اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تست TL431a

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تست TL431a

از اساتید میخوام لطف کنن و نحوه تست TL431A رو بگن

پاسخ : تست TL431a

کسی میدونه تستش چجوریه ایا مثل تست دیوده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ONLYONE
      کسی میدونه تستش چجوریه ایا مثل تست دیوده؟
      سلام
      تا حالا ماسفت رو تست کردی؟ داخلش یه دیودی هست شبیه این TL431 .
      اون دیود داخلی رو تست کن اگه دیودش سالم بود خودش هم سالم میشه شاید...والا تا حالا من تستش نکردم ولی با این روش تست دیودی چندیدن هزار :mrgreen: ماسفت رو از خرابی ها تشخیص دادم
      بازم اگه دوستان نحوه تست این اپ امپ رو بگن ممنون میشیم
      تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........

دیدگاه

تست رگولاسیونش که راحته. پایه رفرنس رو به کاتد بچسبونین میشه یه دیود زنر دقیق 2.49 ولتی. با یمه مقاومت سری بکنین بزنین به یه منبع ولتاژ. ولتاژ اند و کاتدشو اندازه گیری کنید. دقت کنید که مینیمم جریان باید 1 میلی امپر باشه.

واسه تست فرکانسیش هم میتونید رفرنس رو ازاد گنید. اند رو به زمین و کاتد رو با یه مقاومت به 5 ولت وصل کنید. رفرنس رو به یه سیگنال مربعی (یا غیر مربعی. مهم نیست شکل سیگنال چطوری باشه) بدید. هر وقت ولتاژ پایه رفرنس از 2.5 ولت بیشتر بشه اند و کاتد باید بشن حدود 1.8 ولت و هر وقت کمتر بشه باید تا vcc بالا بره.(البته تا خود vcc بالا نمیره) من خودم تست کردم فک کنم تا 2.5 مگاهرتز خوب جواب داد. دقیقا فرکانسش یادم نیست چون تا فرکانس رو دیدم گفتم بابا ما تو محدوده یک دهم این کار میکنیم. خلاصه بالای 2 مگ بود.
        حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
        به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X