ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2010/09/25
    تهران
    23
    0

محاسبه مسافت با شتاب سنج

سلام
    میخواستم بدونم اولا کسی با شتاب سنج سه جهته ای کار کرده؟اگه آره که مدلش رو بگید و یه توضیح بدید که خروجیش چیه
    درضمن من میخوام مسافتی که به راست یا چپ بالا یا پایین جلو یا عقب میرم رو با انتگرال گیری حساب کنم میخواستم بدونم تا دقت چند سانتیمتر میتونم این کار رو کنم؟
    درضمن جدا از سنسورهای قطب نما به نظرتون با شتاب سنج میشه قطب نمایی هم کرد؟
    ممنون
    برای انسانهای بزرگ ناامیدی وجود ندارد زیرا یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت!
    2011/02/03
    172
    9

پاسخ : محاسبه مسافت با شتاب سنج

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدسينا
    سلام
    ميخواستم بدونم اولا کسي با شتاب سنج سه جهته اي کار کرده؟اگه آره که مدلش رو بگيد و يه توضيح بديد که خروجيش چيه
    درضمن من ميخوام مسافتي که به راست يا چپ بالا يا پايين جلو يا عقب ميرم رو با انتگرال گيري حساب کنم ميخواستم بدونم تا دقت چند سانتيمتر ميتونم اين کار رو کنم؟
    درضمن جدا از سنسورهاي قطب نما به نظرتون با شتاب سنج ميشه قطب نمايي هم کرد؟
    ممنون
    سلام

با شتاب سنج 3 محوره که خيلي ها کار کردن! اگر حال داري اين Google Tech Talk رو حتما نگاه کن:
    https://www.youtube.com/watch?v=C7JQ7Rpwn2k
    توي اين سخنراني بهت ميگه که چرا به دست آوردن سرعت و مسافت از روي شتاب سنج کار سختي هست. خلاصه صحبت اين هست که چون شما بايد از يک انتگرال گير استفاده کني و ايجاد يک خطاي کوچيک در ورودي باعث بروز خطا در محاسبه نتيجه در مرحله بعد ميشه. اين خطا به دليل وجود نويز هست. همونطور که توي اين سخنراني ميگه اين خطاي محاسبه باعث ميشه توي 1 ثانيه 20cm اشتباه رخ بده حالا در نظر بگير شما توي 1 ساعت چقدر Accumulative error خواهي داشت. تازه اين فقط منبع خطا نيست. همونطور که توي اين سخنراني ميگه، چون شما درنهايت بايد اين شتاب رو توي يکي از محور ها نگاشت کني بايد از روابط زير استفاده کني:
    a=g.sin(theta)
    که اين theta جهتي هست که سنسور با خط عمود ميسازه. حالا اگر توي محاسبه اين زاويه مثلا 1 درجه خطا کني طبق محاسبه ايي که بهت نشون ميده توي 1 ثانيه 40 متر خطا خواهي داشت!!!!!!!!!!!!! حالا چه روشي ميشه به کار برد که اين خطا ها رو حذف کني؟
    من خودم خيلي دنبالش نرفتم ولي ميدونم که ميشه. مثلا اين شرکت انگليسي هم سخت افزارش رو توليد کرده و هم نرم افزار.
    http://www.x-io.co.uk/products/

يکي از راه هايي که ميشه خطاي سنسور شتاب در 3 محور رو کم کرد همون سنسور شتاب خطي هست که توي همين سايت در موردش توضيح دادم. در کل من فعلا راهي بلد نيستم که از سنسور شتاب بشه ميزان حرکت و سرعت لحظه ايي رو به دست آورد.
    2009/05/05
    905
    125

يعني با استفاده از فيلتر کالمن هم نميشه سرعت يا مکان رو به دست آورد؟؟
    توي motion capture چطور مکان رو ثبت ميکنن؟؟؟
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ*هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ*ها، خاطره همتآ*هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ*البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)
    2011/02/03
    172
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
    يعني با استفاده از فيلتر کالمن هم نميشه سرعت يا مکان رو به دست آورد؟؟
    توي motion capture چطور مکان رو ثبت ميکنن؟؟؟
    من که نگفتم نميشه! ميگم من روشي بلد نيستم! فقط ميخواستم به اين دوستمون بگم که کار ساده ايي نيست و نميشه مثلا بنويسي:
    کد:
    x=1/2 at^2
    و بعد بري از روش سرعت رو بدست بياري! توي Application note هايي که من از TI و AD ديدم معمولا از يک فيلتر FIR استفاده کرده بودن. من هم توي يکي از پروژه هام از همين فيلتر استفاده کردم و در حد نيازم جواب گرفتم.
    2010/09/25
    تهران
    23
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadh1387
    سلام

با شتاب سنج 3 محوره که خيلي ها کار کردن! اگر حال داري اين Google Tech Talk رو حتما نگاه کن:
    https://www.youtube.com/watch?v=C7JQ7Rpwn2k
    توي اين سخنراني بهت ميگه که چرا به دست آوردن سرعت و مسافت از روي شتاب سنج کار سختي هست. خلاصه صحبت اين هست که چون شما بايد از يک انتگرال گير استفاده کني و ايجاد يک خطاي کوچيک در ورودي باعث بروز خطا در محاسبه نتيجه در مرحله بعد ميشه. اين خطا به دليل وجود نويز هست. همونطور که توي اين سخنراني ميگه اين خطاي محاسبه باعث ميشه توي 1 ثانيه 20cm اشتباه رخ بده حالا در نظر بگير شما توي 1 ساعت چقدر Accumulative error خواهي داشت. تازه اين فقط منبع خطا نيست. همونطور که توي اين سخنراني ميگه، چون شما درنهايت بايد اين شتاب رو توي يکي از محور ها نگاشت کني بايد از روابط زير استفاده کني:
    a=g.sin(theta)
    که اين theta جهتي هست که سنسور با خط عمود ميسازه. حالا اگر توي محاسبه اين زاويه مثلا 1 درجه خطا کني طبق محاسبه ايي که بهت نشون ميده توي 1 ثانيه 40 متر خطا خواهي داشت!!!!!!!!!!!!! حالا چه روشي ميشه به کار برد که اين خطا ها رو حذف کني؟
    من خودم خيلي دنبالش نرفتم ولي ميدونم که ميشه. مثلا اين شرکت انگليسي هم سخت افزارش رو توليد کرده و هم نرم افزار.
    http://www.x-io.co.uk/products/

يکي از راه هايي که ميشه خطاي سنسور شتاب در 3 محور رو کم کرد همون سنسور شتاب خطي هست که توي همين سايت در موردش توضيح دادم. در کل من فعلا راهي بلد نيستم که از سنسور شتاب بشه ميزان حرکت و سرعت لحظه ايي رو به دست آورد.
    باتشکر از شما میدونم که کار آسونی نیست اما من نیاز دارم به محاسبه مسافت با دقت سانتی متر درضمن قیمت هم واسم مهمه اگر کسی ایده ی دیگه ای یا راه حل این جواب رو داره من متشکر میشم
    برای انسانهای بزرگ ناامیدی وجود ندارد زیرا یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت!
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5