اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لحیم کاری BGA

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لحیم کاری BGA

سلام دوستان
    آی سی های BGA رو چطور لحیم میکنن؟ لوازم خاصی میخواد یا فقط یک هات ایر کافیه؟
    راستی BGA Stencil و توپای لحیم که برای bga rework استفاده میشه رو از کجا میشه تهیه کرد؟
    نمیشه BGA Stencil اگه نبود سفارش بدیم بسازن؟

پاسخ : لحیم کاری BGA

نوشته اصلی توسط PLASMA
    سلام دوستان
    آی سی های BGA رو چطور لحیم میکنن؟ لوازم خاصی میخواد یا فقط یک هات ایر کافیه؟
    راستی BGA Stencil و توپای لحیم که برای bga rework استفاده میشه رو از کجا میشه تهیه کرد؟
    نمیشه BGA Stencil اگه نبود سفارش بدیم بسازن؟
    سلام من نمایشگاه تلکام که رفته بودم یه بنده خدایی یه دستگاهی ساخته بود که یه حلقه بود که روی یک استند سوار شده بود پرسیدم چیه گفتش این آی سی هایی که زیرشون پایه هست رو همینجوری نمیشه لحیم کرد و لحیم زیرش رو به چیزی شبیه کوره القایی ذوب میکنن! در واقع اون حلقه هه یه کویل با عدسی های مغناطیسی قابل تنظیم برای فوکوس کردن میدان بود! حالا نمیدونم روش دیگه ای هست یانه

head<=
    ...تشکر خدا...
    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

هات ایر و فلاکس و بال قلع با سایز مناسب و استنسیل کافیه .بقیه اش دیگه تجربه و تکنیکه. تو سایتهای تعمیر موبایل فیلمهاش هست .البته اگر بخواهید حرفه ای کار کنید باید یدونه از این ماشینهای bgaبخرید که تعمیرکارهای موبایل و کامپیوتر و.....دارند که حدود 8میلیون به بالا قیمت داره

استنسیل هم اگر بتونید طراحی کنید با لیزر یا روشهای شیمیایی براتون می زنند .همین شرکتهایی که تو کار ساخت استنسیل برای خمیر قلع هستند احتمالا انجام بدهند اونها هم قبول نکردند ببرید پیش لیزرکارهای فلز براتون با لیزر درش میارند اما کلا هزینه هاش احتمالا بالا است .

نوشته اصلی توسط m4hd1r
      سلام من نمایشگاه تلکام که رفته بودم یه بنده خدایی یه دستگاهی ساخته بود که یه حلقه بود که روی یک استند سوار شده بود پرسیدم چیه گفتش این آی سی هایی که زیرشون پایه هست رو همینجوری نمیشه لحیم کرد و لحیم زیرش رو به چیزی شبیه کوره القایی ذوب میکنن! در واقع اون حلقه هه یه کویل با عدسی های مغناطیسی قابل تنظیم برای فوکوس کردن میدان بود! حالا نمیدونم روش دیگه ای هست یانه
      احتمالا منظورتون هیتر اینفرارد است .همین طور که از اسمش پیداست با امواج اینفرارد کار میکنه القایی در کار نیست
      کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
      ولتر

دیدگاه

فلاکسی که زیر آیسی میمونه مشکل ایجاد نمیکنه؟

دیدگاه

نمیشه گفت فلاکس همیشه مشکل ایجاد می کنه اما شستنش بهتره کاری هم نداره وقتی پایه ها با شایلون درست شد آی سی میشه مثل یک آی سی پایه دار با پایه های قلعی می تونید با تینر بشوریدش یا اینکه بندازید داخل آلتراسونیک
          کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
          ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad-h
            احتمالا منظورتون هیتر اینفرارد است .همین طور که از اسمش پیداست با امواج اینفرارد کار میکنه القایی در کار نیست
            دیگه وقتی سازندش اینو میگه من چی بگم ؟؟ قطعا اینفرارد نبود دیگه بالاخره این بدهیات قابل تشخیصه

head<=
            ...تشکر خدا...
            [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

آلترا سونیک؟ گرونه؟ اگه آره من پول ندارم :mrgreen: حتما باید فلاکس استفاده بشه؟
              شستنش رو نفهمیدم ، زیر آیسی رو چجوری باید شست؟
              لطفا دیگه دستگاه پیشنهاد ندین چون موجودی ندارم
              :biggrin:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X