اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محافظت فیزیکی از برد در برابر تغییرات و سرقت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محافظت فیزیکی از برد در برابر تغییرات و سرقت

با سلام
    من یک برد SMD دارم که میخوام با جعبه و ... وارد بازار کنم ...
    سوالم اینه که آیا ماده یا چسب و یا چیز دیگه ای برای محافظ از برد نیست که بریزم روی برد که کسی نتونه ازش کپی برداری کنه ؟
    اگر برد های ECU ایران خودرو رو دیده باشید یک ماده ای شبیه پاکن تمام برد رو گرفته اصلا نمیشه حتی روی برد رو دید چه برسه بشه تغییرات داد روش ..
    آیا همچین چیزی هست مخصوص این کار یا ترفندی چیزی هست ؟

ممنون

پاسخ : محافظت فیزیکی از برد در برابر تغییرات و سرقت

نوشته اصلی توسط abbas-h
    با سلام
    من یک برد SMD دارم که میخوام با جعبه و ... وارد بازار کنم ...
    سوالم اینه که آیا ماده یا چسب و یا چیز دیگه ای برای محافظ از برد نیست که بریزم روی برد که کسی نتونه ازش کپی برداری کنه ؟
    اگر برد های ECU ایران خودرو رو دیده باشید یک ماده ای شبیه پاکن تمام برد رو گرفته اصلا نمیشه حتی روی برد رو دید چه برسه بشه تغییرات داد روش ..
    آیا همچین چیزی هست مخصوص این کار یا ترفندی چیزی هست ؟

ممنون
    سلام یه دوستی میگفت رزینی که برای ترانس بستن استفاده میکنن ماده ی عالی ای برای این کار هست. من خودم یه ترانس رزینی رو از 4 طبقه پرت کردم پایین فقط فریتش شکست خوده ترانس حتی ترک هم نخورد! خیل محکمه

head<=
    ...تشکر خدا...
    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m4hd1r
      سلام یه دوستی میگفت رزینی که برای ترانس بستن استفاده میکنن ماده ی عالی ای برای این کار هست. من خودم یه ترانس رزینی رو از 4 طبقه پرت کردم پایین فقط فریتش شکست خوده ترانس حتی ترک هم نخورد! خیل محکمه
      سلام دوستمون درس میگه میتونی از رزین یا همون صمغ استفاده کنی و کلیه مدارت را بپوشونی و اگر هم می خواهی کلا باز نشه قبل از خشک شدن توی محفظه ای که قراره عرضه بشه بزارش.البته عیب بزرگ این کار یک بار مصرف بودن قطعه میشه مگر اینکه خیلی تک باشی تو بازار

دیدگاه

اپوکسی
        به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
        الکترونیک قدرت
        الکترونیک آنالوگ
        طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
        ---------------------BMCELEC@-------------------
        ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
        ---------------www.bmc-elec.com--------------
        ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m4hd1r
          ممنون دوست عزیز ...

میشه اسم تجاریش رو بگی و از کجا میتونم تهیه کنم ؟ ابزار فروشی ها یا فروشندگان الکترونیکی ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni imeni
            اپوکسی
            ممنون
            میشه بگی از کجا میشه تهیه کرد ؟

اضافه شده در تاریخ :
            نوشته اصلی توسط mostafa.medar
            سلام دوستمون درس میگه میتونی از رزین یا همون صمغ استفاده کنی و کلیه مدارت را بپوشونی و اگر هم می خواهی کلا باز نشه قبل از خشک شدن توی محفظه ای که قراره عرضه بشه بزارش.البته عیب بزرگ این کار یک بار مصرف بودن قطعه میشه مگر اینکه خیلی تک باشی تو بازار
            ممنون ...

اسم تجاریش همین رزین هست ؟ به مغازه دار بگم این اسم رو بهم میده ؟ و از کجا باید بخرم ؟

یک سوال در مورد محفظه هم داشتم ... کجا باید بدم برایم محفظه بسازن ؟ پلاستیکی میخوام باشه ...

دیدگاه

بهش می گن رزین. اسم پیچیده یا ساده ای نداره! برو مواد شیمیایی فروشی (اگه تهرانی برو ناصرخسرو) بگو خودشون همه نوعش رو دارن بهت میگن چی به چیه.
              روی آی سی هات رو هم سمباده بکش.
              ولی دوستمون راست گفتا، با این کار دستگاهت یک بار مصرف میشه ها...
              بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

سلام
                برای خرید رزین (صمغ) باید سراغ سیم پیچ های صنعتی بروید چون درسته که ماده شیمیایی هستش ولی در بسته بندی های فکر کنم 20 تا 50 کیلویی به فروش میرسه.و اگر تولیدات انبوه نباشه به صرفه نیست این مقدار را خریداری کنی ولی از سیم پیچ ها میتونی حداقل برای یک بار امتحان کنی و بعد تصمیم گیری کنی که آیا استفاده بکنی یا خیر.
                برای محفظه اگر قوطی خال پیدا کردی که خیلی زرنگی چون فکر نکنم با ابعاد شما با ورودی خروجی های که شما در نظر گرفتین کسی درست کرده باشه
                و اگر خودتون بخواهید بزنید که اول قالب سازی داره و.... خلاصه مطلب خیلی خیلی گرون تمام میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abbas-h
                  ممنون
                  میشه بگی از کجا میشه تهیه کرد ؟
                  دوستمون آقای رستمی گفتن .
                  اما من توی رنگ فروشی ها هم دیدم. نمیدونم کجا بود چون تهرانی نیستم.
                  به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                  الکترونیک قدرت
                  الکترونیک آنالوگ
                  طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                  ---------------------BMCELEC@-------------------
                  ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                  ---------------www.bmc-elec.com--------------
                  ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

طبقه دوم امجد بغل سعید اخیرا یه مغازه ای دیدم که باکس فلزی و پلاستیکی برای مدار و .. میفروخت خیلی هم مدل های متنوعی داشت یه سر بزن ببین باکس هر اندازه ای توشون بود

head<=
                    ...تشکر خدا...
                    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

با سلام
                      موقع استفاده از رزین در نظر داشته باشین که استفاده به مقدار زیاد از اون، وزن مجموعه رو بالا میبره، در صورتی که وزن براتون مهمه بجاش میتونین از اسپری کف استفاده کنین.
                      کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X