ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2011/10/09
    23
    0

بهترین شبیه ساز مدار کدام است؟

سلام
    بهترین برنامه شبیه ساز مدارات آنالوگ و دیجیتال چیه ؟ برنامه ای که خروجی هاش قابل اعتماد و دقیق باشند

من دارم با پروتئوس 8.1 یه مدار متشکل از بخش آنالوگ و میکرو AVR شبیه سازی میکنم دو مشکل دارم با این نرم افزار
    یکی اینکه بیخود و بیجهت از برنامه خارج میشه چه موقع رسم مدار چه موقع اجرای شبیه سازی (مشکل لایسنس نیست)
    دوم هم خروجی های غیر قابل اعتمادی میده بطوریکه یکبار شبیه ساز رو اجرا میکنم یه خروجی میگیرم و همون مدار رو بدون تغییر میبندم و باز میکنم یه خروجی دیگه میگیرم با اینکه همه چیز ثابته یا مثلا وقتی یک ولت متر اضافه میکنم کلا قاطی میکنه و دیگه اجرا نمیشه

مولتی سیم رو هم تست کردم خوب نیست اونم همین مشکل غیر قابل اعتماد بودن رو داره
    با اچ اسپایس هم که نمیشه این کار رو کرد

2013/08/26
    553
    31

پاسخ : بهترين شبيه ساز مدار کدام است؟

سلام
    مدارات ديجيتال رو نميدونم ولي متلب براي شبيه سازي مدارات الکترونيک صنعتي دقيق بود.
    قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.
    2011/10/09
    23
    0

پاسخ : بهترین شبیه ساز مدار کدام است؟

نظر بقیه دوستان چیه ؟
    2009/09/28
    175
    2

اول پيشنهاد ميكنم كه از پروتئوس هاي ورژن پايين تر از 8 استفاده كن ، مثلا 7 !
    توي 8 من به ايراداتي برخوردم كه قبلا اصلا خبري از اونا نبود oo:

بريم سر اصل مطلب
    من خيلي وقته كه فقط دارم با پروتئوس كار ميكنم و متاسفانه نقايصي كه شما مطرح كرديد به علاوه ي خيلي مشكلات ديگه رو قبول دارم
    اما با اين اوصاف پروتئوس فعلا در امر شبيه سازي در سطح سيستم حرف اول رو ميزنه ، مخصوصا براي مدارات بر پايه ي ميكروكنترلر
    نرم افزاري مثل Pspice از نظر تايمينگ و شكل موج و همچنين براي حوزه ي فركانس عالي عمل ميكنه

در مورد خروجي قابل اطمينان هم بگم كه ، همونطور كه ميدونين در عمل پارامتر هاي خيلي زيادي روي عملكرد يه مدار موثره ، از شرايط قابل كنترل گرفته تا دماي هوا و كارخانه ي سازنده قطعات و حتي گاهي اوقات رطوبت هوا ... :eek:

به همين دليل نرم افزاري كه بخواد جوابي عينا مطابق با واقعيت به شما بده تقريبا وجود نداره :NO:
    اما يادمه كه نرم افزاري مثل Pspice اجازه تعريف خيلي از پارامتر هاي قطعات رو ميداد :agree:

موفق باشي :bye
    2011/10/09
    23
    0

اوکی روی پروتئوس 7 تست میکنم مرسی
    ولی منظورم از قابل اعتماد در این حدی که شما میگی نیست یعنی نمیخوام دما و رطوبت و نویز و مغناطیس و ... شبیه سازی بشن ولی لااقل شبیه سازی اینقدر خطای بالایی نداشته باشه که یکبار اجرا بشه بگه ده ولت یکبار دیگه صفر یه بار دیگه بگه قاطی کردم و ارور بده

من قبلا با مولتی سیم کار مرکردم ورژن قدیمی ترش عالی بود متاسفانه مولتی سیم ورژن آخر هم مشکلات زیادی داره
    2013/08/30
    1,000
    5

نرم افزار مولتی سیم عالیه
    2008/09/27
    زنجان
    14
    0

سلام
    من هم زیاد به پروتوس اعتماد ندارم ضمنا با افزایش فرکانس کاری خیلی کند می شه و مخصوصا این که بخواهید Mixed Signal کار کند . من برای کار های تحقیقاتی نرم افزار ADS را شنیدم خوبه ولی حرفه ای ازش استفاده نکرده ام. اگر به مجموعه ی (...,Cadence (virtuoso,Specter,دسترسی دارید که نرم افزار قوق العادیه و شاید بهترین نرم افزاری که تا حالا دیدم اما خب این نرم افزار گرونه و حجیم وهمه جز مراکز خاص دانشگاهی و تحقیقاتی بهش دسترسی ندارند (حتی اون ور آب) بنابراین فکر می کنم Cadence Orcad بهترین نرم افزار در دسترس عموم باشد.
    2014/11/15
    مشهد
    65
    0

در پروتئوس اندازه Vcc رو چجوری مشخص میشه؟
    2012/09/06
    15
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط p30tec
    سلام
    بهترین برنامه شبیه ساز مدارات آنالوگ و دیجیتال چیه ؟ برنامه ای که خروجی هاش قابل اعتماد و دقیق باشند

من دارم با پروتئوس 8.1 یه مدار متشکل از بخش آنالوگ و میکرو AVR شبیه سازی میکنم دو مشکل دارم با این نرم افزار
    یکی اینکه بیخود و بیجهت از برنامه خارج میشه چه موقع رسم مدار چه موقع اجرای شبیه سازی (مشکل لایسنس نیست)
    دوم هم خروجی های غیر قابل اعتمادی میده بطوریکه یکبار شبیه ساز رو اجرا میکنم یه خروجی میگیرم و همون مدار رو بدون تغییر میبندم و باز میکنم یه خروجی دیگه میگیرم با اینکه همه چیز ثابته یا مثلا وقتی یک ولت متر اضافه میکنم کلا قاطی میکنه و دیگه اجرا نمیشه

مولتی سیم رو هم تست کردم خوب نیست اونم همین مشکل غیر قابل اعتماد بودن رو داره
    با اچ اسپایس هم که نمیشه این کار رو کرد
    راستش من این مشکل بسته شدن برنامه رو داشتم بعدش متوجه شدم چون روی یک سیستم دیگه همون ورژن پروتئوس رو نصب کرده بودم واز همون کرک استفاده کردم ،وقتی که هر دوتا باهم وصل یه شبکه بودیم و هردو داشتیم با پروتئوس کار میکردیم یکی از برنامه ها بسته میشد شاید برای شما هم اینچوری باشه
    به سایت ما هم یه سری بزنید
    http://www.amirsad.ir
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9