اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل سیگنال تلفن به دیجیتال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل سیگنال تلفن به دیجیتال

سلام

من می خوام سیگنالی که از خط تلفن ارسال میشه رو دیجیتال کنم
    می خواستم بدونم با همین آی سی های ADC می تونم این کار رو انجام بدم؟
    می شه بگید دقیقا از چه آی سی ای استفاده کنم؟

ممنون

پاسخ : تبدیل سیگنال تلفن به دیجیتال

اگر میخوای با سیستم تن کار کنی میتونی از mt8870 استفاده کنی که یه دیکدر dtmf هست

پروژه و برنامه به وفور توی اینترنت داریم

به پروژه ی "کنترل وسایل الکتریکی از طریق تلفن" که توی همین انجمن بحث شده یه نگاه بنداز

دیدگاه

پروژ من دقیقا به صورت زیر است

می خوام سیگنال تلفن را در مبدا ، رمز کنم و در مقصد آن را رمز گشایی کنم تا در بین خط کسی نتونه مکالمات را شنود کنه

ایده من برای حل این مساله به این شکل بود که با یک آی سی در مبدا سیگنال را به صورت دیجیتال در بیاورم و کارهای مربوط به رمز کردن را انجام دهم و در مقصد هم ابتدا آن را از حالت رمز در بیاورم و بعد به آنالوگ تبدیل کنم .

شما ایده ای برای حل این پروِژه دارید؟ این ایده ای که به ذهنم رسیده به نظرتون قابل پیاده سازی هست؟

دیدگاه

سلام

من تونستم که با چندتا آی سی سیگنال که به میکروفون تلفن داده می شود را دیجیتال کنم.حالا می خوام این سیگنال دیجیتال را به شیوه ای به تلفن بدم که به مقصد ارسال کنه و در مقصد این سیگنال دیجیتال را دوباره به آنالوگ تبدیل کنم تا قابل استفاده بشه.

حالا سوالی که داشتم اینه که اصلا میشه این سیگنال دیجیتال که تعداد خیلی زیادی کد 8 بیتی هست رو به تلفن داد تا به مقصد ارسال کنه؟

اگه میشه چجوری می تونم این کار رو انجام بدم.

خواهشا راهنماییم کنید .

دیدگاه

سلام
          ببین این مداری که شما میخوای بسازی کمی پیچیده هست باید اطلاعات زیادی راجع به خط تلفن و سیگنالهای dtmf داشته باشی تا بتونی دیتا رو با خط تلفن ارسال کنی.در کل راحتترین راه استفاده از مودم اکسترنال usart است که با دستورات at راحت میتونی دیتا رو با tx میکرو بهش بفرستی اما دوست عزیز اگه واقعا از الکترونیک خوشت میاد و از این راه میخوای نون در بیاری بهت توصیه میکنم خودت برو دنبالش و یه مودم طراحی کن و اطلاعاتت رو بفرست چون تجربه های خیلی خوبی برات داره البته کار مشکلیه و باید از سایتهای خارجی هم کمک بگیری
          یه نگاهی به دیتاشیت MT8870 بندازید هرچند به درد کار شما نمیخوره اما برا بدست آوردن اطلاعات خوبه
          این لینک رو هم ببین
          http://gselectronic.ir/Forum/viewtopic.php?p=3624

دیدگاه

با تشکر از شما

میشه لطفا درباره مودم usart بیشتر توضیح بدید

من تو گوگل سرچ می کنم مودم uart رو حدس می زنه،منظور شما هم مودم uart هست ؟

توسط این مودم یعنی من می تونم خروجی میکرو را به این مودم بدم و خروجی مودم را هم به خط تلفن بدم بعد دیتا روی خط تلفن ارسال میشه ؟

میشه یکم راهنماییم کنید

با تشکر از اساتید محترم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X