اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل کلاک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل کلاک

سلام.
    من از یک dcm در یکی از ماژولهام استفاده کردم. حالا وقتی این ماژول رو در یک design دیگه اضافه کردم از این که سورس کلاک اون ماژول (حاوی dcm) با سورس کلاک design جدیدم یکسان بود اشکال گرفت(در مرحله synthesize):
    ERROR:Xst:2035 - Port <clk> has illegal connections. This port is connected to an input buffer and other components.
    برای حل موقت این اشکال از دو ورودی برای کلاک استفاده کردم. clk,clk2
    حالا آخرین ماژول رو در یک طراحی دیگه قرار دادم و ازش چند نمونه درست کردم(در محیط شماتیک). حالا باید ورودی های دو کلاک رو در این طراحی تامین کنم. این کارو با قرار دادن دو ورودی کلاک تکرار کردم. اما اشکال دیگه ای ازم گرفت(در مرحله implementation):
    ERROR:NgdBuild:462 - input pad net 'clk2' drives multiple buffers

پ.ن: من فکر میکنم محیط شماتیک ISE اصلا محیط جالبی برای طراحی نیست و احتمالا باگهایی داره. دوستان سینتیسایزر مناسبی میشناسند که در محیط شماتیک بشه به خوبی طراحی توش انجام داد؟

پاسخ : مشکل کلاک

سلام.
    ویزارد DCM، کلاک ورودی رو به یک بافر میده، حالا اگه چند نمونه بسازی، سیگنال کلاک به چند تا بافر توی ماژول های مختلف وصل میشه که مجاز نیست.
    چرا DCM رو به Top Module منتقل نمی کنی؟
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

ممنون از راهنمایی . dcm رو آوردم خارج از اون ماژولهای تکراری و کلاک کوچیکتر رو به اونها دادم. مشکل رفع شد.

اما یک سوالی باقی میمونه. اونم اینکه آیا در یک طراحی تنها از یک سورس کلاک میشه استفاده کرد و در پیاده سازی تنها یک بافر برای کلاکها اختصاص داده میشه؟

دیدگاه

هر سیگنال کلاک رو نمیشه به بیشتر از یک بافر داد (ابزار سنتز با تشخیص کلاک، خودش به هر کلاک یک بافر اختصاص میده). علتش هم اینه که محل فیزیکی بافرها و مسیر سیگنال کلاک مشخصه و تعدادشون هم محدوده، اگه یک کلاک بخواد به بیشتر از یک بافر وصل بشه اولاً نیازی به این کار نیست و یک بافر میتونه تعداد خروجی کافی تأمین کنه و ثانیاً وقتی طول مسیر برای دو سیگنال مساوی نباشه تأخیرشون متفاوت میشه و دیگه به درد کلاک نمیخورن.
        در صورتی که میخوای کلاک های با فرکانس های مختلف بسازی، از IP Core مخصوصش استفاده کن که بستگی به نوع FPGA فرق می کنه. مثلاً در Spartan 3 یک Cascading DCM in series و در Spartan 6 از Clocking Wizard استفاده کن.
        لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
        لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
        با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
        اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
        يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X