اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دیکد کردن فایل mp3 توضط avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دیکد کردن فایل mp3 توضط avr

با سلام
    میخام با میکرو فایل mp3 ذخیره شده در مموری کارت رو به صورت مستقیم اجرا کنم البته به صورت استریو از دوستان کسی میدونه دیکد کردن فایل mp3 توصط avr چطور هست ؟
    البته اینم یاداور بشم که در همین سایت خودمون هم کلی جستوجو کردم ولی نتیجه بدرد بخوری نگرفتم .
    روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

پاسخ : دیکد کردن فایل mp3 توضط avr

برای avr و mp3
    vs1003 v رو تو سایت جستجو کن ، یا توی نت
    با خود avr نمیشه
    موفق باشی
    هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

منم یه زمانی دنبال این بودم که mp3 رو بصورت نرم افزاری دیکد کنم، بعد دیدم دیدم دیکد کردنش داستانیه و کلی پردازش میخواد و کلی کار باید رو فایل انجام بشه
      گذشت خصلت مردان است

دیدگاه

فکر نکنم بتونی دیکد کنی یا باید از آی سی که دوستان اشاره کردند استفاده کنی یا اگر خیلی جم جور تور خواستی برد کاملش توی بازار هست با قیمتی تقریبا مشابه مگا 32 که تازه کنترل و رادیو هم روش هست دیگه چی می خوایی
        دست برادران چینی درد نکنه

دیدگاه

وقتی بشه اهنگ رو بصورت مونو پخش کرد .پس میشه بصورت استریو هم پخش کرد .فقط اطلاعات کاملی در مورد فرمت mp3 نیاز هست البته فارسی .این ای سی vs هم که دوستان بهش اشاره کردن قبلا باهاش کار کردم .میشه گفت دردسرش کم از دیکد کردن مستقیم نیست در ضمن الان تو بازار خیلی کم یاب شده بخصوص تو تبریز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جعفر رضائی
            وقتی بشه اهنگ رو بصورت مونو پخش کرد .پس میشه بصورت استریو هم پخش کرد.
            سلام
            تا جایی که من میدونم بحث مونو و استریو نیست.فایل های mp3 فایل های فشرده شده هستن که خارج کردنشون از حالت فشرده( decompression) بصورت نرم افزاری فراتر از قدرت یک avr هست.یعنی AVR های 8 بیتی به اندازه کافی سریع نیستن که mp3 رو پخش کنند.چیپ های دیکودر mp3 رو در سخت افزار دیکد میکنند.
            قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

پاسخ : دیکد کردن فایل mp3 توسط avr

کار با فرمت ها و فایل ها مستلزم آشنایی با ساختمان داده ها هستش(+ آشنایی با ساختار و دیگر موارد مربوط به اون فایل که بهتره استانداردش رو یا گیر بیارید یا بخرید).
              مثلا فرمت های MP3 و JPEG از درخت باینری
              (binary tree) Huffman coding استفاده میکنه. 8بیتی ها برای این کار مناسب نیستن. حتی اگه انجام هم بدین فکر نکنم جالب در بیاد یا بشه از اون واسه کارهای دیگه به خوبی استفاده کنید. شاید بخوایید این کتابخونه رو ببینید:

LAME (Lame Aint an MP3 Encoder)

دیدگاه

با سلام
                دیکود کردن فرمت MP3 با Arm7 که 32 بیتی هست حداقل 28 تا 30 MHz سرعت نیاز داره و وقتی هم که رم کم باشه (زیر 10 20 کیلو بایت) بازم سرعت کمتر میشه.
                منم یه زمانی دنبالش بودم.چند ماهی روش تحقیق کردم و فکر کردم مثل JPG که دیکودش کردم بلاخره راه میافته ولی نشد. یک سال کنارش گذاشتم و شش ماه دیگه روش کار کردم ولی نشد که نشد! تا جاهای خوبی پیش رفتم ولی بدلیل اینکه اطلاعات کاملی ازش روی وب نیست نتونستم تمومش کنم. به نظرم اگه می خوای یکی دو ماهه جمعش کنی که بیخیال ولی اگه می خوای یه سال باید روش وقت بزاری و در آخر هم تضمینی نیست که موفق بشی! :surprised:
                توی این فرمت اول صدا رو تجزیه فرکانسی می کنن و بعد باند بندی و بعد از اون مقیاس بندی و بعدش تازه میرسه به فشرده سازی با جدول هافمن!
                هفت خان رستم رو باید طی کنی!

[glow=black,2,300]بردی جالب با سیستم عاملی جالب !!![/glow]

دیدگاه

MPEG 3 Layer) MP3) یک فرمت فشرده سازی تلفاتی هست که از الگوریتم هافمن استفاده شده .
                  LAME هم واسه اینکد کردنه نه دیکد .

http://www.linuxfromscratch.org/blfs/view/cvs/multimedia/libmad.html
                  http://www.mpg123.de
                  گذشت خصلت مردان است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tohid041
                    LAME هم واسه اینکد کردنه نه دیکد .
                    نگفتم واسه چیه یا باهاش بسازه، منظورم این بود که شاید بدردش بخوره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
                      نگفتم واسه چیه یا باهاش بسازه، منظورم این بود که شاید بدردش بخوره.
                      منم همینجوری گفتم اشاره ای کرده باشم، وگرنه بنده همچین جسارتی نمیکنم.
                      گذشت خصلت مردان است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tohid041
                        منم همینجوری گفتم اشاره ای کرده باشم، وگرنه بنده همچین جسارتی نمیکنم.
                        شما بزرگوارید. ما ارادت داریم خدمتتون، توحید جان.

دیدگاه

از همیه دوستان برای کمکهاشون ممنونم ولی راستش چیزی دستگیرم نشد
                          میشه یه منبع فارسی معرفی کنید و یا اینکه خودتون توضیح بدید

دیدگاه

میشه یه منبع فارسی معرفی کنید و یا اینکه خودتون توضیح بدید
                            میگم منبع توی کل وب کمه و نیست شما میگی فارسی!
                            این فرمت مثل WAV نیست فلان بایتو بخونی بیت ریت باشه فلان بایت رو بخونی سایز باشه کلا با بیت ها سرو کار داری و تقریبا جای هیچ چیزی هم ثابت نیست!

علی الحساب این 3 منبع رو مطالعه کن بعد کلیات کار میاد دستت!(تقریبا کاملترین منابع وب این ها هستند البته تا اونجایی که من یه مدتی می گشتم)
                            اول
                            lets-build-mp3-decoder!
                            دوم
                            http://s5.picofile.com/file/81227802...coder.pdf.html
                            سوم
                            http://s5.picofile.com/file/81227802...coder.pdf.html

البته چند فایل دیگه هم هست + جداول هافمن
                            فعلا این ها رو دریاب اگه خواستی ادامه بدی بگو! :mrgreen:
                            موفق باشی :bye

[glow=black,2,300]بردی جالب با سیستم عاملی جالب !!![/glow]

دیدگاه

هرچی زور زدم اینو دانلودش کنم نشد: http://www.codeforge.com/article/187195
                              گذشت خصلت مردان است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X