ارائه اسلايد به اسلايد، مانند آنچه در نرم*افزار پاورپوينت صورت مي*گيرد مي*تواند بسيار خسته*کننده باشد چون يک روند خطي ساده را دنبال مي*کند؛ مخصوصاً اگر در طراحي اسلايدها هم سليقه و حوصله به خرج نداده باشيد و کلي متن ريز و ناخوانا را داخل اسلايدها ريخته باشيد! آيا مي*توانيد تصور کنيد غير از ارائه اسلايد به اسلايد، روش ديگري هم براي ارائه وجود داشته باشد؟ بله وجود دارد. سرويس Prezi

سرويس Prezi به شما يک تخته سفيد بزرگ مي*دهد و شما همه مطالبي که مي*خواهيد ارائه کنيد (از متن و تصوير گرفته تا انيميشن و فيلم و صدا) را داخل اين قاب قرار مي*دهيد. شروع ارائه شما با اين تصوير بزرگ است که کليت مطالب شما را به صورت جامع نشان مي*دهد.

حالا مي*توانيد تعيين کنيد که با يک افکت زيباي فلش، اين تصوير بزرگ زوم شود و با طي يک مسير دلخواه (مثلاً يک منحني، يک خط راست، يک چرخش 180 درجه يا هر چيزي که به ذهنتان مي*رسد) به سراغ اولين عنصري در اين قاب که مي*خواهيد درباره آن توضيح دهيد برود… و همين*طور الي آخر.

در هر لحظه که اراده کنيد مي*توانيد با چرخاندن غلتانک موس، تصوير را از حالت زوم خارج کنيد تا مخاطبتان بتواند دوباره کليت مطلب را ببيند. نگران نباشيد. لازم نيست يادتان باشد که قبلاً داشتيد کدام عنصر را ارائه مي*کرديد. با يک فشار کليد سمت راست دوباره به مسير ارائه خود بر مي*گرديد. اين ايده*اي است که Prezi بکار گرفته است.

نمونه*اي از يک ارائه خوب با Prezi که موضوع آن هم خود Prezi و نوآوري*هاي آن است را همين پايين ببينيد. کافي است پيکان روبه*راست را کليک کنيد تا ارائه بارگذاري شود. حالا مي*توانيد با کليک روي پيکان راست/ چپ (يا حتي فشردن کليد چپ و راست روي صفحه کليد)، ارائه را به جلو/عقب ببريد؛ با چرخاندن غلتک موس زوم کنيد يا از زوم بيرون بياييد؛ و با گرفتن و کشيدن صفحه با موس، صفحه را حرکت دهيد. آزادي عمل بسيار زيادي وجود دارد. ضمناً براي نمايش اين ارائه در کل صفحه*ي نمايش هم کافي است روي More > Full Screen کليک کنيد!

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

عضویتچگونه از Prezi استفاده کنيم؟
به سايت Prezi مراجعه کنيد و يک ثبت*نام رايگان انجام دهيد. با ثبت*نام رايگان شما مي*توانيد به صورت آنلاين به ساختن ارائه دلخواه خود با Prezi بپردازيد. از آنجا که نوع ثبت*نام شما رايگان بود، يک واترمارک کم*رنگ با آرم Prezi روي ارائه*هاي شما خواهد بود؛ همچنين ارائه شما خصوصي نيست و همه کاربران اين سايت قادر به ديدن آن خواهند بود. اگر ايميل دانشگاهي داشته باشيد مي*توانيد با آن ثبت*نام کرده و از شر اين واترمارک راحت شويد.
با Prezi به صورت آنلاين، ارائه دلخواه خود را ساخته و آن را دانلود کنيد. براي اين کار کافي است در همان صفحه*اي که به ويرايش ارائه خود مي*پرداختيد، روي دکمه دانلود در سمت راست صفحه کليک کنيد. از بين دو گزينه*اي که براي دانلود در اختيار شما قرار داده مي*شود، گزينه پيش*فرض را انتخاب کرده و دکمه دانلود را بزنيد. ارائه شما در قالب يک فايل فشرده (zip) شروع به دانلود خواهد کرد.
در هر جا و روي هر کامپيوتري (حتي بدون اينترنت) هم مي*توانيد نسخه*اي که دانلود کرده*ايد را براي مخاطبان خود ارائه دهيد!