اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار کنترل دور موتور دی سی 15 امپری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار کنترل دور موتور دی سی 15 امپری

سلام موتور دی سی 24 ولت 15 امپر چگونه دورش کنترل کنم؟با ماسفت میشه؟اگه یک پتانسیومتر سر راه گیت بزارم و ولتاز گیت کنترل کنم میتونم ولتاژ موتور کنترل کنم؟

اضافه شده در تاریخ :
    کمککککککککک

پاسخ : درخواست مدار کنترل دور موتور دی سی 15 امپری

نوشته اصلی توسط elect2
    سلام موتور دی سی 24 ولت 15 امپر چگونه دورش کنترل کنم؟با ماسفت میشه؟اگه یک پتانسیومتر سر راه گیت بزارم و ولتاز گیت کنترل کنم میتونم ولتاژ موتور کنترل کنم؟
    من خودم تاحالا موتور 15 آمپری روشن نکردم ولی قرار دادن پتانسیومتر سر راه گیت پدر کانال ماسفت رو درمیاره بهترین روش به نظرم دادن PWM به گیت هست که چون ماسفت در قطع و اشباع کار میکنه تلفات بسیار کمی داره و زیاد گرم نمیشه.

head<=
    ...تشکر خدا...
    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m4hd1r
      من خودم تاحالا موتور 15 آمپری روشن نکردم ولی قرار دادن پتانسیومتر سر راه گیت پدر کانال ماسفت رو درمیاره بهترین روش به نظرم دادن PWM به گیت هست که چون ماسفت در قطع و اشباع کار میکنه تلفات بسیار کمی داره و زیاد گرم نمیشه.
      سلام از مدار زیر استفاده کنم ماسفت قویتر بزارم میشه؟
      http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQZwvHgxDMweNykYuHKAJGouHH1auyPS qSP2QMJ53-23zLYr6S2

دیدگاه

بله مدار داخل عکس درسته. (بخش قدرتش حداقل درسته) برای تولید pwm میتونید از خیلی چیزها استفاده بکنید. فرکانس رو تا جایی بالا ببرید که موتور لرزش نداشته باشه. هر چقدر فرکانس پایینتر باشه بهتره.(تلفات کمتری داری) به ولتاژ تحریک گیت توجه بکن. اگر ترانزیستور کامل روشن نشه احتمال سوختنش زیاده.
        حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
        به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

سلام میشود خودتان یک مدار مطمئن بزارید و تمام چیزهایی که گفتید توش رعایت شده باشه؟خیلی از چیزها مثلا چیا؟مگه همان پتانسیومتر 50 کیلو فرکانس را تغییر نمیدهد مگه با تغییر فرکانس موتور دورش کم و زیاد نمیشود ؟پس چی جوری فرکانس را پایین بیاورم که تلفات کمتر باشه؟

دیدگاه

اون پتانسیومتر دیوتی سایکل رو تغییر میده نه فرکانس رو. همین رو ببندید فقط تغذیه مدار زیر 12 ولت نیاد.
            حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
            به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X