ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 19 از 19
    2018/07/05
    46
    1

پاسخ : کمک براي سيم پيچي بوبين برق هوندا 125

با سلام خدمت اساتید و براداران بزرگوار تاپیک نزدم و همینجا سوالم رو مطرح میکنم عزیزان سیم هایی که از بوبین های موتورسیکلت میاد میدونم که سیم سفید یا صورتی مربوط به شارژ باتری سیم زرد مال چراغ هاست و سیم سیاه با خط قرمز هم مال کویل شمع حال روی خود دستگاه برق رو که نگاه کردم هفت قرقره سیم پیچ یا بوبین و جود داره که مگنت به دورشون میچرخه برادران عزیز کسی اطلاع داره که هر کدوم از این بوبین ها برق کدوم سیم رو تامین میکنه مثلا سیم شارژ باتری کدوم بوبین ها برقش رو میدن اگر عزیزان لطف کنن راهنمایی بفرمایید واقعا ضروری ممنونم قربون همگی عزیزان
    2018/07/05
    46
    1

لطفا راهنمایی
    2008/12/17
    بندر بوشهر
    377
    26

سلام
    سیاه خط قرمز برق ترانزیستور موتوره
    آبی خط سفید تایم ترانزیستره یا همون اتم
    سبز اتصال بدنه
    سفید و زرد یا صورتی برق روشنایی و شارژ باتری کا وارد شارژر میشن
    البته تو متور هایه مختلف فرق داره ولی قدیما اینجوری بود
    عجب روزگاریست...! هیچکس به سکوت آدم نمیرسد،همه منتظرند به داد آدم برسند...!
    2018/07/05
    46
    1

با تشکر فراوان برادر گرامی بله وظیفه سیم هارو اطلاع دارم در واقع اصل سوالم این بود که بر روی دستگاه برق هفت بوبین یا سیم پیچ قرار داره حال سیم شارژ باتری یا همون سفید به کدام یک از این بوبین ها وصل میشه؟
    2019/09/23
    2
    0

Exclamation پاسخ : کمک براي سيم پيچي بوبين برق هوندا 125

سلام
    میخوام با استفاده از صفحه برق سی جی 125 یه ژانراتور آهنربای دائم بسازم الان یه دونه سنگ و صفحه کامل گرفتم کلی سیم ازش اومده بیرون میخوام میدونم که اینا هر کدوم برای تغذیه یه قسمت مثل شارژ کردن یا جرقه زنی و سلامپ جلو و ... حالا من میخوام کلا همه ی این خروجی ها رو با هم یکی کنم و در نهایت دو تا سیم توی خروجی صفحه برقم داشته باشم بعدش با پل دیود ولتاژ رو تبدیل به دی سی میکنم حالا چجوری همه ی سیم ها رو با هم موازی کنم که دو خروجی بشه دو تا سیم ؟؟؟
    2019/09/23
    2
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط kamal86

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام
    میخوام با استفاده از صفحه برق سی جی 125 یه ژانراتور آهنربای دائم بسازم الان یه دونه سنگ و صفحه کامل گرفتم کلی سیم ازش اومده بیرون میخوام میدونم که اینا هر کدوم برای تغذیه یه قسمت مثل شارژ کردن یا جرقه زنی و سلامپ جلو و ... حالا من میخوام کلا همه ی این خروجی ها رو با هم یکی کنم و در نهایت دو تا سیم توی خروجی صفحه برقم داشته باشم بعدش با پل دیود ولتاژ رو تبدیل به دی سی میکنم حالا چجوری همه ی سیم ها رو با هم موازی کنم که دو خروجی بشه دو تا سیم ؟؟؟
    کسی نیست کمک کنه ؟؟ فک کنم انجمن متروکه شده !!
    2013/04/24
    2,728
    2,787

نقل قول نوشته اصلی توسط kamal86

سلام
    دینام چند بوبین گرفتید؟
    هشت بوبین ، ده یا دوازده بوبین ؟ سیم پیچ پیکاپ هم داره یانه ؟
    یه عکس از دینام بذارید راهنمایی کنم

2018/02/06
    12
    0

سلام دوستان یه بوبینی هست شبیه به شیر برقی گاز فقط تفاوتش اینکه روی کاربراتور ماشین پیکان بسته میشه و پیستون گاز بالا نگه میداره زمانی ه ماشین روی بنزین نیست نیازی بهش نیست باید بالا باشه امت قدرت کافی نداره که بکشه اونو بالا کسی هست بتونه کمک کنه که چگونه بوبین ۱۲ ولت میشه دقویت کرد اهنرباشو سیم پیچو باید کم کنم زیاد کنم یا قطر سیمو تغییر بدم کسی میدونه کمکم کنه ممنون
    2018/02/16
    7
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط essi71

سلام دوستان یه بوبینی هست شبیه به شیر برقی گاز فقط تفاوتش اینکه روی کاربراتور ماشین پیکان بسته میشه و پیستون گاز بالا نگه میداره زمانی ه ماشین روی بنزین نیست نیازی بهش نیست باید بالا باشه امت قدرت کافی نداره که بکشه اونو بالا کسی هست بتونه کمک کنه که چگونه بوبین ۱۲ ولت میشه دقویت کرد اهنرباشو سیم پیچو باید کم کنم زیاد کنم یا قطر سیمو تغییر بدم کسی میدونه کمکم کنه ممنون
    2 تا عامل موثر داریم. 1-تعداد دورهای سیم پیچها. 2- ضخامت سیم سیم پیچها
    تعداد دور سیمپیچ ولتاژ و تعیین میکنه هرچی دور بیشتر ولتاژ تولیدی بیشتر
    ضخامت سیم مقدار شدت جربان رو تعین میکنه همون آمپر،سیم صخیمتر مثل شلنگ صخیمتر میزان خروجی بیشتر، سیم و شلنگ باریکتر خروجیش کمتر
    احتمالاً 10 الی 20 درصد به تعداد دورهای بوبین اضافه کنی ولتاز بیشتر میشه کارت راه میفته ولی اصوليش اینه که سیم صخیمتر بشه
    ولی اینها محاسبه شده توسط سازنده و، طراح، اگه کار نمیکنه یه جایی معیوب شده، یا مگنت ضعیف شده یا احتمال زیاد لاک سیم ها سوخته و باهم اتصالی پیدا کردن مثلا یه شاخه دور اول و آخرش بهم وصل شده که در این حالت اون شاخه در اصل از مدار خارج و حذف شده که باعث افت ننیجه میشه
    حالا نمیدونم این بوبین مورد نظر شما تولید جریان میکنه یا آهنربای الکتریکیه ولی هرکدوم باشه فرق نداره سیم لاکی رو عوض کن و تعداد دور شاخه ها و جهت گردش سیم در باز کردن و برعکسش میشه بستن یا پیچیدن بوبین و تو کاغذ یاد داشت کن که اشتباه نکنی
    تو بوبین مونور جهت چرخش سیم تو شاخه ها عوض میشه یکی طبق جهت عقربه های ساعت بعدی خلاف جهت
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 19 از 19