اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار منبع تغذیه برای تعمیر موبایل با usb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار منبع تغذیه برای تعمیر موبایل با usb

سلام
    خسته نباشید
    کار من تعمیر موبایل هستش و یکی از اولین اقدام ها برای تعمیر گوشی های موبای جریان کشی هستش.
    داخل کارگاه منبع تغذیه هست ولی مواقعی داخل خونه نیاز دارم بتونم یه گوشی جریان کشی کنم یا اگر باطری نداره بدون باطری روشنش کنم یا تستش کنم.
    برای همین فکر میکنم اگر بشه مدار ساده ای درست کرد تست و جریان کشی گوشی ها با usb لپتاپ یا کامپیوتر راحت باشه. به صورتی که ولتاژ 3.7 باشه و میزان جریان کشی هم نمایش داده بشه و البته اگر اتصال کوتاه شد هم مشکلی برای پورت usb پیش نیاد.

اگر همچین چیزی بشه چون همه جا میشه بردش عالیه. ممنون میشم راهنمایی کنید
    با تشکر
    یا علی

پاسخ : درخواست مدار منبع تغذیه برای تعمیر موبایل با usb

من خودم تعمیر کار موبایلم واین کار رو انجام دادم ساده ترین راه اینه که از ولتاز 5 ولت usb استفده کنی و با یک مقاومت ولتاز رو به 4 ولت برسونی وبا چند تا خازن مناسب رگوله کنی بعد هم با استفاده از یک اهم متر کوچک جریان کشی رو تست کنی
    سوالی بود درخدمتم :bye

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_tala
      من خودم تعمیر کار موبایلم واین کار رو انجام دادم ساده ترین راه اینه که از ولتاز 5 ولت usb استفده کنی و با یک مقاومت ولتاز رو به 4 ولت برسونی وبا چند تا خازن مناسب رگوله کنی بعد هم با استفاده از یک اهم متر کوچک جریان کشی رو تست کنی
      سوالی بود درخدمتم :bye
      سلام دوست عزیز
      ممنونم از راهنماییتون
      ممنون میشم همین یک مقاومت و چندتا خازنی که گفتید رو مقدارش رو برام مشخص کنید والله من طراحی و این حرفاشو بلد نیستم. ممنون میشم مقدار قطعات و یه نقشه ساده از این مدار رو بهم بدید. نقشه منظور برد مدار چاپی نیست همین که روی کاغذ بکشید بزارید متوجه میشم

و اینکه ولتاژ رو 3.7 ولت میکنه ؟ میشه باهاش گوشی روشن کرد ؟
      و اینکه اگر گوشی اتصال کوتاه بود و جریان زیاد شد پورت usb مشکلی براش پیش نمیاد ؟

با تشکر
      یا علی

دیدگاه

نقشه میزارم کاری نداره فقط اگر بخای زمانی که گوشی اتصاله مثل منبع عمل کنه و بوق بزنه مدارش یه مقدار سخت تر میشه و ساختش کار شما نیست بهترین راه اینه که شما قبلش با اهم متر گوشی رو از نظر اتصال چک کن و بعد برق رو وصل کنید در صورتی که اتصال هم کنه در مدت چند ثانیه مشکلی برای یو اس بی پیش نمیاد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_tala
          نقشه میزارم کاری نداره فقط اگر بخای زمانی که گوشی اتصاله مثل منبع عمل کنه و بوق بزنه مدارش یه مقدار سخت تر میشه و ساختش کار شما نیست بهترین راه اینه که شما قبلش با اهم متر گوشی رو از نظر اتصال چک کن و بعد برق رو وصل کنید در صورتی که اتصال هم کنه در مدت چند ثانیه مشکلی برای یو اس بی پیش نمیاد
          بازم ازتون ممنونم
          در مورد درست کردن مدارها مشکلی ندارم دانشجوی الکترونیک هستم و در زمینه مونتاژ مدارات مشکلی ندارم.
          ولی هدفم اینه یه مدار ساده باشه در حد تست گرفتن.
          به این صورت که شما گفتید اهم متر رو برای اندازه گیری آمپر در مدار سری کنیم پس اگر اتصال کوتاه باشه جریان بالا میره و مشخص میشه اتصال کوتاهه.
          منظور من از اون رگوله بودن خروجی بود که برای روشن شدن گوشی ولتاژ 3.7 نیاز بود گفتم این خاطن و مقاومتی که میزاریم ولتاژ رو دقیق تنظیم میکنه و گوشی بدون مشکل روشن میشه ؟
          بازم ازتون ممنونم
          منتظر مدار و مقدارهای قطعاتش هستم.
          یکم وقتم آزاد شد احتمالا یه مدار کامل و دقیقشو درست میکنم ولی اینو واسه کار راه انداختن نیاز دارم فعلا

دیدگاه

دوستان دیگه اگر اطلاعی دارن ممنون میشم راهنمایی کنن
            واجبه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X