اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

از بین رفتن خطوط مسی مدار کیبورد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

از بین رفتن خطوط مسی مدار کیبورد

با سلام خدمت دوستان
    یک عدد کیبوردی پیش من هست ،که مدار کیبورد (همون مدار لایه پلاستیکی که زیر دکمه های کیبورد قرار میگیره) بعضی قسمت های مدارش ،مسش از بین رفته،و باعث میشه بعضی قسمت های کیبورد خوب کار نکنه .
    خواستم چند قطره ریز سیم لحیم بریزم،اما بدلیل حرارت بالا ،صفحه پلاستیکی کمی اب شد.
    به نظر دوستان برای ترمیم این مدار باید چه کار کنم؟
    http://sinaset.persiangig.com/DSC_0001.jpg
    http://sinaset.persiangig.com/DSC_0002.jpg
    باتشکر

پاسخ : از بین رفتن خطوط مسی مدار کیبورد

سلام
    با اگر مطمئن هستید که شما صفحه از مس هست باید اول با تیغ کاتر پلاستیکها رو یی رو بردارید و بعد مقداری قلع هم در یک طرف هم طرف دیگه بریزید بعد با یک سیم نازک ای دو نقطه را به هم وصل کنید اگر صفحه کلید در این نقطه باید فرمانی ارسال کند باید قسمت الیمینیومی یک ورقه قرص رو در ان نقطه قرار بدبد تا با زدن کلید فرمان ارسال بشود

دیدگاه

سلام دوست من
      ممنون از پاسختون.
      اما بدرستی متوجه نشدم . در هر صورت بخوام از سیم لحیم استفاده کنم ،صفحه اب میشه ، ضمن اینکه لایه های مس صفحه زود کنده میشن.

راه دیگی نیست ؟ ماده رسانایی نیست(به غیر فلم رسانا) که بشه بهش زد (چون بعضی جاها فواصل کنده شدنش خیلی کمه )
      باتشکر

دیدگاه

از ماژیک نقره استفاده کنید . براحتی مشکل حل میشه . فقط باید ماژیک تز نوع درجه یک باشه

دیدگاه

سلام
          دوست من ،ممنون از پاسختون، اما متاسفانه این ماژیک در شهر ما و در فروشگاهای اینترنتی یافت نمی شود.
          لطفا راه دیگه ی رو پیشنهاد بدید .
          باتشکر.

دیدگاه

سلام به دوستان.این ها احتمالا مس نباشند و یه ماده رسانای دیگه باشه. من همین ورق های نازک کابل پهن ال سی دی چند تا ماشین حساب رو با یه روش خنده دار درست کردم. دقیقا مشکل شمارو داشتن. :mrgreen:
            اومدم گرافیت رو از وسط باتری قلمی درآوردم اونو با سنباده خیلی نرم پودر کردم. بعد اومدم کمی چسب چوب قاطی این پودر کردم و جاهایی که این طور شده بود رو چسب زدم. خلاصه بعد از خشک شدن ماشین حساب ها به طرز شگفت انگیزی درست میشدن. شما هم میتونی این کارو بکنی.
            لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

سلام بر شما
              ممنون از بابت پاسختون ...
              فکر میکنم اخرش مجبور بشم همین کاری که فرمودید انجام بدم،فعلا گفتم یکمی بیشتر بگردیم،بلکه این ماژیکه رو پیدا کردیم .
              بازم ممنون از پاسختون...
              باتشکر.

دیدگاه

میتونی سیم لحیم رو بایه چیزی بکوبی پهن که شد اندازه فواصل ببری با چسب نواری روی تلق بچسبوبی

دیدگاه

با سلام خدمت همگی
                  --
                  چند مدت پیش قطره رسانا رو خریدم،و به قسمت های مد نظر زدم.اما با مولتی متر تست انجام دادم،حدود 400 اهمی مقاومت نشون میداد.
                  حالا من اشتباه انجام دادم،یا این قطره های رسانا اینطوری هستن؟ممنون میشم راهنمایی فرمایید
                  باتشکر.

دیدگاه

اینا معمولا یه مقدار مقاومت دارن میشه پهن ترش کرد یا چند مسیر موازی درست کرد تا اهمش کمتر بشه.
                    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

دوستان عزیز اون لایه زیر کیبرد چلاستیکه و اینکه اون خطوط مس نیستن
                      برای ارتباط باید از گرافیت مایع استفاده کرد که تو بازار هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X