اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال برای افت ولتاژ 0.7 توسط دیود

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال برای افت ولتاژ 0.7 توسط دیود

سلام برای اینکار در امپر 2 بهتر است از دیود فرکانسی استفاده بشه یا معمولی؟ کدامیک گرمای کمتری ایجاد میکنن؟

پاسخ : سوال برای افت ولتاژ 0.7 توسط دیود

نوشته اصلی توسط elect2
    سلام برای اینکار در امپر 2 بهتر است از دیود فرکانسی استفاده بشه یا معمولی؟ کدامیک گرمای کمتری ایجاد میکنن؟
    فرقی نداره چون دیودهای فرکانسی فقط برگشتشون از حالت انتقال به مدار باز کمتر هست اگر مدارتون فرکانسی نیست که همون دیودهای سرعت پایین هم کارتو راه میندازه.

گرمای تولیدی هم از راه توان مشخص میشه 0.7*2=1.4W

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
      فرقی نداره چون دیودهای فرکانسی فقط برگشتشون از حالت انتقال به مدار باز کمتر هست اگر مدارتون فرکانسی نیست که همون دیودهای سرعت پایین هم کارتو راه میندازه.

گرمای تولیدی هم از راه توان مشخص میشه 0.7*2=1.4W

یک رگولاتور 1.8 دارم که ورودیش 5 ولته میخام با دو تا دیود سری ولتاز وردی رو کم کنم تا رگولاتور کمتر داغ کنه چون شنیدم دیود فرکانسی کمتر از دیود معمولی گرم میکنه آیا درسته؟
      در مورد این توضیح میدی؟
      فرقی نداره چون دیودهای فرکانسی فقط برگشتشون از حالت انتقال به مدار باز کمتر هست

دیدگاه

:|
        به حق چیزای نشنیده!!!! آدم (در این مورد به خودم اشاره ای ندارم ) شاخ در میاره از چیزایی که شما میشنوید!!!
        حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
        به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elect2

یک رگولاتور 1.8 دارم که ورودیش 5 ولته میخام با دو تا دیود سری ولتاز وردی رو کم کنم تا رگولاتور کمتر داغ کنه چون شنیدم دیود فرکانسی کمتر از دیود معمولی گرم میکنه آیا درسته؟
          در مورد این توضیح میدی؟
          فرقی نداره چون دیودهای فرکانسی فقط برگشتشون از حالت انتقال به مدار باز کمتر هست
          این کار علمی نیست . برای تقسیم تلفات ( تقسیم نه کم کردن تلفات) شما از یه مقاومت توان بالا با ورودی سری کنید. جریان مصرفی مدار چقدر هتسش؟ ولتاژ ورودی؟

حرفشون درسته ولی چون دیودهای سریع معمولا ولتاژ شکست کمتری نسبت به دیودهای معمولی دارن 0.4V خوب طبعا ضریب حرارتی کمتری حساب میشن که بازم ولتاژ روی رگولاتور شما میافته...

دیودها بر اساس سرعت برگشت وضعیت نیمه هادی های استفاده شده توشون سرعت بندی میشن. مثلا وقتی دیودی روشن میشه و ولتاژ دو سرش به 0.7 میرسه و وقتی جریان 0 میشه زمان میبره تا به حالت خاموش یا مدار باز برگرده. این زمان توی مدارات فرکانس بالا تلفات رو بالا میبره.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X