اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایا میتوان از کانتورها برای جدا کردن قسمتی از تصاویر رنگی استفاده کرد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایا میتوان از کانتورها برای جدا کردن قسمتی از تصاویر رنگی استفاده کرد

با سلام خدمت همه دوستان
    من در زمینه تصاویر حرارتی مشغول به تحقیق هستم و همونطور که میدونید این تصاویر رنگ های مختلف را برای دماهای مختلفی درنظر میگیرند . در واقع سوال اصلی من اینه که ایا با کانتورها میتوان نقاط رنگی که حرارت بالاتری (روشنتر ) نسبت به بقیه رنگ ها هستند رو جدا کرد .......من این کار را با الگوریتم ژنتیک و fcm انجام دادم ولی متاسفانه استاد راهنمای من معتقده که تنها راه هوشمند کانتورهای فعال هستند و باید از ان برای سگمنت کردن استفاده کنم پس خواهشمندم دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند به من یاری برسونند با تشکر

پاسخ : ایا میتوان از کانتورها برای جدا کردن &#160

سلام ..

در مورد مطلبی که نوشتید شاید ایـن تاپیک بتونه تا حدودی کمکتون کنه .. برای پردازش تصاویر حرارتی یا Thermal Images ایده های دیگه ای هم هستن که شاید بتونید اونها رو هم بررسی کنین (--من تا بحال تجربه ی کار با اینها رو نداشتم، امــا از کاربردهای کانتورها ندیدم موردی رو که در این زمینه استفاده بشه .. شاید اطلاعات من کامل نیستن--) .. امــا اگه فضای رنگی تصویرتون رو به Gray Scale تغییر بدین، شاید بتونین از کانتورها به نوعی استفاده کنین .. اینکه تا چه حد این ایده صحیح باشه، توی تست مشخص میشه .. موفق باشید ..
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

پاسخ : ایا میتوان از کانتورها برای جدا کردن قسمتی از تصاویر رنگی استفاده کرد

مرسی از پاسخگوییتون دوست من ، امروز جواب شما رو دیدم چون تقزیبا از جواب دادن دوستان به موضوع نامید شده بودم ..........حقیقتش اینه که من هم در این باره موضوعی رو در اینترنت پیدا نکرده بودم ولی استاد راهنمای من که از غذا رئییس دانشگاهمون هم هست اصرار داره من از اکتیو کانتورها استفاده کنم برای سگمنت کردن قسمت پر حرارت پا ولی از اونجایی که من بحث های اکتیو کانتور شما رو دنبال کردم فکر کنم در بهترین حالت اکتیو کانتورهای ما بتونند مرز خود پا رو مشخص کنند نه قسمت پر حرارت درون پا رو درست میگم ؟؟؟؟؟؟؟ من از روش fcm استفاده کردم برای سگمنت کردن ولی مثل اینکه ایشون علاقه ای به این روش ندارند و اصرار دارند یه روش هوشمند جدید ابداع کنم.........با تشکر

دیدگاه

پاسخ : ایا میتوان از کانتورها برای جدا کردن قسمتی از تصاویر رنگی استفاده کرد

با سلام در اکثر مقالات مربوط به اکتیو کانتور حرف از به حداقل رسیدن انرژی تصویر در مرز تصویر است این انرژی دقیقا چیست و چرا در مرز تصویر حداقل است؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

پاسخ : ایا میتوان از کانتورها برای جدا کردن &#160

سلام ..

ایـن پست و ایـن پست شاید بتونن کمکتون کنن .. قبلا این ها رو نوشته بودم، شاید مطالبش بتونن کمکتون کنن .. بعلاوه، شاید فصل پنجم ایـن کتاب: Computer Vision: Algorithms and Applications، بتونه بهتون خیلی کمک کنه .. شاید اشتباه نباشه اگه بنویسم که: یکی از بهترین منابع آموزشی در این زمینه هست .. اگه حجم کتاب برای دانلود زیاد هست، کوتاه اعلام کنید تا فصل پنجم اون رو به صورت مجزا پلود کنم .. موفق باشید ..
          دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X