ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2013/08/28
    شهرستان قرچک
    142
    3

پرتو الکترونی

با سلام خدمت همه دوستان
    در واقع این سوالی که بنده میخوام بپرسم میتونه در قالب یک پروژه باشه. و اونم اینکه چطور میشه مدار و سیستمی طراحی و ساخت که بتونه پرتو الکترونی تولید کنه؟ :question:
    همان طور که میدونید پرتوهای الکترونی کاربردهای بسیاری در صنعت ، پزشکی و مهندسی مواد و ... داره.
    پس دوستان حتما همکاری کنند.
    خواهی که جهان در کف اقبال تو باشد
    خواهان کسی باش که خواهان تو باشد
    2009/01/28
    Th
    438
    1

پاسخ : پرتو الکترونی

اگه منظورت پرتو کاتودیه که یه منبع های ولتاژ نیاز داری و یه آند و کاتد و چنتا رینگ که گرفتن ولتاژ نقش عدسی الکترواستاتیکو بازی کنه (برا اینکه پرتو رو متمرکز کنی)

برا منبع فک کنم حداقل 5k ولتی لازم داری

یه نیگا به شماتیک مانیتورای crt بنداز دستت میاد
    پشت به کنکور ، رو به سربازی...
    2009/05/05
    904
    125

پاسخ : پرتو الکتروني

به عنوان يک پيشنهاد ساختمان لامپ هاي مايکرويو رو بررسي کن. مثلا کلايسترون ها مگنترونها
    چون اساس کار لامپهاي مايکرويو، يک پرتو الکتروني قوي است که بعد ازش براي تقويت سيگنال استفاده ميشه. :smile:
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ*هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ*ها، خاطره همتآ*هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ*البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)
    2013/08/28
    شهرستان قرچک
    142
    3

پاسخ : پرتو الکترونی

با تشکر از دوستان.
    ولی من انتظار بیش از اینها رو داشتم.و توضیحات کلی به درد من نمیخوره.اگر منبع ، سایت ، کتاب و ... که باشه روش استناد کرد. :read:
    خواهی که جهان در کف اقبال تو باشد
    خواهان کسی باش که خواهان تو باشد
    2009/05/05
    904
    125

پاسخ : پرتو الکتروني

نقل قول نوشته اصلی توسط rahwar
    با تشکر از دوستان.
    ولي من انتظار بيش از اينها رو داشتم.و توضيحات کلي به درد من نميخوره.اگر منبع ، سايت ، کتاب و ... که باشه روش استناد کرد. :read:
    شما يه سرچ ساده بزن اين کلمات رو vacuum tube يا microwave lamp کلي مطلب هست. البته دنبال مطلب فارسي نباش که چيزي زيادي وجود نداره.
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ*هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ*ها، خاطره همتآ*هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ*البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5