اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی DHCP در پروژه های شبکه(RL-TCPnet)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی DHCP در پروژه های شبکه(RL-TCPnet)

سلام دوستان

من یه مدتی روی این موضوع کار کردم و جواب هم گرفتم :wow: ، گفتم به بقیه هم بگم

اگر می خواهید از DHCP برای دریافت آدرس IP یه صورت داینامیک استفاده کنید
    (مثلا اتصال میکرو به مودم ADSL و دریافت IP از آن نه ایتکه به صورت دستی به میکرو IP بدهیم )

کافی است که در فایل Net_Config.c در بخش تنظیمات اترنت، آدرس IP را به صورت 0.0.0.0 وارد کنید در این صورت میکرو میتونه از DHCP استفاده کنه

پاسخ : راه اندازی DHCP در پروژه های شبکه

سلام نمیدونم از کدوم استک استفاده کردید اما این یک باگ توش به حساب میاد
    در دیوایس ها شبکه معمولا یک زمان time out وجود داره که اگه بعد از گذشتن مدت زمانی معین ip توسط روتر به دستگاه اختصاص نیافت دستگاه یک ip استاتیک به خودش میگیره که با این توضیحاتی که دادید به نظرم شاید dhcp کار کنه اما طبق استاندارد نیست.

دیدگاه

پاسخ : راه اندازی DHCP در پروژه های شبکه

نوشته اصلی توسط alireza.r
      سلام نمیدونم از کدوم استک استفاده کردید اما این یک باگ توش به حساب میاد
      با توجه به اینکه به فایل Net_Config.c اشاره کردم منظورم کتابخانه خود Keil می باشد (RL-TCPnet)

در دیوایس ها شبکه معمولا یک زمان time out وجود داره که اگه بعد از گذشتن مدت زمانی معین ip توسط روتر به دستگاه اختصاص نیافت دستگاه یک ip استاتیک به خودش میگیره که با این توضیحاتی که دادید به نظرم شاید dhcp کار کنه اما طبق استاندارد نیست.
      اتفاقا در ابتدای برنامه این زمان time out تعریف میشود :
      کد:
      #define DHCP_TOUT  50            /* DHCP timeout 5 seconds   */
      ولی زمانی IP را به صورت داینامیک میگیرد که آدرس IP را به صورت 0.0.0.0 وارد کنیم

این مشکل در خود سایت keil مطرح شده (در ارتباط با مثال HTTP_Demo) که به عنوان راه حل دادن آدرس IP به صورت 0.0.0.0 بیان شده است
      لینک موضوع در خود سایت keil

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X