اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت منبع 15 ولتی با ترانس 9 ولتی !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت منبع 15 ولتی با ترانس 9 ولتی !

بچه ها من یه ترانس سه سر 9 ولت 3 امپر توی خرت و پرتام پیدا کردم و با 6 تا دیود تونستم ولتاژ خروجی اونو به 15 ولت مثبت و صفر (منفی نداره - همون 3 امپر ) برسونم که با خازن صافی میشه 23 ولت دی سی

خاستم ببینم چطور این اتفاق افتاده میشه در مورد این توضیحی بدید

پاسخ : ساخت منبع 15 ولتی با ترانس 9 ولتی !

نوشته اصلی توسط saeed_asd3390
    بچه ها من یه ترانس سه سر 9 ولت 3 امپر توی خرت و پرتام پیدا کردم و با 6 تا دیود تونستم ولتاژ خروجی اونو به 15 ولت مثبت و صفر (منفی نداره - همون 3 امپر ) برسونم که با خازن صافی میشه 23 ولت دی سی

خاستم ببینم چطور این اتفاق افتاده میشه در مورد این توضیحی بدید
    خیلی ساده ترانس شما 9 ولت دوبله یعنی اولین سیم -9 ولت و دومین سیم 0 ولت و سومین سیم +9 ولت هست . پس اختلاف پتانسیل سیم اول و آخر میشه +9 ولت منهای -9 ولت که میشه 18 ولت rms پس در رادیکال 2 ضرب میکنیم میشه 25.45 ولت و افت ولتاژ دیود های ورودی رو هم که در نظر بگیریم میشه حدود 23 یا 24 ولت.
    اگه بخوام ساده تر بگم مثل دو تا باتری 12 ولت میمونه که با هم سری شده باشن و 24 ولت میدن.سر اولین باتری میشه مثلا -12 ولت. نقطه اشتراک(محل اتصال دو باتری به هم) میشه 0 ولت و سر دومین باتری میشه+12 ولت. بستگی داره شما اختلاف پتانسیل رو نسبت به چه نقطه ای حساب کنید
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

پاسخ : ساخت منبع 15 ولتی با ترانس 9 ولتی !

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
      خیلی ساده ترانس شما 9 ولت دوبله یعنی اولین سیم -9 ولت و دومین سیم 0 ولت و سومین سیم +9 ولت هست . پس اختلاف پتانسیل سیم اول و آخر میشه +9 ولت منهای -9 ولت که میشه 18 ولت rms پس در رادیکال 2 ضرب میکنیم میشه 25.45 ولت و افت ولتاژ دیود های ورودی رو هم که در نظر بگیریم میشه حدود 23 یا 24 ولت.
      اگه بخوام ساده تر بگم مثل دو تا باتری 12 ولت میمونه که با هم سری شده باشن و 24 ولت میدن.سر اولین باتری میشه مثلا -12 ولت. نقطه اشتراک(محل اتصال دو باتری به هم) میشه 0 ولت و سر دومین باتری میشه+12 ولت. بستگی داره شما اختلاف پتانسیل رو نسبت به چه نقطه ای حساب کنید
      عجب :surprised: نمیدونستم ترانس دوبل مثل دو تا منبع میمونه فقط میدونستم یه مثبت داره و یه منفی و یه صفر که برای تغذیه امپلی فایر های قدرت ازش استفاده میشه بحرحال ممنونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X