ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19
    2013/01/30
    84
    4

کمک براي سيم پيچي بوبين برق هوندا 125

سلام به تمامي دوستان و اساتيد محترم
    برق خروجي بوبين موتورم ضعيفه (1-3 ) ولت , قبلا يه بوبين ژاپني داشتم خيلي عالي بود ، بخاطر سوختن مگنت موتورم و تشخيص اشتباه تعميرکار دادم سيم پيچيشو عوض کردم ، ازون روز برق موتورم ضعف داره !
    چندتا بوبين نو خريدم , آهنرباشو عوض کردم , چندتا شارژر عوض کردم ولي نشد که نشد..
    ميخوام يکي خودم بپيچم ولي محاسبات و روش صحيحش رو نميدونم , لطفا راهنمائي کنيد
    عظمت را در چشم کسانی دیدم که بی توقع مهربانند .
    2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    402

پاسخ : کمک براي سيم پيچي بوبين برق هوندا 125

نقل قول نوشته اصلی توسط alonejax
    سلام به تمامي دوستان و اساتيد محترم
    برق خروجي بوبين موتورم ضعيفه (1-3 ) ولت , قبلا يه بوبين ژاپني داشتم خيلي عالي بود ، بخاطر سوختن مگنت موتورم و تشخيص اشتباه تعميرکار دادم سيم پيچيشو عوض کردم ، ازون روز برق موتورم ضعف داره !
    چندتا بوبين نو خريدم , آهنرباشو عوض کردم , چندتا شارژر عوض کردم ولي نشد که نشد..
    ميخوام يکي خودم بپيچم ولي محاسبات و روش صحيحش رو نميدونم , لطفا راهنمائي کنيد
    اينجا بعيد بدونم کسي روش محاسبه سيم پيچ برق موتور سي جي رو بلد باشه. ولي به نظر من تو همچين کاراي فني از رو تجربه بهتون ميگم احتمالا ولتاژ پايين باشه بهتره تعداد دور سيم پيچ رو تا جايي که جاداره بهش اضافه کنيد. احتمال زياد درست ميشه. اگه نشد هم سيم پيچ رو کامل باز کنيد تعدادش رو بشماريد از اول با سيم لاکي ضخيم تر بپيچيد.حالا برق شارژ باتري ضعيف شده يا برق چراغ جلو که رو دينام هست؟
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2009/09/12
    اردبيل
    2,509
    130

چند دور بيشترش کن درس ميشه
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]
    2011/07/31
    504
    31

بهترين نوع بوبين موتور اسمش گرمساره.
    بوبين موتور دو نوع ولتاژ acتوليد ميكنه .ي ولتاژ صفر تا 18 ولت با امپر حدود 4 امپر كه با شارژر به 12 ولت ميرسه و براي شارژ باطري يا چراغ جلو استفاده ميشه و ي ولتاژ بالا كه نميدونم چقدره با جريان پايين كه سر كويل زير باك ميره و از اونجا به شمع
    شما اگه بخاييد خودتون سيم پيچي كنيد تنها راهش اينه كه تعداد دورو بايد از روي بوبين سوخته بر داريد
    اگه دورو ببريد بالا دو اتفاق ميوفته اول اينكه خود بوبين داخل اهنرباي كاسه اي شايد جا نگيره و اگر هم جا بگيره تاثيري رو برق موتور نداره چون شارژر كه مثه ديود زنر عمل ميكنه و خروجي بيشتر بهت نميده و امكان داره شارژر هم بسوزه
    با اين تفاسيري كه ميگيد بوبين ميگيريد ميسوزه تنها دليلش اتصالي تو سيم كشي موتوره كه باعث ميشه به كويل فشار بياد و بسوزه
    2013/01/30
    84
    4

ممنون از همه شما عزيزان
    بوبينم نميسوزه , ولتاژ خروجيش بيشتر از 3-4 ولت نميره که شارژر بخواد رو 12 تثبيتش کنه
    دوست خوبم بوبين زياد عوض کردم , البته گرمسار نه (انرژي , کلاسيک , نيرو و.. ) هيچکدوم مثل بوبين ژاپني که داشتم نشد
    ولتاژ خروجي بوبين قبل از شارژر ,بين اون سيم زرد و صورتي با زمين گازهم ميدم از 4 ولت تجاوز نميکنه , عاديه؟
    جناب محمدشاهي فکر ميکنم اگه سيم ضخيمتر ببندم دورش کمتر شه و ولتاژش هم پائين بياد
    بازهم از توجهي که داريد ممنونم
    2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    402

ممنون از همه شما عزيزان
    بوبينم نميسوزه , ولتاژ خروجيش بيشتر از 3-4 ولت نميره که شارژر بخواد رو 12 تثبيتش کنه
    دوست خوبم بوبين زياد عوض کردم , البته گرمسار نه (انرژي , کلاسيک , نيرو و.. ) هيچکدوم مثل بوبين ژاپني که داشتم نشد
    ولتاژ خروجي بوبين قبل از شارژر ,بين اون سيم زرد و صورتي با زمين گازهم ميدم از 4 ولت تجاوز نميکنه , عاديه؟
    جناب محمدشاهي فکر ميکنم اگه سيم ضخيمتر ببندم دورش کمتر شه و ولتاژش هم پائين بياد
    بازهم از توجهي که داريد ممنونم
    مولتي متر رو بايد رو ac بذاريد احتمالا رو دي سي ميذاشتيد که کم نشون ميده.شما دور سيم رو بيشتر کني حله چون شارژر از يه حد که ولتاژ ورودي کمتر باشه جواب نميده. بعضي وقت ها ميشه که چراغ جلو رو زيادي قوي انتخاب ميکنيم که باعث ميشه کم بياره. بايد از وات فابريکش فراتر نريم
    2013/01/30
    84
    4

ممنون دوست عزيز
    سيم بوبين رو نازکتر و تعداد دورشو زياد کردم , شارژرش رو هم يه شارژر بزرگ گذاشتم ظاهرا مال کاوازاکي هست
    برقي که دوسر باطري مياد الان حدود 43 ولته :biggrin:
    ميخوام با چندتا زنر ولتاژش رو روي 13-14 ولت تثبيت کنم , کلي حال داد :wow:
    2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    402

ممنون دوست عزيز
    سيم بوبين رو نازکتر و تعداد دورشو زياد کردم , شارژرش رو هم يه شارژر بزرگ گذاشتم ظاهرا مال کاوازاکي هست
    برقي که دوسر باطري مياد الان حدود 43 ولته :biggrin:
    ميخوام با چندتا زنر ولتاژش رو روي 13-14 ولت تثبيت کنم , کلي حال داد :wow:
    اي بابا اين 43 ولت ديگه کجا بود :mrgreen:. اگه شارژر سالم باشه نيازي به چيز اضافي نيست. بدون باتري که ولتاژ بگيري از بس ولتاژ موتور نويز داره(به خاطر کوييل شمع و اينا) که ولتسنج يه عدد الکي ميده. بهتره ولتاژ رو وقتي باتري بهش وصله بگيري بعد يه مدت که شارژ شد دوباره بگير اگه از 14 و خورده اي بيشتر بود شارژر رو عوض کن يا دستکاريش کن.
    راستي شارژر کاوازاکي(اگه قديمي باشعه) فکر کنم مال باتري 6 ولت باشه. اگه خود سي جي بذاري بهتره
    2011/07/31
    504
    31

:eek:
    2013/01/30
    84
    4

باطري ميترسم بذارم خرابش کنه
    ولي بگم وقتي چراغ رو روشن ميکنم کم نوره
    فکر ميکنم يا از سيم کشي باشي يا از شستي چراغ
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19