اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سردکننده و خشک کننده سراغ دارید؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سردکننده و خشک کننده سراغ دارید؟

بسمه تعالی
    سلام
    سوالاتی از دوستان دارم:
    1- آیا عنصری برای خنک کردن (به جز فن) وجود داره؟ مثلا اگر بخواهیم قابلیت تنظیم دما را داشته باشیم و مثلا دمای 70 را بخواهیم به 5 برسانیم آیا فن چنین توانایی را دارد؟ اگر ندارد چه عنصری مناسب است؟
    2- شبیه همین مسئله در مورد رطوبت: عنصری داریم که رطوبت را کاهش دهد؟ برای افزایش رطوبت که می توانیم از بخار کردن آب استفاده کنیم(اگه راه دیگری هم دارد بگویید استفاده کنیم)
    البته منظور از پرسیدن این سوال، پیدا کردن عناصری است که قیمت مناسبی برای پروژه ی دانشجویی داشته باشن و با atmega بشه راه اندازیشون کرد.
    پاسخ : سردکننده و خشک کننده سراغ دارید؟

http://eshop.eca.ir/%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%AF%DA%AF%D8%B1%D9%85-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87/2150-%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%B1%D8%AF-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-tec1-12706.html
    امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

سلام
      تشکر از شما
      این رو دیده بودم. یه مشکلی که این داره، اینه که (اونطور که من فهمیدم) هر دمایی را بخواهیم داشته باشیم، باید حدود 70 درجه بیشترش را خودمان تولید کنیم. چون این قطعه بین دو جداره اش 70 درجه اختلاف دما ایجاد می کنه.

دیدگاه

سلام؛ برای خشک کردن هوا، به طور معمول، از دستگاههای Air Dehydrator و یا Air Dryer استفاده می شود.
        برای سرد کردن نیز بسته به نوع کاربرد مد نظر؛ به جز المان سردکننده، از خنک کننده های گازی،
        سیستمهای Heat Remove Pipes یا Passive Heat Sink یا Water Cooling و یا Free Cooling نیز می توان بهره گرفت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X