اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در انتخاب ماِِِِژول مبدل usb به سریال مناسب برای یک پروِژِه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در انتخاب ماِِِِژول مبدل usb به سریال مناسب برای یک پروِژِه

سلام
    برای انجام یک پروِه نیاز به یک ماژول مبدل دارم ولی میخوام این ماژول طوری نباشه که بعد مونتاژ استاد بگه که پروژه تو آماده است.
    بعدشم میخوام که از هر دوطرف هم سمت pc هم سمت میکرو این مبدل به صورت آسون اتصال بدم و هر دو این مبدل به صورت سریال بشناسند ، طرف برنامه نویسی ویِژوال با پورت سریال کار کنم اونطرفم به صورت ttl با rx tx کار کنم اینم دیاگرام کلی پروِژه

و اینم لیست ماژول ها

http://roboeq.ir/products/category/200/

پاسخ : راهنمایی در انتخاب ماِِِِژول مبدل usb به سریال مناسب برای یک پروِژِه

یه ماژول هست که همین سایت eca هم دارش و USB2TTL هستش. من باهاش کار کردم، خیلی راه دسته.
    فقط کافیه درایورش رو نصب کنی و تموم
    اگه بخوای روی برد خودن درستش کنی هم کافیه که آی سی رو بخری و خودت راه بندازی.
    http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%...sb-to-ttl.html
    ---------
    .
    .
    ...........

دیدگاه

از این ماژول ها کدوماشون خروجیشون 3.3 ولت هست. می خوام به ایکسمگا وصل کنم.
      در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
      2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.
      3-آدم ها مثل عکس ها هستند: زیاد بزرگشون کنی ، کیفیتشون میاد پایین!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط siyavash2k
        از این ماژول ها کدوماشون خروجیشون 3.3 ولت هست. می خوام به ایکسمگا وصل کنم.
        اکثر این ماژولا خروجی 3.3 دارند و روی PCB هم کنار پایه های خروجی اسمشون رو نوشته. اکثرن واسه اینکه پورت USB آسیب نبینه از 3.3 این ماژولا استفاده نمی کنن.
        ---------
        .
        .
        ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy
          اکثر این ماژولا خروجی 3.3 دارند و روی PCB هم کنار پایه های خروجی اسمشون رو نوشته. اکثرن واسه اینکه پورت USB آسیب نبینه از 3.3 این ماژولا استفاده نمی کنن.
          استفاده نمی کنن یا می کنن؟
          مگه usb 5 ولت نیست؟ پس با 3.3 که نباید آسیب ببینه.
          جواب سئوالم را هم نگرفتم. منظورم اینه که سطح ولتاژ خروجیشون 3.3 ولت هست یا 5 ولت. کاری با ولتاژ تغذیه ای که کنار خروجی ها قرار می دهند ندارم. اگه 5 باشه نمیشه مستقیم بزنم به xmega چون ایکسمگا را میسوزونه.
          در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
          2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.
          3-آدم ها مثل عکس ها هستند: زیاد بزرگشون کنی ، کیفیتشون میاد پایین!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X