اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اینورتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اینورتر

با سلام

من دنبای یه مدار می گردم که برق 12 یا 24 ولت DC تو ورودی دریافت و در خروجی برق 220 ولت AC با فرکانس 50 هرتز سینوسی ظاهر کند حداقل توان مدار 1000 وات باشه.

ممنون
    هرکه خود را یک بار با اشکهایش شستشو دهد تا زنده است پاک و مقدس میماند

پاسخ : اینورتر

سلام

خوب آقا بسم الله...
    باید از کجا شروع کنیم...
    باید یه نقشه یه توضیحی باید یه چیزی باشه...

دیدگاه

جداً قیمت یک اینورتر 600 هزار تومنه ؟

هر چند آقای X ( که خیلی هم مشکوکند ) فرمودند که از اینترنت استفاده نکنید ، اما اینو ببینید ، شاید به درد بخوره...

http://www.speedyshare.com/246476219.html
      از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
      گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

سلام
        خوب حالا من باید چی بگم وقتی که هیچ چیزی راجع به طرز کار اینورتر نمی دونم.
        شما می گید برو تحقیق کن از کجا تحقیق کنم خودتان می گید که به نقشه های تو اینترنت هم تکیه نکنید.
        من اگر اطلاعی راجع به طرز کارش داشتم که این در خواست کمک نمی کردم.

دیدگاه

Expired date
          آسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه کار به نام من دیوانه ردند
          سلطانی دو عالم باشد از آن آن کس سلطان بیامدست و درویش رفته باشد

دیدگاه

سلام

خوب حالا من این مقالات یا دیتاشیت و Application notes را باید چه جوری پیدا کنم؟؟
            منظورم این که اطلاعات اولیه را چه جوری به دست بیارم.

دیدگاه

آقای electronicswizard می تونم بپرسم چرا دیگه این سیستم رو تولید نمی کنید؟
              There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

سلام

nsm جان ، آخرش چی شد؟ مداری برای اینورتر پیدا کردی؟ اصلا اون مداری که من گذاشته بودم را دیدی؟ دقیقا همونی بود که می خواستی :

من دنبای یه مدار می گردم که برق 12 یا 24 ولت DC تو ورودی دریافت و در خروجی برق 220 ولت AC با فرکانس 50 هرتز سینوسی ظاهر کند حداقل توان مدار 1000 وات باشه.
                نترس ، همین خوبه. این آقای electronicswizard هم خیلی بد بین هستند. توی این سایتی که براتون فرستادم حتی PCB هم داده شده ...

دیدگاه

سلام

چیز دیگه ای نمیخواید؟ icon_biggrin icon_lol applause

دوست عزیز ، این مداری که میخواید ، در حقیقت یک دستگاه کامله که قیمتش حداقل 600 هزار تومنه (اگر سینوسی Pure باشه ، شبه سینوسی کمتره) .
                  بنابراین به این شماتیکهای توی اینترنت هم زیاد اعتماد نکنید، فقط طراحی فیلترهای خروجیش کلی کاره ،طرف یه فریت گذاشته نوشته 6 دور سیم نمره فلان روی فریت فلان icon_biggrin ، اگر به درد میخورد مجانی روی اینترنت نمیذاشتن
                  این دستگاه کاملا تجاریه و طراحیش نسبتا سخته ،کسی هم آماده اش رو در اختیار شما نمیذاره ،

منظورم این پستتون بود ، وگرنه تمام حرفای شما درسته... بنده خدا از خیرش گذشت

دیدگاه

Expired Date

دیدگاه

سلام .

البته من می خواستم دیگه پست نفرستم ولی حالا اگه این پست رو بفرستم شاید زیاد بد نباشه : :icon_razz:

من پستهای قبلی شما رو خوندم . گفته بودید که یک چنین اینورترهایی رو تولید می کردید . بعد دلیل توقف تولید رو ازتون پرسیده بودند که شما توی P.M پاسخ گفتید :biggrin: البته من فکر می کنم تا حدودی دلایلتون رو بدونم . :agree: حالا غرض از گفتن این ها :

منظور من از ایزوله نبودن , از یک طرف خیلی ساده است واز طرف دیگه یه مقدار پیچیده است :icon_razz: ساده گی مطلب استفاده ازاتوترانس برای قسمت Stabilizer هست که در ترانسهای توان بالا برای ثابت نگه داشتن ولتاز بکار میره (البته شاید ثابت نگه داشتن ولتاز عبارت درستی نباشه ) که خب مکانیسم خیلی ساده ای داره ودلیل ایزوله نبودنش هم کاملا واضحه . :biggrin:

اما از اونجاییکه ما از ترانس H.F استفاده می کنیم ایزولیشن رو داریم (البته از این لحاظ ) :smile: اما مشکل چیزه دیگری است که اینجانب از اون بعنوان عدم ایزو لیشن تعبیر کردم که
                      شاید تعبیر درستی هم نباشه .
                      بیبینید زمانی که شما قصد دارید مصرف کننده هایی مثل Router یا Red line ویا مدم های GSM و کلا Server ها و سیستم هایی که با فرکانس بالا کار می کنند رو به برق شبکه وصل کنید باید Earth قویی داشته باشید یعنی قدر مطلق امپدانس Earth و Null باید زیر 5 اهم باشه ( روش محاسبه امپدانس Earth و Null ) در غیر این صورت .....

حالا , وقتی شما اینورتر تون ایزوله باشه , توی خروجی نه Null دارید ونه Phase . بنابر این Earth شما نسبت به خروجی یه حالت Float پیدا می کنه . ( باید قذر مطلق ولتاز E.N در زمان تغذیه با شبکه زیر 3 ولت باشه ) یعنی دیگه ولتاز E.N معنی نداره . چون شما اصلا Null و Phase تو خروجی نداری . از طرفی هم نمی تونید Null رو وصل کنید به یکی از خروجیها ( به خاطر مسیله Common Null ) پس حالا باید چی کار کرد ؟ راهش ساختن یک Earth مجازی است به عبارت بهتر ساختن یک Ven مجازی است که خب توضیحش طولانی میشه .... :nerd:
                      عدم ایزوله بودن این مدار از این جهت بود که Null داخل سیستم بود یعنی اگه UPS رو بر عکس میزدید به برق میسوخت ( دوشاخه Earth دار ) :mrgreen: که الان این مشکل رو با یه تکنیک خوب حل کردیم . :smile:

اما در مورد ترانس فررو رزونانت . این یک ترانس با الگوبندیه خاصه که نمی شه گفت با سویچینگ رزونانسی کار می کنه یعنی با منابع سویچینگ Z.C.S (zero Current Switching ویا Z.V.S ( Zero Voltage Switching) یه خورده فرق می کنه اینجا ما اصلا چیزی تحت عنوان سویچینگ با فرکانس بالا نداریم . چون همونطور که می دونید منابع شبه رزونانسی حداقل فرکانس کاریشون 100 کیلوهرتز هست البته به لحاظ ساختاری که دارند ...... :nerd: و همونطور که خودتون هم گفتید فقط به منظور ایجاد یک ولتاز D.C می تونند طراحی بشن .و از اونجایی که شکل موج سینوسی هست طیف هارمونیکی به شدت کاهش پیدا می کنه و طبعا هم Spikes و Surges به کاهش قابل ملاحظه ای می رسه اما قرار نیست این موج به بار اعمال بشه که اصلا حتی فکرش هم تن ادم رو تو گور می لرزونه :biggrin: بنا بر این طراحی به منظور اینورتر کاملا فکر اشتباهیه :redface: من در مورد این ترانس وکلیه منابع Z.C.Sو Z.V.Sو همچنین انواع مختلف اینورترهای سینوسی تک فاز و3 فاز به همراه کلیه پارامترهاشون وهمچنین درایورهای موتورهای DC و AC و یه سزی موارد دیگه که ربطی به این تاپیک محترم نداره :nerd:اطلاعات بدی ندارم ودر حال حاضر هم برای 4 شرکت معتبر به صورت کاملا حرفه ای طراحی می کنم ولی خب مثل شما (آقای Electronics Wizard ) نمی گم :biggrin: :nerd: البته اینارو نباید می گفتم ولی حالا که گفتم دلم نمیاد پاکشون کنم
                      و به هیچ وجه من الوجوه هم پیشنهاد طراحی با این تراس رو به منظور رسیدن به موج سینوسی به کسی نمی دم (به خاطر معایبی که داره ) :icon_razz:

ودر اخر هم اینکه اینورتر من واقعا عالی کار می کنه .این سیستم قابلیت مازولار داره .هر کدوم ازبردهای من 2 کیلو ولت امپر قدرت داره و 10 تا از اونها می تونه داخل یک باکس به بزرگیه 2 تا کیس کامپوتر قرار بگیره و 20 کیلو ولت امپر قدرت رو به بار اعمال کنه ( Over load نمیشه ) ضمنا ان لاین هم هست .وزن نهایی هم کمتر از 20 کیلوه (با کیس و کلیه جنگولک بازیهاش) . من حتی نقاط ضعفی رو دراینورتر ups های A.P.C وPower wave پیدا کردم که در اینورتر خودم وجود نداره . مشکل مربوط به بارهای سلفی بزرگ همه اینورتر های سینوسی رو زمین گیر می کنه اما تا حدود شاید نزدیک به 80 % این مشکل رو تونستیم حل کنیم . (منظور از همه اینورتر های سینوسی یه مقدار جای بحث داره ) :icon_razz:

دلیل این هم که پست هام رو پاک کردم اینکه واقعا بدرد کسی نمی خوره جز اینکه جای الکی اشغال کنه تو اکثر پستهام هم این نکته رو میگم که کلیه پیشنهادها وراهکارهای اینجانب رو حتی المقدرو خارج ازشهر تست کنید . این پست که دیگه رکورد مفت گویی رو شکسته باید ثبتش کنم . زیاد حرفیدم .

با تشکر از توجه شما عزیزان بویزه آقای Electronics Wizard .

دیدگاه

PS2 : اگر قراره ایشون با حرف یه نفر بالکل کارش رو تعطیل کنه و منصرف بشه ، همون بهتر که منصرف بشه .چون طراحی این دستگاه یک پروسه طولانیه و لازمه آدم زود سردی و گرمیش نشه agree
                        سلام

حرف شما برای آدمی که می خواد واقعا مداری را طراحی کنه که یا پول در بیاره یا چیز یاد بگیره ، کاملا درسته. امامن می گم آدم برای هر مدار که 6 ماه وقت نمی گذاره که بخواد طراحی کنه. به نظر من رسیدن به هدف از هر چیزی مهم تره. بعضی جاها آدم لازمه پول خرج کنه و بخره ، بعضی جاها از مدارهای آماده توی اینترنت و کتاب ها استفاده کنه ، حتی بعضی جاها باید مهندسی معکوس کنه و مدار مردم بدزده ، :mrgreen: بعضی از اوقات هم طراحی کنه. مدار اینورتر همچین چیز کمیابی نیست که هر کسی بهش نیاز داشته باشه مجبور بشه طراحی کنه.

همه حرف های شما درسته، اما همه مدارها هم قرار نیست کاملا ایده آل باشند. هر چی پول بدی آش می خوری. مثلا اگه بالای همون مداری که فرستادم را ببینید عکسی که گذاشته نشون میده که یکی از کاربرد های این مدار برای تبدیل برق کامیون به برق 220 ولته. حالا ایراد هایی که شما ها گرفتید چی بود ، یکیش در مورد وزن ترانسش بود که 22 کیلو هه. خوب کامیونی که 20 تن بار می کشه یا 10 تن بار می بره ، حالا 22 کیلو اضافه تر. مگه طوری می شه؟ تازه سر جاش محکم می ایسته. :mrgreen: یا این که می گید اگه بار سلفی به مدار متصل بشه خروجی مدار چی تور می شه ، مگه به همه اینورتر ها قراره موتور وصل بشه ؟ یا این که فرکانسش دقیق نیست یا این که شکل موج دقیقا سینوسی نیست یا خروجی افت می کنه یا ... مگه قراره UPS و استابیلایزر طراحی کنید؟ همه اینورتر ها که لازم نیست حرفه ای باشند.

منظورم اینه که قبل از این که این همه بحث علمی بکنید و ایراد بگیرید اول بپرسید ، این اینورتر قراره برای چه کاری استفاده بشه. قراره وقتی برق رفت با یه باتری یه لامپ و یه تلویزیون را روشن کنه ، یا قراره موشک هوا کنه...

ایشون فقط گفتند:
                        البته حرف های هم شما ( جناب electronicswizard ) و هم آقای بنیامین بسیار آموزنده و خوب بود. دستتون درد نکنه. هر چند من از پست اخیر آقای بنیامین به دلیل سر رشته نداشتن از منابع تغذیه و پاور و اینورترها و ... چیز زیادی سر در نیووردم... :sad:

دیدگاه

من منظورم این مدار نبود. این که مثال بود. اما اگه بگرده توی اینترنت پیدا می کنه. جوینده یابندست ...

دیدگاه

Expired Date

دیدگاه

سلام

آقا من از همون اول گفتم که هیچ چیزی راجع به اینورتر نمی دونم.
                              شما دوست عزیز که می دونید لطف کنید من راهنمایی کنید.

آقا ما این جا نیمیدم که چیزهای که داریم به رخ هم بکشیم تا حال شما وقت اومدید گفتید این مدار اینجوری اون یکی اونجوری

من گفتم من هیچی از این مطالبی که تو چند پست قبل بود سر در نیاوردم. که حالا اگر بار سلفی بود چی میشه؟ اگر مربعی بود چی میشه؟ اگر فرکانس بالا؟ اگر تو UPS استفاده بشه چی میشه؟و....
                              اگر می خواهید کمک کنید بسم ا...

زکات علم هم یادنشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X