اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص پایه های ترانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص پایه های ترانس

سلام
    من سه تا ترانس از پاور خراب کامپیوتر در آوردم اما نمیدونم اصلا چند ولته و نمیدونم پایه هاش چجورین خیلی پایه دارن. چطور میشه فهمید این اطلاعاتو؟
    اینم عکساشه:

پاسخ : تشخیص پایه های ترانس

اهم پایه هاش را بگیر اون دو تایی که اهم بیشتری داره اولیه ترانس هست و دیگه اینکه اگر سیم داره ضخیم هاش اولیه و مابقی ثانویه هاش هستن

دیدگاه

کدوم دو تاشو بگیرم؟ پایه زیاد داره
      تازه از کله ی بزرگه هم چند تا سیم اومده بیرون.

دیدگاه

هر دوتایی که با هم ارتباط داره یه سیم پیچه. و اینکه هر کدوم اندوکتانس بیشتری داشت اولیه است. البته روش بهتر اینه که از رو بورد پاور تشخیص بدی.

دیدگاه

ببخشید من اولین بارمه با یه ترانس رو به رو میشم.
          الان پایه ها رو که تست کردم مثلا یکشون 7 تا پایه داره که به سه گروه تقسیم میشن که هر گروه به هم وصله و مقاومت بینشون تقریبا بین 1.6 تا 4 اهمه(رنجش همین قدر باید باشه؟). و بین گروه ها هم که کلا مداربازه.
          اگه اشتباه نکنم یه گروه از این سه تا باید زمین باشه که به هم وصل شده و دو تا گروه دیگه کاهنده و افزاینده درسته؟

دیدگاه

با اهمتر ببین کدوما دو به دو به هم متصل هستند(البته اگر ترانست سالم باشه و آسیب دیدگی نداشته باشه اعم از قطع شدگی یا تصال کوتاه شدن بین خروجی ها)
            او دو تایی که اهم بیسشتری را نشون داد اولیه ترانس هستش.اهم متر عقربه ای داری یا دیجیتال؟
            روی عقربه ای اگر مارک خوبی نداشته باشه زیاد نمیشه اعتماد کرد ولی اگر خوبه از دیجیتال دقیقتر نشون میده؟
            اگر اهم متر دیجیتال داری روی کمترین رنج بزار و اهم گیری کن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X