اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

با این قلم مدارهای الکترونیکی را روی کاغذ رسم کنید !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

با این قلم مدارهای الکترونیکی را روی کاغذ رسم کنید !

شرکت Electroninks Incorporated قلمی را با نام سرکیت اِسکرایب (Circuit Scribe) طراحی و تهیه کرده که توسط جوهر رسانای نقره به شما امکان می دهد هر مداری را که دوست دارید به آسانی بر روی کاغذ ترسیم کنید. برای این کار نه نیازی به سیم است و نه به بورد و نه لحیم کاری.

برای کار با سرکیت اِسکرایب تنها چیزی که لازم دارید یک طرح اولیه است. سپس می توانید با قیمتی کمتر و سرعتی بالاتر مدارهای الکترونیکی یا پروتوتایپ های خود را تست کنید.

در کنار سرکیت اِسکرایب می توان از چراغ های ال ای دی، بوق، و حتی سنسورهای تصویری و پتانسیومتر استفاده کرد. در کل سرکیت اِسکرایب ابزار مناسبی برای هکرهای سخت افزاری به حساب می آید. توسط این ابزار می توان از یک سوییچ ساده تا یک تاچ پَد پیچیده را خلق کرد.

جوهر این قلم به سرعت خشک می شود و شما بلافاصله پس از کشیدن مدار مورد نظر خود می توانید تستش کرده و از آن استفاده کنید.

سرکیت اِسکرایب هم برای کودکان و تازه کارهای عرصه الکترونیک و هم برای حرفه ای هایی که می خواهند در عرض چند دقیقه یک طرح اولیه خلق کنند، محصول ایده آلی به شمار می رود.

سرکیت اِسکرایب به سرعت هر چه تمام تر و در عرض کمتر از یک هفته سرمایه مورد نیاز خود را در کمپین کیک اِستارتر به دست آورد. این محصول به زودی به تولید انبوه خواهد رسید.

پاسخ : با این قلم مدارهای الکترونیکی را روی کاغذ رسم کنید !

نگفتن چه طور قطعاتو وصل می کنیم به کاغذ؟
    لحیم که نمی شه کرد. مگر با چسب نواری بچسبونیم. یک راه حل دیگه اینه که یکی بیاد یک چسب رسانا تولید کنه!
    مقاومتش چه قدره؟ اگر 2-3 اهم بشه مشکل زیادی برای مدارات خاص نداره.
    من قبلا تو یک کیلیپ دیده بودم با مداد گرافیتی و کاغذ صفحه کیبورد ساخته بود. خودمم سعی کردم یکی بسازم ولی مثل این که لایه گرافیت خیلی نازک می شه و با ولتاژ های پایین جریان قابل اندازه گیری رد نمی شه.

دیدگاه

پاسخ : با این قلم مدارهای الکترونیکی را روی کاغذ رسم کنید !

نوشته اصلی توسط Aryan_M
      نگفتن چه طور قطعاتو وصل می کنیم به کاغذ؟
      لحیم که نمی شه کرد. مگر با چسب نواری بچسبونیم. یک راه حل دیگه اینه که یکی بیاد یک چسب رسانا تولید کنه!
      مقاومتش چه قدره؟ اگر 2-3 اهم بشه مشکل زیادی برای مدارات خاص نداره.
      من قبلا تو یک کیلیپ دیده بودم با مداد گرافیتی و کاغذ صفحه کیبورد ساخته بود. خودمم سعی کردم یکی بسازم ولی مثل این که لایه گرافیت خیلی نازک می شه و با ولتاژ های پایین جریان قابل اندازه گیری رد نمی شه.
      انگار یه حالت اهنربایی داره که میچسبه رو کاغذ بعد دیگه اتصالش وصل میشه اینجور

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X