اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقدار فلش داخلی در میکرو های pic24/dspic33

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقدار فلش داخلی در میکرو های pic24/dspic33

سلام به همگی

توی دیتاشیت میکروی pic24hj32gp202 مقدار فلش میکرو برابر 32k آورده شده ولی توی کامپایلر xc16 توی قسمت داشبرد این مقدار فلش میکرو برابر 11k
    ودر کامپایلر mikroc مقدار فلش میکرو برابر 22k هست .

توی دیتاشیت میکرو آورده شده که فقط 11k برایuser هست سوال من اینه که چرا در mikroc دو برابر این مقدار وجود دار واینکه باقی حافظه ی فلش برای چی
    استفاده میشه وچه کاربردی داره؟

آیا میشه از کل 32k برای برنامه نویسی استفاده کرد. این موضوع برای کل این دو خانواده وجود داره مثلا برای میکروی dspic33fj128gp804 فلشی که در دیتاشیت
    اومده 128k در mplab 44k و در mikroc 88k نمایش میده.

از دوستان خواهش میکنم که کمک کنن .
    در زندگيت به کسي اعتــــماد کن که به او ايمــــان داري نه احســاس . . .

چه بسيار انسان ها ديدم تنشان لباس نبود؛و چه بسيار لباس ها ديدم که انساني درونش نبود ...!

پاسخ : مقدار فلش داخلی در میکرو های pic24/dspic33

اتفاقاً همین دیروز داشتم در این مورد میخوندم.

اون مقدار 32 KByte هست. که میشه 11 KWord .
    در اینجا منظور Instruction Word هست که برای این خانواده از میکروها 24 بیت هست.( با Word عمومی که 16 بیت هست اشتباه نشه)

میکروسی رو نمیدونم جریانش چیه.

دیدگاه

از پاسختون خیلی ممنونم ولی میشه لطف کنید و بگید که 32KBYT چطوری میشه 11KWORD (منظورم نحوه ی محاسبه اش)
      آخه اینجور که من محاسبه میکنم 22KBYT در میاد. :redface:

چه بسيار انسان ها ديدم تنشان لباس نبود؛و چه بسيار لباس ها ديدم که انساني درونش نبود ...!

دیدگاه

32 کیلوبایت تقسیم بر سه میشه 10.7 کیلو ورد. تقریباً 11.

دقیقتر بخای حساب کنی توی دیتاشیت بخش MEMORY ORGANIZATION شکل PROGRAM SPACE MEMORY MAP FOR xxxx FAMILY DEVICES
        اونجا آدرس آخرین خانه حافظه رو به هگز نوشته. هر Instruction Word تو یک جفت از این خانه ها قرار میگیره.
        پس اگر اون عدد رو بر 2 تقسیم کنیم مقدار حافظه بر حسب Instruction Word بدست میاد.
        هر یک از این جفت خانه ها چهار بایته اما از هر چهار بایت یک بایت بصورت فیزیکی پیاده سازی نشده که دیتاشیت بهش میگه بایت "شبح".
        بنابر این اگر تعداد Instruction Word رو در 3 ضرب کینم تعداد بایتهای حافظه بدست میاد.

امیدوارم تونسته باشم توضیح بدم.

دیدگاه

سلام.
          خیلی خیلی ازتون متشکرم توضیح خیلی خوب وکاملی دادید اتفاقا من هم این قسمت رو چند بار خونده بودم ولی درست متوجه نشدم
          با توضیحات شما برام جا افتاد باز هم ازتون ممنونم. :applause:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X