ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    2011/08/25
    43
    0

واحدهاي درسي

به نام خدا
    سلام

من مي خوام نسبت به رشته مهندسي برق شناخت بيشتري پيدا كنم كه ببينم مي تونم انتخابش كنم يا نه . براي اينكار بايد درست بشناسمش . ويكي از راههاش اينه كه بفهمي چيا و چي را بايد بخواني .
    مي تونيد واحد يا واحدهاي درسي براي هركدام از سه گرايش كنترل ،الكترونيك ، مخابرات كه منظور اين گرايشهاو زيبايي هاشون را مي رسونه بهم معرفي كنيد تا با تهيه ان و نگاه اجمالي بهش اين اطلاعات را بدست بيارم؟
    ممنون
    مثلا كنترل فكر كنم درس كنترل
    2013/08/26
    553
    31

پاسخ : واحدهاي درسي

سلام
    چهار گرايش برق تقريبا در 30 واحد تخصصي باهم تفاوت ميکنند.نميدونم منظورتون رو درست فهميدم يا نه ولي در گرايش الکترونيک اين درسا مهم هستن:
    معماري کامپيوتر-تکنيک پالس-الکترونيک 3-مدار مخابراتي-اصول ميكروكامپيوترها
    ولي درس هاي مدار منطقي-اصول ميكروكامپيوترها و الکترونيک1و2و3 بيشتر کاري و کاربردي هستن.
    قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.
    2009/05/05
    904
    125

تا ترم 5 تقريبا تمام اين گرايشها درسهاشون يکي هست. براي الکترونيک از ترم 6 درسهاي تخصصي مثل
    فيزيک الکترونيک
    الکترونيک 3
    معماري کامپيوتر
    ميکروپروسسور
    مدارهاي مخابراتي
    الکترونيک صنعتي
    الکترونيک ديجيتال
    تکنيک پالس
    کنترل خطي
    پردازش تصوير
    fpga
    طراحي بردهاي فرکانس بالا
    و ... ميخوني. البته اين درسهايي که من گفتم تخصصي و اختياري هايي هست که ميتوني برداري.
    در بين درسهاي اصلي هم يه سري درسها با قدرت و کنترل و يه سري با مخابراتي ها مشترکه.
    کلا الکترونيک از همه ميخونه. :smile:
    از مخابرات 1 گرفته تا کنترل خطي و ماشين هاي الکتريکي
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ*هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ*ها، خاطره همتآ*هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ*البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)
    2013/08/26
    553
    31

نقل قول نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
    تا ترم 5 تقريبا تمام اين گرايشها درسهاشون يکي هست. براي الکترونيک از ترم 6 درسهاي تخصصي مثل
    فيزيک الکترونيک
    الکترونيک 3
    معماري کامپيوتر
    ميکروپروسسور
    مدارهاي مخابراتي
    الکترونيک صنعتي
    الکترونيک ديجيتال
    تکنيک پالس
    کنترل خطي
    پردازش تصوير
    fpga
    طراحي بردهاي فرکانس بالا
    و ... ميخوني. البته اين درسهايي که من گفتم تخصصي و اختياري هايي هست که ميتوني برداري.
    در بين درسهاي اصلي هم يه سري درسها با قدرت و کنترل و يه سري با مخابراتي ها مشترکه.
    کلا الکترونيک از همه ميخونه. :smile:
    از مخابرات 1 گرفته تا کنترل خطي و ماشين هاي الکتريکي
    پردازش تصوير
    fpga
    طراحي بردهاي فرکانس بالا
    اينا دروس ارشد هستن که بصورت اختياري ميشه انتخابشون کرد؟
    2009/05/05
    904
    125

دانشکده ما به عنوان اختياري ارائه کرده بود. من خودم پردازش تصوير رو گرفتم.
    fpga هم بهم نرسيد زود پر شد.
    طراحي بردهاي فرکانس بالا هم زياد درخواست کننده نداشت ارائه نشد.
    طراحي منابع سوئيچينگ و بررسي سيستم ها و اصول مخابرات ماهواره اي هم ارائه کرده بودن.
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ*هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ*ها، خاطره همتآ*هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ*البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)
    2011/08/25
    43
    0

هدف من اشنايي براي انتخاب گرايش هست . چون حيف است بخاطر شناخت غيرصحيح يا عدم شناخت يه رشته زيبا را كنار بگذاري يا اشتباه انتخاب كني . براي اشنايي انچه به فكرم رسيد اينكه اول ببينم چي را بايد بخوانم . اينايي كه گفتيد خيلي زياد شد . درسته در سه گرايش برق تعداد زيادي از واحدهاش تكراري است اما بعضي دروس مختص همان گرايش است كه هم يه ديد نسبت به ان گرايش بهت مي ده و هم مي تونه زيبايي ان گرايش را بهت نشان بده . همانطور كه گفتم مي تونيد از هركدام از گرايشها يكي دو عنوان درسي كه هم مي تونه شناخت بهت بده از گرايش و هم زيبايي اش را معرفي كنه بهم بگيد تا تهيه اش كنم . مممنون
    2013/08/26
    553
    31

نقل قول نوشته اصلی توسط apadana34
    هدف من اشنايي براي انتخاب گرايش هست . چون حيف است بخاطر شناخت غيرصحيح يا عدم شناخت يه رشته زيبا را كنار بگذاري يا اشتباه انتخاب كني . براي اشنايي انچه به فكرم رسيد اينكه اول ببينم چي را بايد بخوانم . اينايي كه گفتيد خيلي زياد شد . درسته در سه گرايش برق تعداد زيادي از واحدهاش تكراري است اما بعضي دروس مختص همان گرايش است كه هم يه ديد نسبت به ان گرايش بهت مي ده و هم مي تونه زيبايي ان گرايش را بهت نشان بده . همانطور كه گفتم مي تونيد از هركدام از گرايشها يكي دو عنوان درسي كه هم مي تونه شناخت بهت بده از گرايش و هم زيبايي اش را معرفي كنه بهم بگيد تا تهيه اش كنم . مممنون
    دقيق نميشه به شما يک يا دو درس معرفي کرد.مثلا دو درس فيزيک الکترونيک و فيزيک مدرن مختص رشته الکترونيک هستن ولي حداقل تو ايران کسي باهاش کاري نداره!ولي درس اصول ميکرو کنترلر ها رو تمام گرايش ها به عنوان يک زمينه کاري ازش استفاده ميکنند.يا مثلا درس تکنيک پالس مختص الکترونيک هست ولي به تنهايي کاربردي نداره.يا مثلا کسي که قدرت ميخونه ميتونه فقط وارد بحث ماشين هاي الکتريکي بشه يا بره توي زمينه الکترونيک صنعتي کار کنه!
    هرکدوم از اين عنوان ها رو بايد يه ابزار درنظر گرفت که زماني که ميخواين کار کنيد يه جاهايي کاربرد دارن.بايد ببينيد که ميخوايد توي چه زمينه اي فعاليت بکنيد.
    2009/05/05
    904
    125

شما سعي کن چارت درسي هر گرايش رو پيدا کني بعد راحتتر ميتوني تصميم بگيري. البته قبلش بايد بگم بايد درک رياضياتيت قوي باشه چون از باقي گرايش ها بيشتر با رياضيات سروکار داريد(مخصوصا تبديل لاپلاس که از ترم 2 تا وقتي که عزراييل بياد سراغت البته بسته به گرايش) و يه جورايي رياضيات رو به صورت مهندسي شده ميخونيد.
    البته اين رو هم بگم خوبي گرايش الکترونيک اينه که در انتخاب درسها يکم دست بازه و ميتونه تقريبا درسهايي از هر گرايشي که بخواي رو بخوني. :smile:

2011/08/25
    43
    0

من واحدهاي درسي سه گرايش را دارم و اينطوري بهم معرفي كردند
    کنترل :کنترل
    مخابرات : الکترومغناطیس ،میدان موج ، مخابرات 1،آنتن،تجزیه و تحلیل
    الکترونیک: الکترونیک 1و2و3،تکنیک پالس

من فقط مي خام اشنا بشم و ببينم علاقم كدام سمت است و مثلا فرق بين مهندس الكترونيك را با مهندس مكانيك متوجه بشم و اينكه به هرحال رماتيكش كنيم عشق با شناخت به دست ميايد ومن شناختم نسبت به اين رشته ها بيشتر بشه .. اگه دروسي را كه گفتم براي سه گرايش خوبه بهم بگيد.ممنون
    2009/05/05
    904
    125

خب فرق يک مهندس برق و ديدي که نسبت به مسائل داره خيلي با مهندسين مکانيک فرق داره. طرز نگاهشون به مسائل و ... کلا در مهندسي برق بايد قدرت تصور قوي داشته باشي. چون يک مهندس مکانيک بيشتر اتفاقات فيزيکي که در حل مسائل رخ ميده رو راحت ميبينه اما مهندس برق هميشه بايد تصور کنه و فقط با وسايل اندازه گيري ميتونه بفهمه چه خبره.
    مهندس برق رياضيات قوي بايد داشته باشه + خلاقيت در حالي که يک مهندس مکانيک خيلي به رياضيات قوي احتياج نداره.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13