اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد ولتاژ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد ولتاژ

سلام

من یه باتری 12 ولت دارم با یه وسیله که DC 5 ولت لازم داره واسه روشن شدن

الان من چطوری میتونم از این باتری 12 ولت 5 ولت به این دستگاه بدم روشن بشه؟

پاسخ : سوال در مورد ولتاژ

نوشته اصلی توسط mr.walt
    سلام

با سلام
    با استفاده از ic 7805 میتونید 12 ولت را بدید و 5 ولت تحویل بگیرید :read:
    دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
    بانك اطلاعاتي سنسورها
    ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
    تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
    [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

ببخشید یه سوال دیگه

قطعه ای هست که از یه طرف برق 12 وصل کنم از اونور بهم USB بده بتونم گوشی شارژ کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mr.walt
        ببخشید یه سوال دیگه

قطعه ای هست که از یه طرف برق 12 وصل کنم از اونور بهم USB بده بتونم گوشی شارژ کنم؟
        اگه همون 5 ولت را میخای 7805 خوب اما خوب شما واسه شارژ باید بتونید کنترل جریان داشته باشید و مدار قطع داشته باشید
        دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
        بانك اطلاعاتي سنسورها
        ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
        تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
        [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mr.walt
          سلام

اگه میخوای 5 ولت داشته باشی همون طور که آقای ریاحی گفتن عمل کنید اما برای شارژ گوشی با 12ولت میتونی از شارژر فندکی گوشی استفاده کنی از طرف فندکی به 12 وصلش کنید
          برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

چطور باید باتری رو به شارژر فندکی وصل کرد؟اینم قطعه ای داره یا باید یه متخصص ردیفش کنه؟

اگه از این باتریم به چنتا چیز برق برسون مثلا چراغ،شارژ گوشی مشکلی پیش نمیاد واسه هیچ کدوم؟
            باتری که میگم وصله به موتور دی سی ویلچر برقیم،میخوام از باتری یه برق برای شارژ گوشی و چراغ بکشم یه وقت خودمو ویلچرو گوشی منفجر نشیم؟ :eek:

در ضمن من درس الکترونیک نخوندم یه ادم معمولی هستم میخوام ببینم میشه نمیشه خودم میتونم یا باید بدم دست یه متخصص...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mr.walt
              چطور باید باتری رو به شارژر فندکی وصل کرد؟اینم قطعه ای داره یا باید یه متخصص ردیفش کنه؟

اگه از این باتریم به چنتا چیز برق برسون مثلا چراغ،شارژ گوشی مشکلی پیش نمیاد واسه هیچ کدوم؟
              باتری که میگم وصله به موتور دی سی ویلچر برقیم،میخوام از باتری یه برق برای شارژ گوشی و چراغ بکشم یه وقت خودمو ویلچرو گوشی منفجر نشیم؟ :eek:

در ضمن من درس الکترونیک نخوندم یه ادم معمولی هستم میخوام ببینم میشه نمیشه خودم میتونم یا باید بدم دست یه متخصص...
              شما یه شارژر فندکی بگیر و مثبت رو به سر وسط اون وصل کن و منفی رو به کنار سارژر وصل کن
              سارژر رو یه مدل قابل اطمینان بگیر و از این چینی های بی کیفیت نگیر تا به گوشیت آیسیب نزنه
              اگر خوذت بتونی مثبت و منفی رو تشخیص بدی و یه سری ابزبر مثل سیم چین و چسب و سیم و ... داشته باشه میتونی ولی در کل
              بدی یه نفر که از برق سردر میاره بهتره

دیدگاه

باید ببینید که باتری مورد استفادتون چه مدلیه. اگه در انجام این کارها دقت کنید تا اتصالی صورت نگیره هیچ مشکلی نداره فقط نباید وسیله های زیادی رو بهش وصل کنید زیرا عمر باتریتون کوتاه میشه حالا در حد یه شارژر موبایل مشکلی نیست اینم شکل اتصال
                برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X