اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تنظیم فیوز بیت ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تنظیم فیوز بیت ها

سلام دوستان من یه میکرو atmega8a دارم و تو برنامه ای که نوشتم هم مقدار کریستال 2 MHz هست و baud = 9600 . حالا میخوام میکرو را با برنامه ی AVR Stadio یا بسکام پروگرام کنم میشه راهنمای کنید که مقدار فیوزبیت هام رو باید چطوری تنظیم کنم.

پاسخ : نظیم فیوز بیت ها

این سایت برو اتوماتیک تنظیم میکنه بهت میگه

http://www.engbedded.com/fusecalc

دیدگاه

همین کار رو کردم و مقدار Low=C2 و High=D9 رو تنظیم کردم ولی lcd ای که به میکرو وصله فقط مربع نشون میده در ضمن یک LED هم دارم که درصورت وجود گاز روشن میشه ولی این LED هم همش روشنه
      پروژه من یک سنسور گاز سری MQ9 هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط se.va
        همین کار رو کردم و مقدار Low=C2 و High=D9 رو تنظیم کردم ولی lcd ای که به میکرو وصله فقط مربع نشون میده در ضمن یک LED هم دارم که درصورت وجود گاز روشن میشه ولی این LED هم همش روشنه
        پروژه من یک سنسور گاز سری MQ9 هست.
        واسه 2 مگا هرتز این کارو انجام بده.رو عکس کلیک کن.
        ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

کدشو بزار ببینم چی کردی؟

دیدگاه

کد:
            $regfile = "m8def.dat"
            $crystal = 2000000
            $baud = 9600
            Config Portc.1 = Output
            Config Adc = Single , Prescaler = Auto , Reference = Off
            Config Portb = Output
            Config Portd = Output
            Config Lcdpin = Pin , Db4 = Portb.4 , Db5 = Portb.5 , Db6 = Portb.6 , Db7 = Portb.7 , _
            Rs = Portb.2 , E = Portb.3
            Config Lcd = 16 * 2
            Dim A As Word
            Dim B As Long
            Dim C As Single
            Enable Adc
            Start Adc
            Do
            A = Getadc(0)
            B = A / 10
            C = A / 10
            If B > 100 Then B = 100
            If B > 50 Then Portc.1 = 1
            If B < 50 Then Portc.1 = 0
            If C > 100 Then C = 100
            Printbin B
            Home : Lcd C : Waitms 10
            Loop
            End

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : نظیم فیوز بیت ها

نوشته اصلی توسط -LEON-
              واسه 2 مگا هرتز این کارو انجام بده.رو عکس کلیک کن.
              تقریبا همین کار رو کردم فقط CKOPT رو تیک نزدم چون منبع خارجی واسه کلاک ندارم و مقدار CKCEL رو هم بصورت
              Int. RC Osc. 2 MHz; Start-up time: 6 CK + 0 ms
              قرار دادم

دیدگاه

پاسخ : تنظیم فیوز بیت ها

مدارتو چک کردی گفتی مربع نشون می ده من فکر می کنم کنتراس صحفه ات بالاست از پتانسیومتر استفاده کردی ؟

دیدگاه

دیدگاه

از یک ملتی ترن 20 کیلو استفاده کردم ولی lcd دیگه تصویری نشون نداد بجاش از یه مقاومت 10 کیلو هم استفاده کردم بازم چیزی نشون نداد.
                    نمیدونم چرا ولی من فکر میکنم که مشکل باید یه جایی تو میکرو باشه چون علاوه بر lcd که مربع نشون میده LED ای که به میکرو وصل هست و باید وقتی مقدار گاز سنس شده از 50 بیشتر شد روشن بشه همش روشنه. یا برنامه اش مشکل داده که فکر نکنم چون تو پروتئوس جواب داده یا تو پروگرام کردنش مشکلی وجود داره.

دیدگاه

من مدارم این شکلیه و سیم کشی رو هم همینطوری انجام دادم ممکنه مشکل از سیم کشی باشه؟ (مثلا من از پایه 7 و 8 استفاده نکردم آیا باید این دو پایه رو به قطب مثبت و منفی وصل کنم)

دیدگاه

توی پروتیوس تغذیه میکرو داده شده نیازی نیست و پایه 7و8هم نداره اگر دقت کرده باشید

دیدگاه

مشکل lcd حل شد خیلی خیلی از کمکتون ممنونم
                          ولی الان یه مشکل دیگه دارم که فکر نکنم دیگه به این تاپیک مربوط باشه
                          مقدار گاز سنس شده توسط سنسور به یک عدد بین 0 تا 100 نسبت داده میشه و این عدد در lcd نمایش داده میشه ولی lcd همش عدد 100 رو نشون میده و LED ای هم که قرار بود وقتی مقدار گاز از 50 بیشتر شد روشن بشه همش روشنه بنظرتون سنسورم مشکل پیدا کرده

دیدگاه

من با این سنسور کار نکردم اما معمولا برای این کار دیتا شیت ان را به صورت کامل باید خوند که خروجی چی می ده اگر ولتاز بده بر اساس چی چه مقدار

چی مقدار گاز فلان ولتاز می ده و برای ان یک فرمول ریاضی می ساختم

دیدگاه

یک ولتاژ بین صفر تا پنج خروجی این سنسور هست. من از برنامه ایی که قبلا تست شده استفاده کردم ایشون از همین فرمول نتیجه گرفته اند ولی من نه.
                              به هر حال از کمکتون بی اندازه سپاس گذارم تا همین جا هم کلی کارم راه افتاد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X