اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

timer1 در مد 8 بیتی در کدویژن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

timer1 در مد 8 بیتی در کدویژن

درود دوستان
    دوتا pwm g لازم دارم روی میکروی مگا 32 و تایمر کامتر شماره 1 .
    میشه توی مد 8 بیتی راه انداختشون ؟
    اگه میشه یه کد نمونه واسم بزارید .

پاسخ : timer1 در مد 8 بیتی در کدویژن

کافیه تایمر 1 رو در مد 1 یا 5 تنظیم کنی.(با استفاده از رجیسترهای TCCR1A و TCCR1B) در هر دو به صورت 8 بیتی کار میکنه. یه نگاه به دیتا شیت بندازی متوجه میشی
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
      کافیه تایمر 1 رو در مد 1 یا 5 تنظیم کنی.(با استفاده از رجیسترهای TCCR1A و TCCR1B) در هر دو به صورت 8 بیتی کار میکنه. یه نگاه به دیتا شیت بندازی متوجه میشی
      ممنون ، من تازه شروع کردم کدویژن رو ، اگه میشه همین چند خطی که گفتید رو واسم یزارید .

دیدگاه

توی همون کد ویزارد وقتی میخوای تایمر یک رو تنظیم کنی در قسمت mode، Ph correct PWM top =0x00ff یا fast PWM top= 0x00ff که در این حالت تا 255 بیشتر نمیشماره
        ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X