شدم.

ممنون میشم این مدارم توضیح بدین.

بنده یه دانش آموزم و میخوام یه مقاله در این مورد بنویسم اما علم کافی ندارم اون نقطه چین هارو ندونستم چی بنویسم
    مثلا برق 220 ولتی به 12 ولت تبدیل میشه یا 24 ولت ؟ در باتری اتمی ذخیره میشه یا باتری لیتیومی ؟

پاسخ : سوالاتی در مورد لامپ اضطرای

نوشته اصلی توسط 980202
    سلام
    یه چند تا سوال در مرد لامپ شارژی داشتم.
    1.چطوری برق متناوب 220 ولتی به ... ولت تبدیل میشه و سپس در باتری ... ذخیره میشه ؟
    2.هم چنین برقی که قطع میشه چطوری شناسایی و سپس روشن می شود ؟؟؟
    3.برای روشن کردن 24 ال ای دی باتری چند ولتی و چند آمپری نیاز هست ؟
    4.آمپر یا ولتاز باتری رو چطوری میشه تقویت کرد ؟

لطفا کمکم کنید تا از یه جا شروع کنم گیج شدم.

ممنون میشم این مدارم توضیح بدین.

بنده یه دانش آموزم و میخوام یه مقاله در این مورد بنویسم اما علم کافی ندارم اون نقطه چین هارو ندونستم چی بنویسم
    مثلا برق 220 ولتی به 12 ولت تبدیل میشه یا 24 ولت ؟ در باتری اتمی ذخیره میشه یا باتری لیتیومی ؟
    1.معمولا توی جنس های چینی از یک خازن با ظرفیت پایین برای کاهش ولتاژ استفاده میشه بدی این طرح ایزوله نبودن از برق شهر و وجود خطر برق گرفتگی می باشد.
    در بعضی از طرح ها از ترانس استفاده میشود که ایزوله می باشد و عمر بالاتری نسبت به طرح قبل دارد
    بعد از آن جریان متناوب را به چهار دیود که آرایش پل دارند میدهند و بعد از آن توسط خازن ها ریپل آن کم میشود
    در این جا جریان دی سی داریم.
    در بعضی از مدارات برای شارژ از مدار جدایی استفاده میشود که مسلما عمر باتری را کاهش نمیدهند.
    اما در بعضی از مدار ها جریان دی سی را مستقیم به باتری وصل می کنند و باتری شارژ میشود.
    اما اگه باتری بیش از حد شارژ شود یا ولتاژ و جریان زیادی به ان اعمال شود عمرش کاهش می یابد.
    باتری معمولا از جنس سرب-اسید میباشد.
    2.با یک مدار ساده ترانزیستوری هم این کار امکان پذیر است.
    3.بستگی به نوع ال ای دی(چه رنگ و چه توانی) و آرایش آنها دارد(موازی یا سری بودن)
    4.میشه با استفاده از اینورتر های افزاینده یا کاهند این کار رو کرد اما همواره توانی که از باتری میتوان گرفت یکسان می باشد.
    کاهنده میتواند ولتاژ را کاهش دهد و جریان را افزایش و افزاینده بالعکس
    5.من عکسی از مدار نمی بینم
    موفق باشید
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X