اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رگولاتور 13 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رگولاتور 13 ولت

با سلام به همه دوستان
    یه سوال داشتم
    برای من یک ال سی دی برای تعمیر اوردن که مشکلش خیلی جدیه تغریبا پشت برد سیاه شده و متا سفانه بعضی از مسیر ها کاملا سوخته ولی مدار به خوبی کار میکنه ولی یه مشکل داره اونم اینه که به جای 13 ولت خروجی 16 ولت میده از طرفی قیمت کامل این برد زیاده من تصمیم گرفتم به جای تعویض برد از یک رگولاتور در سر راه این مدار پیاده کنم اما متاسفانه گشتم و 13 ولت چیزی پیدا نکردم جریان زیادی نمیکشه تو حد اکثر فقط 3 امپر لطفا کمک کنید یه مدار سر راه این بزارم تا به 13 ولت کاهش پیدا کنه با تشکر
    دل سرد نشو

پاسخ : رگولاتور 13 ولت

شما باید با رگلاتور LM317 این کار رو بکنید این رگلاتور خروجیش متغییر هست (قابل تنظیم) مدار زیر رو ببند ببین ولتاژ چقدر هست

دیدگاه

شما که 3 آمپر میخواید متونید از این مدار استفاده کنید به جای tip2955 از tip42 استفاده کنید یه دونه کافیه واسه 3آمپر نیاز به اون همه ترانزیستور نداره. اون خازن 470 میکرو رو نذارید. اون 47000 میکرو هم نمیخواد. من از این مدار کاملا جواب گرفتم. اگه خواستید خروجی 13 بشه به جای ولوم مقاومت2256 اهم بذارید(یه2.2کیلو +56 اهم که البته 56 اهم رو نذارید هم اشکالی نداره)
      لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

با سلام
        بهتره بجای استفاده از روشهای خطی از رگولاتورهای سوئیچینگ مثل 2576 استفاده کنین. چون هم تلفاتتون خیلی کم میشه و هم خروجیش مستقیما 3 آمپر رو میده.
        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X