اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل SPICE[TRAN]-time step too small

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل SPICE[TRAN]-time step too small

سلام
    من توی پروتئوس یک مدار که یه سری سوئیچ با میکرو کنترل میشن رو دارم شبیه سازی میکنم این ارور رو میگیرم
    SPICE[TRAN]-time step too small

بعضی وقتا آنا ارور میاد و بعضی وقتا بعد از دو سه ثانیه شبیه سازی ارور میاد

خازنی توی مدار نیست
    وقتی میکرو رو از سوئیچ ها قطع میکنیم و با لاجیک استیت تست میکنم همه چیز درسته و اروری نیست
    وقتی میکرو رو وصل میکنم مشکل پیش میاد جالب اینجاست که برنامه رو برای عیب یابی جوری تنظیم کردم که مثل لاجیک استیت عمل میکنه اما باز ارور هست
    ار اتصال کوتاه منبع ولتاژ هم جلوگیری کردم

پاسخ : مشکل SPICE[TRAN]-time step too small

نوشته اصلی توسط p30tec
    سلام
    من توی پروتئوس یک مدار که یه سری سوئیچ با میکرو کنترل میشن رو دارم شبیه سازی میکنم این ارور رو میگیرم
    SPICE[TRAN]-time step too small

بعضی وقتا آنا ارور میاد و بعضی وقتا بعد از دو سه ثانیه شبیه سازی ارور میاد

خازنی توی مدار نیست
    وقتی میکرو رو از سوئیچ ها قطع میکنیم و با لاجیک استیت تست میکنم همه چیز درسته و اروری نیست
    وقتی میکرو رو وصل میکنم مشکل پیش میاد جالب اینجاست که برنامه رو برای عیب یابی جوری تنظیم کردم که مثل لاجیک استیت عمل میکنه اما باز ارور هست
    ار اتصال کوتاه منبع ولتاژ هم جلوگیری کردم
    خوب تایم استپ رو زیادش کن

دیدگاه

خوب چطوری زیادش کنم ؟؟

دیدگاه

این مشکل یکم قلق داره.
        بعضی وقتا از باگ برنامست و بعضی وقتا یه جایی تو مدارت جریانات ناگهانی وجود داره. یا مثلا تغذیه یک آی سی رو نذاشتی یا مدارت 0 GND نداره.
        من با ورژن 7.8 و 8.1 و 7.6 این مشکلو داشتم.
        فقط کاری که می کردم این بود : اگه متمئن بودم که مدار هیچ مشکلی نداره و هیچ جا جریان خاصی کشیده نمی شه آروم آروم UNDO می کنم تا جایی که مشکل برطرف بشه یا یک save می کنم و یک فایل جدید می سازم و کپی می کنم تو فایل جدید یا نصف مدارو پاک می کنم و آروم آروم از اول مدارو می سازم.
        مثلا مشل وقتی پیش میاد که یک دیود در خروجی یک پ امپ می زارم. بعد از این ERROR ها میاد. پ امپ رو پاک می کنم و قطعات اضافی که شبیه سازی نمی شن رو پاک می کنم. یک new project می زنم همون تیکه کوچیک که مشکل داشتو شبیه سازی می کنم ببینم مشکل از باگه یا نه. بعد مدارو به یک ترتیب دیگه باز طراحی می کنم.
        یک مشکلی proteus داره همینه که یک سری تغییرات رو مدار که می دی تو حافظه برنامه تغییرات انجام نمی شه یا ناقص انجام می شه که منجر به خطاهای بنی اسرائیلی می شه. مثلا یک بار یک برنامه برای ATmega16 نوشتم و قرار بود 1kb اطلاعات اولیه برای ایجاد موج سینوسی بهش بدم و هروقت برنامه رو اجرا می کردم همون برنامه که دفعه قبل وجود داشت رو اجرا می کرد و وقتی اون متغییر آرایه 1Kb رو از برنامه بر می داشتم برنامه جدید بارگزاری می شد.

دیدگاه

سلام
          به جز نرم افزار پروتیوس چه نرم افزاری دیگه ای داریم که کار کردن باهاش راحت باشه همش هم ارور نده ؟؟؟
          بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X