اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین شبیه ساز مدار کدام است؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهترین شبیه ساز مدار کدام است؟

سلام
    بهترین برنامه شبیه ساز مدارات آنالوگ و دیجیتال چیه ؟ برنامه ای که خروجی هاش قابل اعتماد و دقیق باشند

من دارم با پروتئوس 8.1 یه مدار متشکل از بخش آنالوگ و میکرو AVR شبیه سازی میکنم دو مشکل دارم با این نرم افزار
    یکی اینکه بیخود و بیجهت از برنامه خارج میشه چه موقع رسم مدار چه موقع اجرای شبیه سازی (مشکل لایسنس نیست)
    دوم هم خروجی های غیر قابل اعتمادی میده بطوریکه یکبار شبیه ساز رو اجرا میکنم یه خروجی میگیرم و همون مدار رو بدون تغییر میبندم و باز میکنم یه خروجی دیگه میگیرم با اینکه همه چیز ثابته یا مثلا وقتی یک ولت متر اضافه میکنم کلا قاطی میکنه و دیگه اجرا نمیشه

مولتی سیم رو هم تست کردم خوب نیست اونم همین مشکل غیر قابل اعتماد بودن رو داره
    با اچ اسپایس هم که نمیشه این کار رو کرد

پاسخ : بهترین شبیه ساز مدار کدام است؟

سلام
    مدارات دیجیتال رو نمیدونم ولی متلب برای شبیه سازی مدارات الکترونیک صنعتی دقیق بود.
    قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

نظر بقیه دوستان چیه ؟

دیدگاه

اول پیشنهاد میکنم که از پروتئوس های ورژن پایین تر از 8 استفاده کن ، مثلا 7 !
        توی 8 من به ایراداتی برخوردم که قبلا اصلا خبری از اونا نبود oo:

بریم سر اصل مطلب
        من خیلی وقته که فقط دارم با پروتئوس کار میکنم و متاسفانه نقایصی که شما مطرح کردید به علاوه ی خیلی مشکلات دیگه رو قبول دارم
        اما با این اوصاف پروتئوس فعلا در امر شبیه سازی در سطح سیستم حرف اول رو میزنه ، مخصوصا برای مدارات بر پایه ی میکروکنترلر
        نرم افزاری مثل Pspice از نظر تایمینگ و شکل موج و همچنین برای حوزه ی فرکانس عالی عمل میکنه

در مورد خروجی قابل اطمینان هم بگم که ، همونطور که میدونین در عمل پارامتر های خیلی زیادی روی عملکرد یه مدار موثره ، از شرایط قابل کنترل گرفته تا دمای هوا و کارخانه ی سازنده قطعات و حتی گاهی اوقات رطوبت هوا ... :eek:

به همین دلیل نرم افزاری که بخواد جوابی عینا مطابق با واقعیت به شما بده تقریبا وجود نداره :NO:
        اما یادمه که نرم افزاری مثل Pspice اجازه تعریف خیلی از پارامتر های قطعات رو میداد :agree:

موفق باشی :bye

دیدگاه

اوکی روی پروتئوس 7 تست میکنم مرسی
          ولی منظورم از قابل اعتماد در این حدی که شما میگی نیست یعنی نمیخوام دما و رطوبت و نویز و مغناطیس و ... شبیه سازی بشن ولی لااقل شبیه سازی اینقدر خطای بالایی نداشته باشه که یکبار اجرا بشه بگه ده ولت یکبار دیگه صفر یه بار دیگه بگه قاطی کردم و ارور بده

من قبلا با مولتی سیم کار مرکردم ورژن قدیمی ترش عالی بود متاسفانه مولتی سیم ورژن آخر هم مشکلات زیادی داره

دیدگاه

نرم افزار مولتی سیم عالیه

دیدگاه

سلام
              من هم زیاد به پروتوس اعتماد ندارم ضمنا با افزایش فرکانس کاری خیلی کند می شه و مخصوصا این که بخواهید Mixed Signal کار کند . من برای کار های تحقیقاتی نرم افزار ADS را شنیدم خوبه ولی حرفه ای ازش استفاده نکرده ام. اگر به مجموعه ی (...,Cadence (virtuoso,Specter,دسترسی دارید که نرم افزار قوق العادیه و شاید بهترین نرم افزاری که تا حالا دیدم اما خب این نرم افزار گرونه و حجیم وهمه جز مراکز خاص دانشگاهی و تحقیقاتی بهش دسترسی ندارند (حتی اون ور آب) بنابراین فکر می کنم Cadence Orcad بهترین نرم افزار در دسترس عموم باشد.

دیدگاه

در پروتئوس اندازه Vcc رو چجوری مشخص میشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط p30tec
                  سلام
                  بهترین برنامه شبیه ساز مدارات آنالوگ و دیجیتال چیه ؟ برنامه ای که خروجی هاش قابل اعتماد و دقیق باشند

من دارم با پروتئوس 8.1 یه مدار متشکل از بخش آنالوگ و میکرو AVR شبیه سازی میکنم دو مشکل دارم با این نرم افزار
                  یکی اینکه بیخود و بیجهت از برنامه خارج میشه چه موقع رسم مدار چه موقع اجرای شبیه سازی (مشکل لایسنس نیست)
                  دوم هم خروجی های غیر قابل اعتمادی میده بطوریکه یکبار شبیه ساز رو اجرا میکنم یه خروجی میگیرم و همون مدار رو بدون تغییر میبندم و باز میکنم یه خروجی دیگه میگیرم با اینکه همه چیز ثابته یا مثلا وقتی یک ولت متر اضافه میکنم کلا قاطی میکنه و دیگه اجرا نمیشه

مولتی سیم رو هم تست کردم خوب نیست اونم همین مشکل غیر قابل اعتماد بودن رو داره
                  با اچ اسپایس هم که نمیشه این کار رو کرد
                  راستش من این مشکل بسته شدن برنامه رو داشتم بعدش متوجه شدم چون روی یک سیستم دیگه همون ورژن پروتئوس رو نصب کرده بودم واز همون کرک استفاده کردم ،وقتی که هر دوتا باهم وصل یه شبکه بودیم و هردو داشتیم با پروتئوس کار میکردیم یکی از برنامه ها بسته میشد شاید برای شما هم اینچوری باشه
                  به سایت ما هم یه سری بزنید
                  http://www.amirsad.ir

دیدگاه

سلام کسی نرم افزاری غیر از پروتیوس برای شبیه سازی avr مثلا مگا 32 میشناسه ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X