اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پرتو الکترونی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پرتو الکترونی

با سلام خدمت همه دوستان
    در واقع این سوالی که بنده میخوام بپرسم میتونه در قالب یک پروژه باشه. و اونم اینکه چطور میشه مدار و سیستمی طراحی و ساخت که بتونه پرتو الکترونی تولید کنه؟ :question:
    همان طور که میدونید پرتوهای الکترونی کاربردهای بسیاری در صنعت ، پزشکی و مهندسی مواد و ... داره.
    پس دوستان حتما همکاری کنند.
    خواهی که جهان در کف اقبال تو باشد
    خواهان کسی باش که خواهان تو باشد

پاسخ : پرتو الکترونی

اگه منظورت پرتو کاتودیه که یه منبع های ولتاژ نیاز داری و یه آند و کاتد و چنتا رینگ که گرفتن ولتاژ نقش عدسی الکترواستاتیکو بازی کنه (برا اینکه پرتو رو متمرکز کنی)

برا منبع فک کنم حداقل 5k ولتی لازم داری

یه نیگا به شماتیک مانیتورای crt بنداز دستت میاد
    پشت به کنکور ، رو به سربازی...

دیدگاه

به عنوان یک پیشنهاد ساختمان لامپ های مایکرویو رو بررسی کن. مثلا کلایسترون ها مگنترونها
      چون اساس کار لامپهای مایکرویو، یک پرتو الکترونی قوی است که بعد ازش برای تقویت سیگنال استفاده میشه. :smile:
      ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

با تشکر از دوستان.
        ولی من انتظار بیش از اینها رو داشتم.و توضیحات کلی به درد من نمیخوره.اگر منبع ، سایت ، کتاب و ... که باشه روش استناد کرد. :read:
        خواهی که جهان در کف اقبال تو باشد
        خواهان کسی باش که خواهان تو باشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rahwar
          با تشکر از دوستان.
          ولی من انتظار بیش از اینها رو داشتم.و توضیحات کلی به درد من نمیخوره.اگر منبع ، سایت ، کتاب و ... که باشه روش استناد کرد. :read:
          شما یه سرچ ساده بزن این کلمات رو vacuum tube یا microwave lamp کلی مطلب هست. البته دنبال مطلب فارسی نباش که چیزی زیادی وجود نداره.
          ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X