اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

{ سوال در مورد فرستنده و گیرنده }

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

{ سوال در مورد فرستنده و گیرنده }

سلام دوستان
    صاحب یه مغازه میخواد با سه تا از اتاقای انبارش که تو فاصله 10 -15 متری هستن همزمان ارتباط صوتی دو طرفه داشته باشه(البته بصورت بیسیم).کسی ایده ای واسه پیاده کردن این طرح داره که از چه سیستم یا حالا از چه ماژولی باید استفاده کرد.اصلا یه همچین چیزی آمادش تو بازار هست؟
    هر چند که فکر نمیکنم به اون صورت جوابی بگیرم ولی به هر حال ممنون اگه راهنمایی بفرمایید.
    من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است ...

پاسخ : { سوال در مورد فرستنده و گیرنده }

برای 10 15 متر که همیشه ثابت هست بهتره ارتباط با سیم باشه و بهترین چیزی که در دسترس باشه آیفون هست. راحت میتونه با استفاده از یک آیفون ارتباط رو ایجاد کنی. تا دلت هم بخواد توی بازار هست.
    اگر هم خط تلفن داشته باشید میتونید با نصب یک مرکز سانترال کار رو راحتتر کنید. :smile:
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

ممنون.بله مطمئنا با سیم بهتره ولی طرف دوست داره با کلاس باشه و از بیسیم استفاده کنه!!!

دیدگاه

بهترین گزینه براش یک جفت واکی تاکی بگیری مدارش رو دربیاری یک جعبه جدید براش بذاری.
        بعد اگر قرار باشه بی سیم یک جا ثابت باقی بمونه پس باقی افراد از کجا میخوان بفهمن که داره از بی سیم استفاده میکنه؟؟؟؟ مگر اینکه قبل از صحبتی بگه من دارم با بیسیم صحبت میکنم :smile:
        ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
          بهترین گزینه براش یک جفت واکی تاکی بگیری مدارش رو دربیاری یک جعبه جدید براش بذاری.
          بعد اگر قرار باشه بی سیم یک جا ثابت باقی بمونه پس باقی افراد از کجا میخوان بفهمن که داره از بی سیم استفاده میکنه؟؟؟؟ مگر اینکه قبل از صحبتی بگه من دارم با بیسیم صحبت میکنم :smile:
          مشکل واکی تاکی اینه که فقط دو نفر میتونن با هم صحبت کنن.توی سوالم گفتم که یه نفر میخواد با سه نفر همزمان صحبت کنه.مشکل دیگه واکی تاکی غیر همزمان بودنشه.
          ضمنا آدم نیاز نیست صرفا چون داره با بیسیم حرف میزنه راه بره. :biggrin:

دیدگاه

خب تنها راهش اینه خودت بشینی فرستنده گیرنده صوتی طراحی کنی یا همین مدارهای آماده رو بسازی. برای اینکه همزمان هر سه اتاق بتونن ارتباط دو طرفه داشته باشن اینه که از دو فرکانس استفاده کنی و برای همزمان یا همون قابلیت کنفرانس کافیه فرکانس فرستنده ها و گیرنده ها هرسه اتاق یکی باشه و فقط روی یک فرکانس دریافت و ارسال داشته باشن.
            اگر امنیت کار خیلی مهم نیست چون سیستم های بیسیم راحت شنود میشن، میتونی از یک فرستنده fm ساده و رادیو استفاده کنی. اگر هم میخوای کارت خیلی محشر بشه همین ماژول های آماده گیرنده فرستنده fm هست. کافیه سه جفت تهیه کنی. هرسه رو هم روی یک فرکانس دریافت و ارسال بذاری. :smile:

دیدگاه

خب تنها راهش اینه خودت بشینی فرستنده گیرنده صوتی طراحی کنی یا همین مدارهای آماده رو بسازی. برای اینکه همزمان هر سه اتاق بتونن ارتباط دو طرفه داشته باشن اینه که از دو فرکانس استفاده کنی و برای همزمان یا همون قابلیت کنفرانس کافیه فرکانس فرستنده ها و گیرنده ها هرسه اتاق یکی باشه و فقط روی یک فرکانس دریافت و ارسال داشته باشن.
              اگر امنیت کار خیلی مهم نیست چون سیستم های بیسیم راحت شنود میشن، میتونی از یک فرستنده fm ساده و رادیو استفاده کنی. اگر هم میخوای کارت خیلی محشر بشه همین ماژول های آماده گیرنده فرستنده fm هست. کافیه سه جفت تهیه کنی. هرسه رو هم روی یک فرکانس دریافت و ارسال بذاری. :smile:
              تا حالا ماژول آماده فرستنده گیرنده fm ندیده بودم.میشه بفرمایید از کجا میشه تهیه کرد.سایتی سراغ دارید که داشته باشه؟

دیدگاه

http://www.iran-module.ir/product_in...M-%E2%80%93-FM

http://yazdkit.com/fm-transmitter-re...rrfq-2445.html
                البته این لینک فرستنده گیرنده به صورت دیجتال میباشه که باید اول صوت رو دیجیتال کنید.

http://shop.aftabrayaneh.com/FM_Transmitter_Module.html

بگردی بازهم هست. :smile:

دیدگاه

http://www.iran-module.ir/product_in...M-%E2%80%93-FM

http://yazdkit.com/fm-transmitter-re...rrfq-2445.html
                  البته این لینک فرستنده گیرنده به صورت دیجتال میباشه که باید اول صوت رو دیجیتال کنید.

http://shop.aftabrayaneh.com/FM_Transmitter_Module.html

بگردی بازهم هست. :smile:
                  ممنون.آره اینارو دیده بودم.فکر کردم منظورتون یه جفت ماژول آماده فرستنده گیرنده مخصوص صداست.اینا یکیش که مخصوص صوت نیست یکی دیگه فقط فرستندست و باید صدا رو هم به صورت دیجیتال بهش داد و اون یکی هم باز فقط فرستندست و تغییر فرکانسشم کدنویسی میخواد.
                  از دوستان کسی ماژول ارسال و دریافت همزمان صوت سراغ نداره؟اصلا دستگاه آماده تو بازار هست که بشه باهاش مثله دوتا موبایل هم حرف زد و هم شنید؟ : :question: :question: :question:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X