اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در اتصال STM32F103 بوسیله USB به کامپیوتر و برنامه متلب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در اتصال STM32F103 بوسیله USB به کامپیوتر و برنامه متلب

سلام. دوستان عزیز همینطور که میدونید STM32F103 چندتا پایه مخصوص اتصال USB داره، USBDP,USBDM,USNEN
    حالا من دوربین OV7670 رو روش بالا آوردم و میخام از طریق اتصال USB وصلش کنم به کامپوتر و تصویر رو بفرستم به کامپیوتر (مثلا به برنامه متلب)

کسی میتونه در مورد این اتصال کمکم کنه؟ یا کلا کسی راهکار دیگه ای داره؟

ممنون

پاسخ : کمک در اتصال STM32F103 بوسیله USB به کامپیوتر و برنامه متلب

نوشته اصلی توسط mrezakhd
    سلام. دوستان عزیز همینطور که میدونید STM32F103 چندتا پایه مخصوص اتصال USB داره، USBDP,USBDM,USNEN
    حالا من دوربین OV7670 رو روش بالا آوردم و میخام از طریق اتصال USB وصلش کنم به کامپوتر و تصویر رو بفرستم به کامپیوتر (مثلا به برنامه متلب)

کسی میتونه در مورد این اتصال کمکم کنه؟ یا کلا کسی راهکار دیگه ای داره؟

ممنون
    سلام
    من این برد رو ندارم و تاحالا باهاش کار نکردم ولی میدونم باید از USB Device استفاده کنی و دستگاهتو به کامپیوتر متصل کنی و کامپیوتر به عنوان Host باشه.
    برای استفاده از USB Device هم کلا چند روش توی کیل گفته که اگه به Help سر بزنید توابع رو دونه دونه به همراه مراحل انجام کار گفته
    پیشنهاد میدم اول قسمت USB رو راه بندازید و چندتا داده ساده ارسال کنید و سپس باهاش تصویر ارسال کنید.
    زندگی یعنی امید و حرکت
    کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
    سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
    برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
    به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

سلام
      بله همین طوره که فرمدند
      باید ببینید کدوم کلاس کاری USB به کارتون میاد که از کتابخانه های RL هم می توانید استفاده کنید
      فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
      فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
      فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
      فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

سلام
        در رابطه با راه اندازی این دوربین توسط برد f4 دیسکاوری دچار مشکل هستم ، توضیحاتی در لینک زیر آمده است.
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...6561#msg706561

مشکل حل شد.

دیدگاه

سلام دوست عزیز شما اگه بخواهی از کلاس HID استفاده کنی مطمنا به نرخی که بتونی تصویر رو منتقل کنی نخواهی رسید حتی با max packet size که 64 بایت باشه چون این کلاس از endpoint اینتراپتی استفاده میکنه ولی مزیتش اینه که نیاز به درایور سمت Host نداره . ولی نرخش در حد 64KB/s
          اگر شما قصد استفاده از سری f103 رو داری باید متذکر بشم که این میکروها از سری Full Speed هستند و در ایده آل ترین حالت شما میتونی 1MB/S در عمل منتقل کنی هرچند روی کاغذ گفتند 12M bit که من خودم بدون هیچ پردازشی نهایت 1.1MB جواب گرفتم که حدودا میشه 8.8M bit اون هم با کلاس
          Mass stroge
          or
          CDC که از اندپینت bulk استفاده میکنن. که نیازمند درایور هستند سمت Host
          در کل شما اول ببین نیاز به چه نرخی برای ارسال داری که بعد از راه اندازی پشیمون نشی که جوابت رو نده !!!. اگه نشد میتونی بری از سری های High Speed استفاده کنی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X