اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی مغازه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی مغازه

سلام دوستان.من میخوام ب امید خدا ی مغازه موبایل فروشی راه بندازم.من سال 87 مدرک فنی حرفه ای تعمیرات موبایل رو گرفتم ولی از موقع کار نکردم الانم ک گوشی ها اندرویدی شده اصلا ب تعمیرات فکر نمیکنم.لطف کنید اگه تجربه ای در مورد موبایل فروشی و تعمیرات دارید راهنمایی کنید ک چطور جنس ها رو با قیمت کمتر تهیه کنم حداقل چقد سرمایه نیاز دارم برا شروع کارو از این قبیل سوالات........

پاسخ : راه اندازی مغازه

سلام. دوست عزیز برای موبایل فروشی یا باید سرمایه توپول داشته باشی ( حداقل 50 - 60 ملیون) و یه مغازه خوب بگیری با گوشی یا جانبی جور - یا باید تعمیرات حرفه ای بلد باشی ( اعم از سخت افزار و نرم افزار) که هیچ گوشیه خرابی از مغازت در نره اینطوری اگه جنست هم جور نباشه اسمت در میره و تعمیراتت گل میکنه که بنظر من باید در هر دو صورت 2 نفر باشین - غیر این باشه نزنی مغازه بهتره- موفق باشی
    برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

فعلا یه نفرهم خوبه منم میگم باید دونفر باشید تا بتونید پیشرفت کنید.تعمیرات سخت افزاری بستگی به شهرتون فرق میکنه ولی نرم افزار رو باید بصورت کامل بلد باشید چیز خاصی هم نیست یه گوشی آندرویدی بگیر اینقدر باهاش کار کن برنامه بزن تا پدر گوشی درآد و این طوری یاد میگری چون خیلی از افراد گوشی میگیرند در حد جام جهانی اندازه کرفس هم بلد نیستند باهاش کار بکنند و این مشتری ها برای شما منبع درآمدهستند. سرماه هم بستگی به شهرتون داره داشتن چند نوع گوشی ساده و حرفه ای لازمه و اگر خرید و فروش دست دوم هم داشته باشید (باید مواظب باشید) مشتری هاتون دوباربر میشه و لوازم جانبی هم که پایه کارتون هست و این بود تجربه ما در موبایل فروشی موفق باشید
      در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
      گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

دوست عزیز گوشی ارزون میخوای باید یری چند تا جا
        1 کیش و قشم و...
        2 مرز های غربی مثل بانه مریوان و...
        اما باید بتونی گوشی اصل تشخیص بدی!!
        قندیل!
        تندیس قطره هاییست
        که تسلیم جاذبه زمین نشدند
        تسلیم رنج های زمین نشو....!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziar1996
          دوست عزیز گوشی ارزون میخوای باید یری چند تا جا
          1 کیش و قشم و...
          2 مرز های غربی مثل بانه مریوان و...
          اما باید بتونی گوشی اصل تشخیص بدی!!
          داداش خدا بیامرزه بانه رو. بانه که بازارش جمع شد.
          کیش و قشمم تا زمانی که دلار ارزون بود میصرفید فکر نکنم الان با دلار 3000 تومانی ارزون بیوفته چون اونجا با دلار میخرن ولی به ریال میفروشن
          برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

منم دنبال زدن یک مغازه تعمیرات کامپیوتر یا موبایل هستم.
            سرمایه کمی هم دارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PPED
              منم دنبال زدن یک مغازه تعمیرات کامپیوتر یا موبایل هستم.
              سرمایه کمی هم دارم.
              داداش ایشالا موفق باشی.
              سعی کن بری جایی که تو بورسش باشی تو بورس باشی ضرر نمیکنی حتی اگه هیچی سرمایه نداشته باشی. داداش اینا تجربه های ضرر کردن مکرر بنده هست بابتش چندین ملیون خرج کردم تا تجربه شد واسم. البته من راجب تهران میگم بلاخره استثنائ هم وجود داره ولی من یه رفیق دارم با 3 سال سابقه کار موبایل فروشی خدایی تا همین امسال نمیدونست سیم کارت 912 مال شرکت همراه اول هست فکر میکرد ایرانسل هست و سیم کارت ایرانسل و بجای رایتل فروخته بود
              یعنی بهت بگم هیچی حالیش نبود از موبایل و این چیزا البته بلانسبت شما الان جایی که بورس هست مغازه گرفته و داره کاسبی میکنه و کسایی هم میشناسم که نبوغ تعمیرات هستن ولی بخاطر نداشتن پول کافی نمیتونن جلو برن یعنی با سرعت کمی حرکت میکنن . نمیدونم حکمت خدا چیه ولی بهش ایمان دارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
                داداش ایشالا موفق باشی.
                سعی کن بری جایی که تو بورسش باشی تو بورس باشی ضرر نمیکنی حتی اگه هیچی سرمایه نداشته باشی. داداش اینا تجربه های ضرر کردن مکرر بنده هست بابتش چندین ملیون خرج کردم تا تجربه شد واسم. البته من راجب تهران میگم بلاخره استثنائ هم وجود داره ولی من یه رفیق دارم با 3 سال سابقه کار موبایل فروشی خدایی تا همین امسال نمیدونست سیم کارت 912 مال شرکت همراه اول هست فکر میکرد ایرانسل هست و سیم کارت ایرانسل و بجای رایتل فروخته بود
                یعنی بهت بگم هیچی حالیش نبود از موبایل و این چیزا البته بلانسبت شما الان جایی که بورس هست مغازه گرفته و داره کاسبی میکنه و کسایی هم میشناسم که نبوغ تعمیرات هستن ولی بخاطر نداشتن پول کافی نمیتونن جلو برن یعنی با سرعت کمی حرکت میکنن . نمیدونم حکمت خدا چیه ولی بهش ایمان دارم
                ممنون از بیان تجربت
                ولی ترس دارم.میگن تعمیرات موبایل خوب نی.موبایل ارزونه و میرن تعویض میکنن و از این حرفا میگن دست زیاده و...
                خیلی ترس دارم کاری رو شروع کنم.
                نمیدونم. بعضی وقت ها میگم برم سوپر مارکت بزنم که ریسکش کمتر باشه و به تورم و عوامل خارج ربطی نداشته باشه چون هیچوقت مردم از خورد و خوراک نمیزنن.
                خیلی سخت کار انتخاب کردن چون قراره یک عمر باهاش زندگی کنی و...
                تو دوران بدی قرار گرفتم.
                من حاضرم یک درامد معمولی داشته باشم ولی یکنواخت باشه و ریسک بالایی نداشته باشه.حداقل الان اینطوریم.

البته بعضی ها هم میگن برای شروع از جاهای کوچیک باید شروع کرد و بعدا اگر کار گرفت به جاهای بزرگ تر وبهتر...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PPED
                  ممنون از بیان تجربت
                  ولی ترس دارم.میگن تعمیرات موبایل خوب نی.موبایل ارزونه و میرن تعویض میکنن و از این حرفا میگن دست زیاده و...
                  خیلی ترس دارم کاری رو شروع کنم.
                  نمیدونم. بعضی وقت ها میگم برم سوپر مارکت بزنم که ریسکش کمتر باشه و به تورم و عوامل خارج ربطی نداشته باشه چون هیچوقت مردم از خورد و خوراک نمیزنن.
                  خیلی سخت کار انتخاب کردن چون قراره یک عمر باهاش زندگی کنی و...
                  تو دوران بدی قرار گرفتم.
                  من حاضرم یک درامد معمولی داشته باشم ولی یکنواخت باشه و ریسک بالایی نداشته باشه.حداقل الان اینطوریم.

البته بعضی ها هم میگن برای شروع از جاهای کوچیک باید شروع کرد و بعدا اگر کار گرفت به جاهای بزرگ تر وبهتر...
                  میخواستم بپرسم سنتون رو تا بهتر تجربیاتم رو بگم.
                  1- کی گفته سوپر مارکت ریسک نداره و به تورم ربطی نداره؟؟ با یه مثال بهت میگم که بدونی سوپر هم به تورم ربط داره وقتی دلار ارزون بود بنزین لیتری 100 بود با زمانی مثل الان خرید فرق میکنه اون موقع من میرفتم خونه دلستر و ماست پر چرب میخریدم با پودر ژله ولی الان فقط ماست اون موقع هفته دو دفعه بستنی میخوردیم خونوادگی الان 2 هفته یکبار اون موقع شاوژ 5000 میگرفتم الان 1000 اونموقع چیپس و پفک و بیسکوییت پذیرایی واسه مهمونامون میگرفتیم الان نه. از چشم سوپری ها میگم اینو : تو تهران اینطوریه اون موقع ماهی 300هزار تومن پولش بابت جنس های سرقت شده میرفت الان 1300هزار تومن. (واقعا زیاد تو سوپر ها دزدی میشه که نمیشه هم جلوی همشو بگیری) اگه بلد کار نباشی شکستی در پیش هست قدم اول در موفقییت اینه که توی هیچ کاری خودتو از قبل برنده ندونی. اینکه موبایل و تعمیراتش دست توش زیاده هم درسته ولی باید بتونی کنار بقیه کار کنی یعنی برتری هایی نسبت به دیگران داشته باشی که مشتری جذب کنی حالا این برتری ها میتونه اخلاق خوب با ارباب رجوع ، ارزان فروشی ، یا مغازه بزرگ و جنس فراوون تر یا هر چیز دیگه ای باشه. بلاخره هر کاری یه لم جذب مشتری داره مثلا من تو مغازه تعمیرات موبایلم واسه کارای ریزه کاری پول نمیگرفتم برای تبلیغات و جذب بیشتر مشتری. شما هم اگه فکر کنی راه های بهتری به ذهنت میرسه.
                  اما به نظر من ( با عرض پوزش) : اگه تجربه کاری نداری برو توی یه تعمیراتی موبایل حرفه ای وایسا و حتی اگه بهت پولی ندادن وایسا مجانی کمکشون کن( بلاخره اگه حقوق هم بهت ندن کم کم شاید پورسانتی بهت برسه من تجربه دارم) اینطوری لم کاری اونها رو متوجه میشی ریزه کاری های کارو و اینکه از کجا میخرن جنساشونو با مشتری چطور هزیینه ای میگیرن و مهمتر از اون از کنار اونا یه چندتا چیز بهتر هم تو تعمیرات یاد میگیری بعد خودت میتونی بلد کار بشی و اینطوری درسته مجانی واسشون کار کردی ولی اطللاعات زیادی رو بدست میاری همین اطلاعاته که تو کسب و کار موفقت میکنه. من چند سال پادویی کردم تو موبایل فروشی تا چمو خم کارو یاد بگیرم اونم رایگان. :wow: ببخشید اگه زیاد حرف زدم .

دیدگاه

بنام سلام زیبا ترین نام خدای من
                    سلام دوست عزیز این جور که پیداست شما مدرک رو 6 سال پیش گرفتید به احتمال زیاد هم چیز زیادی یادتون نیست حالا اگه هم باشه بیشتر چیزا به درد شما نمیخوره چون گوشی های جدید که الان امدن خیلی خیلی فرق دارن با اونا شما اگه میخوای مغازه موبایل فروشی و تعمیرات بزنی باید یک دوره دیگه هم بری برای اموزش یا این که یک نفری که تازه رفته بیاد اینا رو به شما بگه اگه هم نه فقط مویایل فروشی میزنی که خوبه دنبال دردسر تعمیرات هم نری خیلی خوبه
                    !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
                    نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X